SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrobić formę i rekord na 50-tkę

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 400
Witam
Zaglądam na to forum od kilku lat, ale jest to mój pierwszy temat.
Na początek się przedstawię. Mam 49 lat, 182 cm wzrostu i 94 kg wagi. Kulturystyką interesuję się od szkoły podstawowej ale na siłowni trenowałem trochę na studiach (lata osiemdziesiąte) a potem były długie okresy przerw i krótkie treningów.
Po dłuższej przerwie, ćwiczyłem znowu od wiosny, dwa razy dziennie i po wakacyjnym okresie roztrenowania układam plan, aby na swoje 50-te urodziny (maj 2017 r.) pobić swój rekord w wyciskaniu (parę lat temu 115 kg) i dołożyć trochę mięśni.
Do końca sierpnia robię powakacyjny rozruch, dwa razy w tygodniu, w formie obwodów.
Po wakacjach pierwszy raz na siłowni byłem w piątek i trening wyglądał tak:
rozgrzewka: orbitrek - 5 min, wymachy, rozciągnięcia i.t.p. (nie lubię tego elementu treningu)
1 wyciskanie sztangi leżąc - 50 kg
2 rozpiętki na skosie - hantle 13 kg
3 ściąganie wyciągu górnego do klatki - 8 dziurka (nie wiem ile to kilo)
4 wyciskanie hantli siedząc - hantle 13 kg
5 francuskie wyprost ramion na wyciągu tyłem - 3 dziurka
6 uginanie ramion ze sztangą łamaną - 20 kg
7 podciąganie nóg w zwisie - 12 razy
8 przysiady ze sztangą - 50 kg
9 uginanie nóg w leżeniu na brzuchu - 5 dziurka
10 wspięcia na palce na maszynie - 15 dziurka
Ćwiczenia robione były bez przerw, po 12 powtórzeń w 3 obwodach.
Po trzecim obwodzie była spora zadyszka, ale w mięśniach prawie nic nie czułem. Obciążenia dobrałem intuicyjnie a po wakacyjnym urlopie nie chciałem przesadzać.
Trochę poczytałem i chociaż mam jeszcze większy mętlik w głowie niż na początku, moje cykle treningowe będą chyba wyglądały tak:
- do końca sierpnia - rozruch, obwody
- wrzesień i do połowy października - trening siłowy,
- druga połowa października - roztrenowanie
- listopad i grudzień - masa
- pierwsza połowa stycznia - roztrenowanie
- druga połowa stycznia do pierwszej połowy marca - modelowanie i rzeźba
- druga połowa marca - roztrenowanie
- kwiecień i pierwsza połowa maja - siła i rekord.
Zobaczymy co z tego wyjdzie,
Ustalam jeszcze dietę, suplementację i poszczególne plany treningowe. Napiszę o tym w następnych wpisach.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 400
U mnie jest początkowy etap, więc na razie rehabilituję, ale pewnie tez skończy się operacją. Ale to już po zrobieniu mojego aktualnego planu treningowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 277 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4119
Witam! Powodzenia w osiagnięciu celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Witamy-najważniejsze ,że są plany-resztę się spokojnie ogarnie.
Byle chęci nie zabrakło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Fajnie fajnie, tylko po 40-ce i bliżej 50-ki jakoś trudniej ta siła przychodzi (nie wiem, może tylko u mnie :P )..chciałem tylko napisać, że dość krótkie te cykle typowo siłowe :) Ale może wystarczy... będę zaglądał jak idzie :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Po 50-ce też się da!
Po dwóch pięćdziesiątkach możliwości wzrastają! Nawet nie myśli się wtedy o roztrenowaniu!

Treningi będą ile razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 400
Treningi będą dwa razy w tygodniu. Niestety inne zajęcia i obowiązki rodzinne nie pozwalają na więcej.
Ale cały czas zastanawiam się czy ten plan jest dobry, tzn chodzi o kolejność cykli i te okresy roztrenowania. Taki znalazłem w sieci, ale jeszcze szukam i co jeden to inny. Ponadto ciężko znaleźć plan tylko na dwa dni treningowe w tygodniu.


Zmieniony przez - Artuks w dniu 2016-08-22 19:34:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Witaj. Na pewno będę śledził postępy. Grunt to chęci, zapał i upór a podobno wszystko przychodzi bez względu na wiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
To może być mało.
Proponowałbym uwzględnić jakiś trening w domu np. trening mięśni brzucha w dogodnym czasie..
Ciekawe jakie masz plany treningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
To rób jak ja :) Jeden dzień ławka, ciągi i siady, drugi ławka, siady i ciągi :P :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 400
Dzisiaj na siłce było dosyć dużo ludzi i nie można było robić obwodów, wiec zmodyfikowałem swój program na FBW. Ćwiczenia i kolejność była ta sama co w obwodach, ale każde ćwiczenie robiłem w trzech seriach po 12 powtórzeń.Odstępy między seriami były dość krótkie pół do jednej minuty. W niektórych ćwiczeniach zwiększyłem ciężar, ale zawsze był zapas jeszcze kilku powtórzeń.
Wyciskanie i przysiady - 60 kg,
rozpiętki i wyciskanie siedząc - hantle 15 kg,
w pozostałych ćwiczeniach na maszynach większy ciężar, oprócz tricepsów, które dobrze poczułem po wyciskaniach.
Ogólnie wyszedł nawet fajny trening rozruchowy.



Zmieniony przez - Artuks w dniu 2016-08-23 21:46:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jestem i pacze
brak czasu .... nie ze mna te numery Bruner tu ja jestem zawodowym LENIEM !
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosba o ocene diety plus porady odnosnie treniungu

Następny temat

Konkurs na wrzesień : Wygraj w swoim najlepszym ćwiczeniu.

WHEY premium