SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zróbcie sobie ławeczkę... !!!

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 150842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418


Wiem że było już kilka postów z projektami i opisami ale jak ktoś chce sobie zrobić prostą ławeczkę to będzie wsam raz

Do zrobienia ławeczki będziesz potrzebował profili stalowych 60x60x3 (kwadratowe o ściance 6 cm i grubości 3mm) i jeszcze jednego profilu 50x50x3 o długości 95cm - potrzebny będzie do regulacji oparcia

Całość spawamy wg rysunku (ja zrobiłem sobie w jednym miejscu skręcaną żeby można było wnieść do pomieszczenia).

Jeżeli chodzi o siedzisko to robimy je z deski o grubości 3,2 cm. Długość deski to 100cm(oparcie) i siedzenie - 30cm razem 130 cm. Na całości dajemy gąbkę (można kupić w sklepie chemicznym) i obszywamy to materiałem skóropodobnym (ja dałem skaj - nie wiem czy tak to się pisze:) ) całość przykręciłem do zawiasów (kupionych w sklepie z gwoździami itp.) a następnie przykręciłem do ramy. Najlepiej siedzisko i oparcie wzmocnić płaskownikami stalowymi, bo sama deska będzie się wyginać.

Podsumowując :
- 2 profile 60x60x3 o długości 140 cm
- 2 profile 60x60x3 o długości 95cm
- 1 profil 60x60x3 o długości 110cm
- 2 profile 60x60x3 o długości 15cm
- 1 profil 60x60x3 o długości 23cm
- 1 profil 60x60x3 o długości 30cm

- 1 profil 50x50x3 o długości 95cm

- około metra płaskownika grubego na uchwyty pod sztange ja dalem 40x07 bodajze :)
- dodatkowo kawałek profilu 60x60x3 na zaczepy pod podpórke do ławki skośnej (dwa po 5 cm)
- deska
- płaskowniki do wzmocnienia deski (tutaj cienkie )
- materiał do obicia deski i gąbka
- zawiasy

to by było na tyle.
2

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2747 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24063
ile zaplaciles??

**** -->>SFD FiGHT CLuBE<<--****
Ajj ten nieostożny Blinkuś...wpadł jak dziecko.
-=Gainer Team=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 359 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28295
Dawno juz czegos takiegp szukalem. SOG
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
a nie liczyłem wiesz.. ale raczej nie więcej niż 30 zł
1

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2532
ja mam takie pytanie. chce sobie zrobic taka ławke a kolega mi mowi ze tamten jekiel gdzie na niego sie mocuje oparcie to musza byc dwa obok siebie w pewnym odstepie bo jak bedzie tak jak na rysunku to sie moze deska z oparciem przewrocic. jak w takim razie przymocowac oparcie do tego jekla srodkowego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
no najbezpieczniej byłoby jakbyś zrobił tak jak napisałeś, ale jak się zrobi tak jak w projekcie to nie powinno sie przewrócić

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2532
a jak zrobic regulacje zeby był skos głową w góre??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
po prostu robisz wystarczająco długie siedzisko, z jednej strony robisz zawias a z drugiej zostawiasz normalnie, wiercisz dziury w stojakach, wsadzasz ttam jakąś szatchetę i masz skos. Tylko najlepiej wtedy oparcie wzmocnić dwoma profilami stalowymi w takiej odległości by między nie wszedł profil z konstrukcji pozdro
1

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 295
Jeśli wywiercisz 4 otworki ( 3 powinny starczyć ) i przykręcisz deske śróbami to powinno się trzymać. Ja mam podobnie ale całą obudowe mam z drewna dębowego zamiast metalu ( to miałem w piwnicy :P )

"Najlepszą obroną jest atak"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
i pamiętajcie lepiej dłużej robić ławkę i wydać troche wiecej kasy na materiały niż potem mieć problemy ze zdrowiem i z robieniem nowej ławeczki. Życze miłych robótek ręcznych pozdro

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5052 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 61437
spoko projekt łap soga
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

konstrukcja wyciągu

Następny temat

popularnosc serwisow

WHEY premium