SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Zrób sam masło orzechowe.

Wysłana -
Masło orzechowe najczęściej robione jest z orzeszków arachidowych. Niezwykle popularne jest w USA, a od jakiegoś czasu również u nas. Dlatego podaję przepis jak można samemu zrobić takie masło.

Składniki potrzebne do zrobienia domowego masła orzechowego:
- 300 g orzechów arachidowych
- łyżka oleju rzepakowego
- łyżka miodu
- szczypta soli

Wykonanie:
Orzechy blendujemy w blenderze kielichowym, ok. 3 min. Następnie dodajemy pozostałe składniki i znów blendujemy ok. 3 min., aby konsystencja była gładka.

Wartości odżywcze 100% z orzechów:
Kalorie: 581
Białko: 26
Tłuszcz: 46
Węglowodany: 12

Wartości odżywcze masła z orzechów 89% i dodatkiem oleju i miodu:
Kalorie: 570
Białko: 23
Tłuszcz: 44
Węglowodany: 17
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
ja robiłem bez żadnych dodatków, prażyłem orzechy i blender, teraz się trochę rozleniwiłem, bo 1kg orzeszków w promo to ok 20zł a 1kg masła z all czy sfd to 23-25zł więc wolę kupić i nie męczyć blendera
Wysłana -
a zrobie i ja. dawno już nie robiłem
Wysłana -
Ja kupuję orzechy po 15zł. kg, więc opłaca mi się robić masło
Wysłana -
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto
Wysłana -
robiłem podobne polecam, smaczne
Wysłana -
DJ_DoDo
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto

A jakby dodać kakao, albo karob i jeszcze odżywkę białkową i mleczko kokosowe to by wyszedł krem w stylu nutellii
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź