SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrobią absolutnie "wszystko" by schudnąć- czyli post dla zaczynających odchudzanie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 3733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
Ile razy zdarzyło Ci sie usłyszeć a co gorsza powiedzieć lub pomyśleć :
" Dałabym/dałbym wszystko by być szczuplejszym lub/i lepiej wyglądać".
Sama wielokrotnie tak myślałam i wiele razy po nieudanych próbach odchudzania zastanawiałam się ile to jest to "wszystko"

Spojrzmy prawdzie w oczy większość "grubasków" pracuje na swoją wagę latami, niejednokrotnie nawet większością swego życia. Sama jestem tego żywym przykładem. Kiedy już zdecydujemy się na nową dietę jesteśmy najczęściej pełni wiary i optymizmu w to, że wszystko się uda i nic nam nie przeszkodzi. Przecież tym razem MUSI się udać, tak bardzo tego chcemy.

I jaka spotyka nas niesprawiedliwość losu! Przecież caaały tydzień pilnujemy diety, sumiennie ćwiczymy a jak byliśmy grubi na początku tak jesteśmy teraz. Niesprawiedliwe prawda?

Nie mówiąc już o tym że duży odsetek z naszej grupy idzie jeszcze dalej. Kupujemy tyle spalaczy, odżywek na jakie nas stać i co? I najczęsciej nic.
Wielki zawód... Przykłady można mnożyć.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Jak można powiedzieć, że dałoby się WSZYSTKO skoro nie chce nam się skorzystać z głupiej wyszukiwarki, żeby znależć potrzebną nam informację? Lenistwo widać od razu, a dieta się jeszcze nie zaczęła.Jeśli się czegoś nie umie to trzeba się nauczyć.
Jak można mówić o WSZYSTKIM skoro wiekszość osób stawia na diety-cud (tak tak, sama większość wypróbowałam) i to jeszcze najlepiej bez żadnych ćwiczeń- czy wszystko po lini najmieniejszego oporu.
Ponadto mamy pretensje do Zaawansowanych użytkowników ze karzą nam się męczyć skoro my chemy JUŻ, chcemy wszystko SZYBKO. Przeciez oni od tego tu są prawda? Po co odsyłają nas do wyszukiwarek skoro mają obowiązek nam pomagać.

Totalna głupota.

Czasami zaczynam myśleć ,że niektórzy odchudzają się dla samego odchudzania. Coś w rodzaju "próbowałam ale mi nie wyszło więc mogę przestać". Tym wszystkim daje rade, dajcie sobie spokoj.

Innym, którzy naprawdę chcą coś osiągnąć zapodam truiz. Nie da się zwalczyć zdrowo wieloletniej ndwagi w kilka tygodni. Nie powinno się. Poza tym bez wysiłku nie dostaniemy nic. NIC. A przeciez chcemy wszystkiego.
Zastanówmy się wieć ile możemy i ile chcemy poświecić czasu i energii na to by osiągnąć nasz cel.Na ile tak naprawdę na tym na zależy.

Jeśli odpowiedź brzmi bardzo. To pierwszy krok do poprawy sytuacji. O ile to nasze bardzo nie przypomina słowa " wszystko" z początku tekstu co dla jego użytkowników znaczy tyle co "nic"

------------------------------------------------------------------------
przepraszam za chaotyczną wypowiedź ale cieżko było to jakos pozbierać z myslowych odchłani i poskładać w całość.

pozdrawiam

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 329 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9256
Alternatywą dla tych co myślą, że samymi spalaczami zredukują się bardzo szybko i ładnie są właśnie takie Kingo artykuły, które jednak wpełni nie "trafiają" do osób nie związanych z kulturystyką na dłużej niż wymaga tego czas do przeczytania artykółow na forum :] Bardzo ładny art i sogacz leci, wiem jak to jest, sam przechodzilem redukcję, teraz robię full redukcję, ale o tym nie bede pisac, bo zostało tylko doszlifowanie :]

Są starsi , nie ma lepszych !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny artykuł, najgorsze jest to że osoby odchudzające się mają duże chęci ale nie chce im się czytać, i zaprzestają odchudzania bo nie widzą efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1021 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28277
Z drugiej strony niektorzy tutaj tez zdecydowanie przesadzaja. Potrzeby i mozliwosci chociazby psychiczne typowego desperata jakich tutaj wielu z w miare doswiadczonym kulturysta, ktory dazy do maksymalizacji efektow znacznie sie roznia. W przypadku pierwszym duzo ruchu (aeoroby, hiit, pilka - najlepiej wszystko na raz), podstawowe zasady zywienia i wyeliminowanie (mozliwie jak najbardziej konsekwentne) slodyczy powinno wystarczyc. O ile doswiadczony zawodnik potrzebuje dokladnego liczenia kalorii, bialek, tluszczy, wegli, moze eskerymentowac stosujac CKD i inne tego typu diety by zmaksymalizowac efekty o tyle nasz kochany grubasek powinien dac sobie spokoj. Przynajmniej moim zdaniem. Bo po pierwsze bedzie to dla niego zbyt duze obciazenie psychiczne i fizyczne, a po drugie prawdopodobnie bedzie mial tendencje do "przedobrzania" - kazdy dobrze wie o czym mowie i do czego to nieraz prowadzi. Jesli ktos jest gotow zrobic "wszystko" - niech zacznie od ruchu. To jest podstawa. Oczywiscie, bez diety efekty beda prawdopodobnie (choc niekoniecznie) dosc slabe, ale zawsze mozna ja wprowadzic, prawda?

Moim zdaniem prowadzi do tego prosta kalkulacja. Wsrod osob szczuplych jakie znacie ile z nich uprawia/uprawialo sporty, chocby amatorsko? Gdy sie zastanowicie to odpowiedz nasunie sie sama - wiekszosc. Gdy z niecwiczacej mniejszosci odejmiemy tych, ktorzy jedza tyle, co kot naplakal dostaniemy 0 lub 1-2 cudow genetycznych. Zapewniam, ze gdyby cwiczaca wiekszosc nagle przestala cwiczyc procent grubaskow znacznie by sie zwiekszyl. To oczywista sprawa. Wydaje mi sie, ze USA jest dobrym tego przykladem. Ponoc szacuje sie, ze za 10 lat w juesendej 75% ludnosci bedzie cierpialo na problem otylosci. Czyzby nagle genetyka sie zmienila? Nie. Dobrobyt - jedza tragiczny syf z puszek w nieograniczonych finansowo ilosciach i nie ruszaja tylka sprzed telewizora. Efekty sa takie, jakie kazdy widzi.

Moze cos pomylilem, moze cos pominalem, ale wydaje mi sie, ze wszyscy zgodza sie ze mna w jednym - ruszajcie tylek, bo bez tego nic nie bedzie.

dieta tez trening - musi bolec.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 329 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9256
to samo jest z amatorami, którzy zaczynają swoją przygodę z siłownią, szukają postępów po 4 - 7 dnii, niewidząc ich zaprzestają ... :] pozdro00

Są starsi , nie ma lepszych !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
o cos takiego mi chodziło :/

https://www.sfd.pl/Pomocy<<Brzuszek>>-t346727.html 

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 329 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9256
gruba przesada :/, udzieliłem się w tamtym temacie, kieds myslalem ze osiagniecie sylwetki takiej jak koledzy bylo niemozliwe tak teraz przy odrobinie determinaci mozna takie cuś wypracować w 3 miesiące co naprawde jest smiesznym porownaniem do czasu w ile ten fat sie odkładał

Są starsi , nie ma lepszych !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 531
brawo bardzo dobry artykuł:)
sam kiedts pisałem po froach nie tylko na SFD że maja mi ułozyć dietke i chu*j
a gdy mnie odsyłali do lektury to juz agresor był.....
teraz wraca po 2 lteniej przerwie i znó chce poprawić swoje ciało ale tym razem sam szukam rozwiązań a doświadczonych pytam o zdanie:)
POZDRO)

Patrzał

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oliwa

Następny temat

Produkty białkowe

WHEY premium