SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiany na jądrach?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Witam.

Postaram się zacząć od początku. Mianowicie około dwóch tygodni temu wyczułem na lewym jądrze (ścislej mowiąc na jego przedniej scianie) cos w rodzaju grudkowatej twardej zmiany. Ma ona kształt nieregularny, a jej długosc to ok 5 mm, szerokość ok 2mm. Wszedzie "na około" jest zdrowa "szklista" powierzchnia jądra. Ta zmiana ma kształ porównywalny jakby do półksiężyca. Zaniepokojony poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu (na pieczątce "specjalista chorób wewnętrznych). Opisałem problem i Pani doktor zastosowała badanie palpacyjne. Trwało to krótko ( stad moja dziwna niepewnosc). Zwłaszcza, ze moszna nie była dobrze rozluźniona. Po badaniu usłyszałem, ze to kaszak i nie ma sie czym przejmować. Przez tydzien miałem sie smarować maścią "detreomycyna 2%" jednak z tego co czytam na ulotce jest to masc z antybiotykiem do stosowania powierzchniowego. Na konieć Pani doktor powiedziała, ze fachowo to nawet nie kaszak tylko "włókniaczek". Mówiła też coś o zatorze w naczyniach limfatycznych itp. Dostałem dodatkowo wynegocjowanie skierowanie do urologa, jednak jeszcze nie zdecydowałem się pójść. Boję sie teraz bo włókniaki to jednak zmiany nowotworowe z tego co sie orientuję. Dodam jeszcze, ze jądro jest niepowiększone i niebolesne przy dotyku.

Dodatkowo mam ginekomastie prawego sutka (jest pod nim taki twardy gruczoł). I nie wiem czy to coś ma z tym wspólnego ale po wyjsciu na słonce pojawiają sie u mnie takie rozlegle czerwone plamy na łydkach, ktore nie pieka i nie swedza. Znikają po zejsciu ze slonca.

Mam 17 lat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Powinieneś jednak udać się do urologa lub androloga. Jeśli Cię stać nawet prywatnie bo nie wiem jak w Twojej okolicy ze strajkami.

Nie ma co się obawiać wizyty

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Muszę to jakoś sam załatwić, bo rodzice nie chca słyszeć o żadnym dodatkowym lekarzu skoro ten powiedział, ze to nic groznego. Zmiana jednak nie znika... i to gino ja jednym sutku...

Mam po prostu iść do jakiejś wybranej Poradni Urologicznej i powiedzieć, ze mam skierowanie i chcę się zarejestrować do specjalisty? Może to wszystko załatwić samemu będąc niepełnoletnim?

A jesli chciałbym iść prywatnie to odnajduje nr gabinetu dzwonie i umawiam się na wizyte?

Wiem, ze moja niewiedza przytłacza, ale zwykle zajmowała się tym mama jednak w tym przypadku nie mam co liczyć na zainteresowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Oczywiście, że możesz się umówić w jakiejkolwiek poradni honorującej skierowanie od lekarza kierującego. Z tym że biorąc pod uwagę obecna sytuację w służbie zdrowia może się zdarzyć, że będziesz czekał sporo. Jednakże nie zaszkodzi spróbować. Jeśli miało by to trwać dość długo jeśli Cię stać wybierz się prywatnie.

Co do wizyty prywatnej - znajdujesz poradnie/przychodnie/gabinet dzwonisz i przychodzisz na umówiony termin, płacisz, wchodzisz na wizytę.

Pierwsze co lekarz powinien skierować Cię na usg jąder.

Bez obaw - pierwsze męskie doświadczenie - dasz radę

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
Po pierwsze dzieki za słowa otuchy. Martwie sie tym cholernie + jeszcze to jednostronne gino. Naczytałem sie o raku jąder sporo i boje sie niesamowicie.

Myślę, że wybiorę się prywatnie. Miło by było gdyby lekarz miał w gabinecie ultrasonograf i wykonał mi to badanie przy pierwszej wizycie. Nie wiem czy sie dziwicie czy nie, ale cieżko mi o tym opowiadać lekarzowi. Tym bardziej zdejmować gacie.

Dodam jeszcze, ze w mojej spermie znajduje sie coś w rodzaju przezroczystych galaretowatych kropelek. Sama sperma nie jest biała tylko jakby żółta.

Poza tym wszystkim co opisałem nic mi nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Naczytałem sie o raku jąder sporo i boje sie niesamowicie. najpierw diagnoza później zamartwianie się - NIE odwrotnie.

Dodam jeszcze, ze w mojej spermie znajduje sie coś w rodzaju przezroczystych galaretowatych kropelek. Sama sperma nie jest biała tylko jakby żółta. normalne.

Miło by było gdyby lekarz miał w gabinecie ultrasonograf i wykonał mi to badanie przy pierwszej wizycie. najpewniej trafić w dużej "korporacji"/przychodni prywatnej, tam zazwyczaj jest na miejscu i lekarz z miejsca powinien Cię tam wysłać z małą karteczką , uprzednio dzwoniąc do wskazanego gabinetu.

Nie wiem czy sie dziwicie czy nie, ale cieżko mi o tym opowiadać lekarzowi. Tym bardziej zdejmować gacie.
profilaktyka/szybkie działanie nie dziwi, nic się nie martw lekarz zrozumie.

Działaj chłopak działaj

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5402 Wiek 99 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51647
to jest żadka choroba zwana kamienicą powoduje ona to że jądra zamieniają się w kamienie
pozatym tlko żartowałem
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 528 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10185
Az mnie jaja zabolały (sory za spam ale musiałem to napisac )

Yo, yo mada faka bicz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13211
****a skonczcie ******lic jak nie macie nic madrego do powiedzenia chlopak ma powazny art a wy se z***y robicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2401
Napnij brzuch i zobacz czy Ci jadro powieksza... jakby byla przepuklina to raczej moglbys ja schowac na luzie. Osobiscie mam podobny przypadek do Twojego, a u mnie stwierdzili powiekszenie zylakow powrozkow nasiennych.

USG fajna sprawa :) Idz i niczego sie nie boj. Wszystko sie dowiesz i napewno sie uspokoisz :)

XXL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 385
a ja mysle ze z tym gino, czy jak to nazwales to zaden problem, te zmiany sie zdarzaja czesto i nie maja wplywu z niczym inyym. ja nawet nie zauwazylem kiedy zniklo.
sperma chyba zawsze nie jest jakas "sniezno" biala przeciez moze zawierac slady moczu czy cus. sprawdz pod mikroskopem czy tam w niej cos sie rusza, serio. ale to raczej nic nie jest. ot zwykle tylko jestes juz mocno zaniepokojony i wynajdujesz takie.

z jadrem napewno do lekarza. mialem kiedys tez cos innego raczej i zostalo po nim tylko jadro jedno powiekszone a do lekarza juz po fakcie jak guz zniknal sie udalem. ale to nigdy nie wiadomo

pozdro ;] ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przepuklina ??

Następny temat

brązowa żyła

WHEY premium