SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana zmodyfikowanego PUSH PULL 5 dni ( do sprawdzenia ) na FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 992
Witam,

Chciałbym Was prosić o poradę drodzy koledzy i koleżanki.
Aktualnie jestem na redukcji. Ostatnio stwierdziłem, że zamienię mój dotychczasowy plan na inny z mniejszą ilością dni treningowych w tygodniu.
Postanowiłem z 5 dniowego planu przejść na 3 dniowy. Czy jest to dobre posunięcie? W ogóle chciałem przy okazji dowiedzieć się, co myślicie o tym planie.

STAŻ: 12 MIESIĘCY.

Mój aktualny plan:

PONIEDZIAŁEK:
-WIOSŁOWANIE NACHWYTEM 2S ROZGRZ. 5S STAŁY CIĘŻAR 1.30MIN PRZERWY POMIĘDZY SERIAMI.
-PODCIĄGANIE MŁOTKOWE RG 4S 1.30MIN
-UGINANIE MŁOTKOWE HANTLI 1S ROZGRZ. 3S STAŁY 1MIN
-UGINANIE PROSTEJ SZTANGI 3S STAŁY 1MIN

WTOREK:
-WYCISKANIE HANTLI NA ŁAWCE POZIOMEJ 2S ROZGRZ 4S STAŁY C. 2MIN
-WYCISKANIE HANTLI NA ŁAWCE SKOŚNEJ 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 2MIN
-WYCISKANIE ŻOŁNIERSKIE 1S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
-WZNOSY BOCZNE 3S STAŁY C. 1.20MIN
-POMPKI TYLNIE 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.30MIN
-TRICEPS WYCIAG GÓRNY 2S STAŁY C. 1MIN

ŚRODA:
-MARTWY CIĄG 3S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
-UGINANIE NÓG 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.20MIN
-ŁYDKI NA SMITHIE 1S ROGRZ. 4S STAŁY C. 1MIN
-ŁYDKI SIEDZĄC NA MASZYNIE 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1MIN

CZWARTEK:
-WIOSŁO HANTLĄ W POZIOMYM OPADZIE TUŁOWIA O OPARCIU O ŁAWKĘ 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.20MIN
-WIOSŁOWANIE KOŃCEM SZTANGI (CHWYT MŁOTKOWY) 2S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.20MIN
-UGINANIE ŁAMANEJ SZTANGI 1S ROZGRZ. 2S STAŁY C. 1MIN
-UGINANIE MŁOTKOWE DO KLATKI 2S STAŁY C. 1MIN
-SUPINACJA W LEKKIM POCHYLENIU TUŁOWIA 2S STAŁY C. 1MIN

PIĄTEK:
-WYCISKANIE HANTLI NA ŁAWCE SKOŚNEJ 2S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 2MIN
-SPIĘTKI 2S STAŁY C. 1.30MIN
-WYCISKANIE HANTLI STOJĄC 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.30MIN
-POMPKI TYLNIE 1S ROZGRZ. 4S STAŁY C. 1.30MIN
-PRZYSIADY TYLNIE 2S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
==================================================================================================
==================================================================================================
Plan FBW który chcę wprowadzić:

PONIEDZIAŁEK:
-MARTWY CIĄG 2S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
-WYCISKANIE HANTLI NA ŁAWCE SKOŚNEJ 2S ROZGRZ. 4S STAŁY.
-WIOSŁOWANIE KOŃCEM SZTANGI CHWYTEM MŁOTKOWYM 2S ROZGRZ. 4S STAŁY
-WYCISKANIE ŻOŁNIERSKIE 1S ROZGRZ 3S STAŁY
-SUPER SERIA:
>UGINANIE SZTANGI PROSTEJ 1S ROZGRZ. 2S STAŁY/ WYCISKANIE FRANCUSKIE SZTANGĄ ŁAMANĄ LEŻĄC 1S. ROZGRZ. 4S STAŁY
>SUPINACJA W LEKKIM POCHYLENIU STOJĄC 2S STAŁY.

CZWARTEK:
-PRZYSIADY TYLNIE 2S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
-WYCISKANIE HANTLI LEŻĄC 2S ROZGRZ. 4S STAŁY
-WIOSŁOWANIE SZTANGI NACHWYTEM 2S ROZGRZ. 4S STAŁY
-WZNOSY BOKIEM 1S ROZGRZ 4S STAŁY
-SUPER SERIA:
>UGINANIE SZTANGI ŁAMANEJ 1S ROZGRZ. 2S STAŁY/ POMPKI TYLNIE 1S. ROZGRZ. 4S STAŁY
>UGINANIE MŁOTKOWE DO KLATKI 2S STAŁY.

PIĄTEK:
-MARTWY CIĄG 2S ROZGRZ. 3S STAŁY C. 2MIN
-UGINANIE NÓG NA MASZYNIE LEŻĄC 1S ROZGRZ 4S STAŁY
-WYCISKANIE HANTLI NA ŁAWCE SKOŚNEJ 2S ROZGRZ. 4S STAŁY
-PODCIĄGANIE CHWYT MŁOTKOWY RG 4S
-UNOSZENIE SZTANGIELEK W OPADZIE TUŁOWIA 1S ROZGRZ 4S STAŁY
-SUPER SERIA:
>UGINANIE MŁOTKOWE 1S ROZGRZ. 2S STAŁY/ POMPKI TYLNIE 1S. ROZGRZ. 2S STAŁY
>SUPINACJA W LEKKIM POCHYLENIU STOJĄC 2S STAŁY. / WYCIĄG GÓRNY TRICEPS 2S STAŁY.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Ogólnie trening nie jest zły tylko zastanawia mnie np dlaczego wznosów bokiem masz tyle samo serii co przysiadów?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 992
Zapomniałem dodać, że wznosy bokiem mam jeszcze w piątek po wyciskaniu hantli stojąc czyli w sumie 6 serii na tydzień.


A co z tym FBW? Opłaca się w ogóle to zmieniać? Bo chciałbym trochę zmienić ten plan tak żebym przez okres wakacji (2 miesiące albo 3) korzystał z innego niż dotychczas. Oczywiście z periodyzacją powtórzeń.


Zmieniony przez - Gramveln w dniu 2018-07-01 19:51:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Zgubiłem się trochę bo w piątkowym planie nie masz wpisane wyciskania stojąc więc coś się nie zgadza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 992
Aaaa Tobie teraz chodzi o ten plan FBW. To nie, nie mam tam wyciskania stojąc. Normalnie w tym FBW to wznosy bokiem są 4s na cały tydzień a przysiady to 3s ze stałym ciężarem. Tyle akurat na przysiady, gdyż nie potrzebuję więcej. Nogi tak czy siak idą "w miarę" do przodu ale jednak idą.

A do mojego aktualnego planu 5 dniowego to tam w piątek mam jeszcze wznosy bokiem zaraz po wyciskaniu stojąc.





Zmieniony przez - Gramveln w dniu 2018-07-01 20:15:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Zmiana z 5 dni na 3 dość drastyczna i jak jest możliwość np 4 dni to byłoby lepiej. Jeśli natomiast mają być 3 dni treningowe to dość ntensywne i do siadów i ciągów bym dołożył.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 992
Co przykładowo? Brzuch jeszcze dorzucić do tego? Te ćwiczenia i tak robię z dość dużą intensywnością.
Akurat mi na tym 3 dniowym zależy by mieć jakąś odskocznie od tej monotonności. Coś takiego wałkuje już od 5-7 miesięcy razem z planem 4 dniowym i na ten okres wakacyjny chcę po prostu coś zmienić. Przy okazji sprawdzić czy FBW nie jest u mnie tym złotym środkiem :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Dołóż do martwego ciągu i przysiadów jeszcze po 2 serie, a brzuch możesz dać 1-2 razy na koniec treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Na brzuch jedno ćwiczenie wystarczy. Chociażby allachy zamiennie ze wznosami nóg leżąc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 992
Dobrze, to to dodam. A ile serii na te allahy? 2 serie po 14 powtórzeń na koniec treningu w poniedziałek i piątek starczy? Czy niewskazane jest robić brzuch razem z martwym ciągiem? Bo brzucha szczerze mówiąc to nie robiłem, liczyłem na wolne ciężary bardziej, że mi go uformują w miarę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Gramveln
Dobrze, to to dodam. A ile serii na te allahy? 2 serie po 14 powtórzeń na koniec treningu w poniedziałek i piątek starczy? Czy niewskazane jest robić brzuch razem z martwym ciągiem? Bo brzucha szczerze mówiąc to nie robiłem, liczyłem na wolne ciężary bardziej, że mi go uformują w miarę.


Na koniec treningu z martwym ciągiem możesz jak najbardziej robić. 3-4 serie spokojnie możesz dać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening typu split.

Następny temat

Dylemat

WHEY premium