SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Znieczulenie w kręgosłup - obawy:(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 110390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9132 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470239
Witam w czwartek mam operacje nogi (rekonstrukcja troczków mięsni strzałkowych) i będe miał znieczulenie w kręgosłup(od pasa w dół) i mam co do tego pewne obawy. Lekarz mówił, że jest to aktualnie najlepsza forma znieczulenia, ale ja mam pewne obawy co do tego. Mam jakiś lęk, że coś może się stać i moje nogi nie powrócą do sprawności(paraliż) w końcu tu chodzi o kręgosłup. Źle trafi igłą i co wtedy?? Mam jakiś lęk. Podobno usypianie jest bardziej szkodliwe niż shot w kręgosłup?? Jak jest naprawde i czy moje obawy mają sens. Czuje że to będzie mega stres dopóki nie poczuje nóg po operacji Ile czasu trza leżeć bez poruszania się, żeby nie było komplikacji??

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234869
Znieczulenie w kręgosłup, a właściwie znieczulenie zewnątrzoponowe, polega na wykonaniu iniekcji w okolicach odcinka lędźwiowego L3-4, L4-5. Z anatomii budowy anatomicznej można wywnioskować, że w tym miejscu nie ma już rdzenia kręgowego, a jego budowa kończy się na poziomie kręgu L2-3. Dlatego nieuzasadniony jest strach, że lekarz anestezjolog może uszkodzić nam rdzeń. Jedynym ryzykiem więc, które będzie związane z nakłuciem w odcinku L3-5 to wypłynięcie nieco płynu mózgowo-rdzeniowego lub nakłucie opony twardej, nie ma fizycznej możliwości uszkodzenia układu nerwowego

W jakim celu się stosuje?
Znieczulenie zewnątrzoponowe stosuje się zazwyczaj u kobiet w okresie porodu, by uśmierzyć ból związany z tym procesem, pozbawiając większości czucia poniżej pasa. Wykorzystywane jest również podczas zabiegów chirurgicznych, do których istnieje przeciwwskazanie do zastosowania innej formy znieczulenia jak np. znieczulenie ogólne.

Zastosowanie:
-poród
-zabiegi ginekologiczne
-zabiegi wymagające świadomości osoby operowanej
-operacje ortopedyczne
-resekcje


Możliwe powikłania.
Skutki negatywne znieczulenia, zazwyczaj powiązane są z możliwością wystąpienia alergii na środek znieczulający. Jednak ich występowanie jest dość rzadkie. Inne możliwe powikłania wynikają ze schorzeń neurologicznych, które były ukryte, a mogą o sobie dać znać po wykonaniu zabiegu. Niekiedy występują również powikłania związane z obniżona krzepliwością krwi.

U niewielkiego odsetka osób znieczulanych metodą zewnątrzoponową może dochodzić do bólów głowy, które powiązane będą z nakłuciem opony twardej w odcinku lędźwiowym. Jednak bóle te przechodzą stosunkowo szybko i nie powinny być powodem do niepokoju. Inne objawy negatywne: spadki ciśnienia krwi, mdłości, lęk, drżenie, zatrzymanie funkcji mikcji.

Przeciwwskazania:
-problemy związane z krzepnięciem krwi
-małopłytkowość
-choroba hemolityczna
-padaczka
-wady rozwojowe kręgosłupa


Metoda znieczulenia zewnątrzoponowego należy do dość powszechnych form wykorzystywanych w anestezjologii. Wykwalifikowany zespół medyczny w Polsce przeprowadza zabiegi w sposób profesjonalny, praktycznie pozbawiony ryzyka wystąpienia powikłań związanych z zabiegiem.



Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 151 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1322
ja mialem taki zastrzyk jak mialem operowana przepukline. mialem zabieg 4 mmiechy temu i czasem miewam bole w kregielni ale juz coraz rzadziej. A i przez tydzien po tym zastrzyku bolala mnie starsznie glowa bo sie nei sluchalem pielegniarek i podnosilem glowe zaraz po zabiegu. skrzystaj z dobrej rady i przez 12 godizn po zastrzyku nawet nie odrywaj glowy od poduskzi bo bol jest po tym straszny:/ nic nie mozna zrobic bo baniak boli.
pozdro
a samego zastrzyku sie nei boj bo oni chyba wiedza co robia!!
12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
nie przejmuj sie !
strzała dostajesz w miejsce w którym nima juz zdzenia jakotakiego !
jest to znacznie bezpieczniejsze - ale bedziesz sie czuł jak kaleka ...
znieczulenie ogólne jest o wiele gorsze , nie dość ze troche na mózg działa to jeszcze mogą cie po drodze niedotlenić
tak wiec spoko - pogadasz sobie z lekarzami w czasie zabiegu !!
3

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Nie pękaj Marian ,Rdzeniówka to spoko sprawa ,24 godziny po zabiegu nie wolno sie ruszać ale nie dygaj ,dostaniesz cewniczek Ja sie u siebie na Bloku Op. tyle tego naoglądałem że sam bym mógł to robic Aha lepiej sobie gadaj z pigułami fajnymi a nie z jakims lekarzem
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9132 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470239
dzięki bardzo już mi lepiej no to tylko teraz czekam na zabieg to już pojutrze

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
Oj ja też miałem operacje z taki znieczuleniem i si, tylko ta głowa później;(
2

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5194
Miałem to znieczulenie (chyba nazywali to blokadą). Przez następny dzień po operacji nie czułem nóg. Wstać na wsłasne nogi mogłem dopiero po ok. 2-3 dniach. Co do komplikacji to ja nie miałem żadnych, natomiast jest jedna bardzo wazna rzecz:

--- !!! ---
Gdy będziesz leżał po operacji i dochodził do siebie NIE WOLNO podnosić głowy, tzn. dociskać podbrudkiem do klatki. Jeśli będziesz się chciał nieco unieść, zrób to na łokciach. W innym przypadku będziesz miał bardzo, bardzo uciążliwe bóle głowy przez następne 2-3 tygodnie.

Dociagając podbrudek do klatki (typowe gdy leżysz i chcesz nieco unieść głowe) naciągasz rdzeń kręgowy.

Powodzenia!
HoldTight
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
No itu był mój błąd bo dostałem na noc kaczke ale jakoś nie mogłem się z nią obsłużyć i wieczorem po operacji, upewniwszy się że pielęniarki nie widzą śmignołem do wc, troche noga bolała (operowana) ale to nic w porównaniu z bólem głowy przez następne tygodnie.
3

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 151 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1322
dokladnie to samo mialem. musialem isc sie poprostu odlac bo z ta kaczka to hu**** bylo:D dalem rade jakos dojsc do kibla. glowka potem przez to bolala a pielegniarki ostrzegaly....
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9132 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470239
hehe. Właśnie wróciłem ze szpitala. Nie było źle. Blokada zaczeła puszczać po 4 godzinach a po 6 już normalnie ruszałem nogami ale dla pewności leżałem 12 godzin i nie ruszałem głową i zero bólu

Efekt pracy lekarzy: 10 cm sznyta, gips na 3 tyg, śruba w kostce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
Jeśli można wiedzieć, jaka była przyczyna operacji ? co zrobiłeś ze sobą ?
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dłonie zimne ...

Następny temat

odpowiedzi udzieli lekarz który przepisał lek

WHEY premium