SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrzucenie około 8 kg do końca wakacji.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1273
Witam na forum ;)

Mam 14 lat i ważę 62 kg przy wzroście 163 i chciałbym schudnąć około 8 kg do końca wakacji. Odchudzam się już jakoś od tygodnia. Nie chcę aby w domu wszyscy się do mnie dostosywali mój dzień wygląda mniej więcej tak:

Godzina 9:30 śniadanie 2 kanapki z pasztem/pomidorem albo ogórkiem

Obiad 14-15 jakieś 4 ziemniaki, szklanka mleka albo mizeria z ogórków

godzina 16 jazda na rowerku około 20 min

Kolacja około 19 jedna kanapk z ogórkiem/pomidorem około 1 litra mleka

Oczywiście pije też wodę niegazowaną i staram się nie jeść żadnych słodyczy

O godzinie 20 idę grać w siątkówkę około 1 godziny. Nie mam dostępu do siłowni.


Czy robię dobrze? Co zmienić? Pomożecie coś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
robisz źle... zero białka w diecie :)?
poczytaj posty podwieszone w dziale odżywianie:)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1507
bieganko do tego i jak kolega wyżej napisał- BIAłKO !

Życie jest twarde ale ja jestem twardszy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Czyli dziennie jesz 3 kanapki + 4 ziemniaki z mlekiem.

W Twoim wieku wystarczy duzo sie ruszać i w miarę normalnie jeść (a jesz fatalnie, jedz więcej - kurczak, indyk, ryby, warzywa, kromki też mogą być w sumie z czym tam chcesz), nie mozesz sie głodzić bo to Ci tylko zaszkodzi. NIE jedz slodyczy, wszystkiego co jest zapakowane i moze leżeć na półce rok i jest dalej świeże , pizzy i wszystkiego przygotowywanego w knajpach, barach itp

Rżnij w piłę, kosza, idz na basen i efekt będzie. Codziennie bedziesz uprawiał ruch to na pewno będziesz zadowolony.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-19 22:55:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
A bieganie? Tylko ten rowerek i ta chwila siatki ? Biegaj! zapisz się na basen, polecam również A6W. I ogarnij to mleko bo ono takie wcale nie jest że czym wiecej g pijesz tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
ogólnie temat z dupy...
dieta do poprawki, myslenie do poprawki...
Ty nie masz SCHUDNĄĆ 8kg tylko poprawić wygląd swojej sylwetki... może to się wiązać nawet z utrzymaniem stałej wagi...
chociaż jak na 14latka pewnie i tak stosując minimum zasad zdrowego odżywiania sadło spadnie szybko...
btw - dostarczasz chociaz 1000kcal dziennie :)?

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1273
Ok, dzisiaj na śniadanie zjadłem 2 kanapki z jajkiem na twardo i będe je jadł co około 2-3 dni, postaram się jeść na kolację trochę twarogu, więc białka powinno starczyć? Co do ryb to mogą być te tylko wędzone? Słodyczy nie biorę teraz do ust, nie chodzę do żadnych barów, knajp. Warzyw myślę, że jem wystarczająco. Jak nie rano to wieczorem kanapka z pomidorem, ogórkiem. Na basen nie mogę chodzić, bo go po prostu w moim mieście nie ma podobno ma być w październiku ;)

Z bieganiem ciężko, przebiegnę 1 km i jestem cholernie zmęczony, że wiecej nie dam rady. Teraz żniwa się zaczną, więc będzie trochę pracy fizycznej.


Co do mleka... nawet nie myślałem, że mi pomoże, ale bardzo lubie je wypić i pytanie czy ono nie zaszkodzi. Jest to mleko nie takie ze sklepu w kartonie tylko od razu od krowy jeszcze nawet takie ciepłe ;)

Co do a6w od jutra zaczynam z tym. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i proszę abyście mi jeszcze odpowiedzieli na te w/w pytania.


Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
jedz 2jajka do snaidania codziennie...
ryby jakiekolwiek...mogą być w ost filety mrożone...

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1273
Ryby jakiekolwiek, więc może być to płoć, okoń, karp, karaś SMAŻONY? Takie ryby to ja łapię i smażone są co pare dni, wczoraj na obiad były, ale nie jadłem, bo nie wiedziałem, że można,,,


A czy na jajka może być położona mała warstwa majonezu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
a musi? jak nie musi to nie kładź...
unikaj smażenia czegokolwiek, użyj grilla albo piekarnika - zrób nie tylk osobie taki obiad a cała rodzina an zdrowiu skorzysta...

Obiad 14-15 jakieś 4 ziemniaki, szklanka mleka albo mizeria z ogórków => od tego to nawet ryba smażona lepsza;) zmień ziemniaki na ryż/kaszę... nie mówię że tak ma byc na codzień... i co ze po 1km masz zadychę? ja kiedys mialem po 5minutach na rowerku... zepnij pośladki i już... ogarnij wysilek fizyczny...
masz dostarczyc 24x60x1.2=1728kcal... utnij na początek z tego 100... powiedzmy 1600...
2g białka na kg masy ciała = 120g białka = 480kcal
2g ww skoro redukcja - 120g = 480 kcal...
resztę czyli około 70g tłuszczami podbij...
teraz poczytaj co jest źródełm białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów...

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1273
Ryba z grilla to może być nawet dobre. Spróbuję czegoś takiego może jutro. Odpowiedziałbyś mi co z tym mlekiem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CKD do oceny

Następny temat

ogórek a witamina C

Wiecej