SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana w treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1500

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

37

Waga

77,6

Wzrost

168

Cel treningowy

Redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa wyglądu sylwetki,

Staż treningowy na siłowni

9 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

Redukcyjna / ekonomiczna układana na portalu: potreningu.pl

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

żadne

Zażywane suplementy

BCAA Pure AllNutrition połączone z Tri-Creatine Malate HI-TEC przed i po treningu plus multiplesport Witaminy Olimp tabletka rano i tabletka wieczorem i Tran GAL 4 tabletki na dzień

Ostatnio przerabiany plan

Pierwszy trening dzielony w zakresie 3 seri po 12 powtórzeń 3 miesiące - następnie FBW w formie treningu A-B-A-B 5x5 4 miesiące ( tutaj doszedłem już do granic obciążeń ) - opierałem się na prostych treningach z ćwiczeniami wielostawowymi -przysiady, mart

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Front- przysiad 105 kg, Martwy ciąg 145, wyciskanie na Ławce 105 kg, podciąganie wąskim - 12 razy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Mam pytanie co do treningu który sam ułożyłem sobie. Otóż od ponad pół roku ćwiczę by zrzucić kilkanaście kilogramów. Początek to trening dzielony na partie mięśniowe w zakresie 3 serii po 12 powtórzeń ( nie lubiłem tego typu treningu, czułem że coś mi ciągle brakowało po nim). Przeszedłem na trening FBW 5X5. Tutaj największe korzyści na utracie wagi ale i wzroście siły i wygląd się zdecydowanie poprawił ( ćwiczenia wielostawowe). Trening taki od 12 tygodni. Teraz waga stoi w miejscu ( wahania +- 1 kg) taki stan ponad 4 tygodnie bez zmian. Jestem od początku na diecie ułożonej przez portal potreningu.pl . Dużo czytałem i spróbowałem ułożyć coś swojego na podstawie zebranych informacji i wykorzystując mój ulubiony FBW.
Podpowiedzcie co o tym sądzicie.


Trening
Założenia – Obniżenie tkanki tłuszczowej – połaczenie metody FBW 15x10x5 z superseriami.
Tydzień pierwszy trening A – poniedziałek 15 powtórzeń; środa 10 powtórzeń; piątek 5 powtórzeń
Tydzień drugi Trening B– poniedziałek 15 powtórzeń; środa 10 powtórzeń; piątek 5 powtórzeń
Tydzień trzeci trening A – poniedziałek 15 powtórzeń; środa 10 powtórzeń; piątek 5 powtórzeń
itd.
Trenuje 8 tygodni – po czym roztrenowanie 10 dni
Rozgrzewka w dwóch seriach poprzedzających pracę właściwą po czym przechodzimy do serii z rozpisanego treningu.
Progresja co tydzień.

trening A

1. Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu + wykroki ze sztangielkami 5 serii
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem + podciąganie wąsko 5 serie
3. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej + rozpiętki na ławce dodatniej 4 serie
4. Wyciskanie żołnierskie + wymachami hantli na przód barków 3 serie
5. Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstka + wyprosty na wyciągu górnym prostego gryfu 3 serie
6. Brzuch

Trening B

1. wypychanie nóg na suwnicy + uginanie nóg w leżeniu na brzuchu na maszynie 5 serii
2. martwy ciąg + wiosłowanie z linką wyciągu dolnego 5 serie
3. Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej + pompki na poręczach z pochyleniem do przodu 4 serie
4. Arnoldki połączone z wymachami hantli na boki w opadzie tułowia 3 serie
5. uginanie ramion na prostej sztandze + wyciskanie francuskie sztangi łamanej leżąc 3 serie
6. Brzuch

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
@Trening B
Back Squat 4 X 12
Martwy ciąg 4 x 12

odważnie tu nie boisz sie ze przy wiekszych klamotach plecy nie wytrzymaja ?
siad i martwy niemal ten sam ruch i taksuje strasznie , ja bym to rozdzielil , ale to tylko moja niemerytoryczna wcinka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777592
Kiedy ostatnio wykonywałeś trening na 15 powtórzeniach i seriach łączonych ? Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale takie trening to będzie kat kondycyjny.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zmiana planu raczej tutaj już nic nie da w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej. Ile już się odchudzasz i ile masz poszczególnych makro w diecie ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
tak mam rozpisaną dietę na portalu potreningu.pl:








Zmieniony przez - artur_szw w dniu 7/28/2017 3:40:03 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Trenuję trzy razy w tygodniu.
trening z ilością 12 powtórzeń wykonywałem na początku jakieś 2 miesiące. Nie robiłem tego w seriach łączonych.
raz tak zrobiłem według rozpiski wyżej wymienionej i rzeczywiście dobiłem się takim treningiem.
Nie mniej jednak od 2 lat biegam dodatkowo i mocne treningi lubię.
Później przeszedłem na 5X5 ( tutaj już jestem od 4 miesięcy) i tam uzyskiwałem najlepsze właśnie rezultaty w gubieniu wagi i zmian w sylwetce.
Rosła też właśnie siła, zdecydowanie poprawiały się tzw rekordy.
Jednak poczytałem u was wiele postów i zacząłem mieć wątpliwości szczególnie że teraz waga stanęła a i zmian dużo mniej na tą chwilę.
Myślałem o jakiejś zmianie. Zastanawia mnie jednak ta intensywność z mojej zaproponowanej.


.


Zmieniony przez - artur_szw w dniu 7/28/2017 3:46:59 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
artur_szw
tak mam rozpisaną dietę na portalu potreningu.pl:









Zmieniony przez - artur_szw w dniu 7/28/2017 3:40:03 PM


Zajrzę później, bo tu trzeba wszystko przeanalizować.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
Ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 61 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3197
pracuję nad sylwetką od stycznia i teraz czuję że mam najgorszy okres. Dopada mnie głód...ochota na coś słodkiego i słonego. Wtedy mam ochotę na białe pieczywo, ogórki w occie czy też papryka w occie to przekąski co mi dają jakieś odczucie ok. Dieta teraz dla mnie rzeczywiście wydaje się ciężka. Wcześniej nie było takiego problemu.



Zmieniony przez - artur_szw w dniu 7/28/2017 3:56:07 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
artur_szw
pracuję nad sylwetką od stycznia i teraz czuję że mam najgorszy okres. Dopada mnie głód...ochota na coś słodkiego i słonego. Wtedy mam ochotę na białe pieczywo, ogórki w occie czy też papryka w occie to przekąski co mi dają jakieś odczucie ok. Dieta teraz dla mnie rzeczywiście wydaje się ciężka. Wcześniej nie było takiego problemu.




Zmieniony przez - artur_szw w dniu 7/28/2017 3:56:07 PM



A ile już dokładnie trwa redukcja i ile spadło przez ten czas?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Poza tym cały czas siedzisz na takiej kaloryce ? Od początku redukcji ? Możliwe, że już zwolnił metabolizm i tarczyca. Organizn sie adaptuje do danego modelu zywieniowego i progres staje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli chodzi o trening to według mnie podstawą jest jakiś siłowy program, bo dzięki temu podtrzymujesz masę mięsniową i siłę. Cardio, obwody..itd. to tylko uzupełnienie.

Zrób klasyczne FBW 3 razy w tygodniu i dodaj interwały.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening grzbietu problem

Następny temat

Góra dół w domu

WHEY premium