SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrób sam masło orzechowe.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 370
Masło orzechowe najczęściej robione jest z orzeszków arachidowych. Niezwykle popularne jest w USA, a od jakiegoś czasu również u nas. Dlatego podaję przepis jak można samemu zrobić takie masło.





Składniki potrzebne do zrobienia domowego masła orzechowego:
- 300 g orzechów arachidowych
- łyżka oleju rzepakowego
- łyżka miodu
- szczypta soli

Wykonanie:
Orzechy blendujemy w blenderze kielichowym, ok. 3 min. Następnie dodajemy pozostałe składniki i znów blendujemy ok. 3 min., aby konsystencja była gładka.

Wartości odżywcze 100% z orzechów:
Kalorie: 581
Białko: 26
Tłuszcz: 46
Węglowodany: 12

Wartości odżywcze masła z orzechów 89% i dodatkiem oleju i miodu:
Kalorie: 570
Białko: 23
Tłuszcz: 44
Węglowodany: 17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ja robiłem bez żadnych dodatków, prażyłem orzechy i blender, teraz się trochę rozleniwiłem, bo 1kg orzeszków w promo to ok 20zł a 1kg masła z all czy sfd to 23-25zł więc wolę kupić i nie męczyć blendera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 255 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12280
a zrobie i ja. dawno już nie robiłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 370
Ja kupuję orzechy po 15zł. kg, więc opłaca mi się robić masło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 24 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1246
robiłem podobne polecam, smaczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 370
DJ_DoDo
wczoraj kupiłem w auchanie orzechy laskowe 500g za 6 albo 7zł, to w weekend je obiorę zobaczę ile ich zostanie i może coś skręcę z tego, bo z laskowych nigdy nic nie robiłem takiego dam znać czy warto

A jakby dodać kakao, albo karob i jeszcze odżywkę białkową i mleczko kokosowe to by wyszedł krem w stylu nutellii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obróbka swinskiego miesa z biedry

WHEY premium