SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Zmiana życia o 180 stopni REDUKCJA -50kg

Wysłana -
Witam,

Mam na imię Dawid i na forum bywałem już wcześniej. Jak to jednak w życiu bywa różnie toczą się losy ludzkie i tak też było w moim przypadku.
Wracam po rocznej przerwie do jakiejkolwiek aktywności fizycznej ale może od początku.

W wieku 16-20 lat zredukowałem z wagi 126kg do 81kg jednak wraz z upływem miesięcy waga stopniowo rosła do ok 95/96kg i taką wagę też w późniejszym czasie utrzymywałem. W wieku 21 lat zaszła konieczność wymiany stawu biodrowego (młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej) tak, to był moment zwrotny z moim życiu. Z jednej strony odzyskałem pełną ruchomość w stawie i zostały wyrównane długości obu kończyn z drugiej strony okres rehabilitacji i siedzenia w domu sprawił, że przytyłem do ok 146kg bo wiadomo jak się w domu siedzi i nie ma samodyscypliny to cuda potrafią się dziać. Po dojściu do sprawności (22) zacząłem mocno wracać do aktywności udało się zredukować z 146kg do ok 117kg z bardzo wyraźną poprawą sylwetki. Niestety wraz z upływem czasu zacząłem czuć wypalenie i brak chęci do dalszej walki pomimo tego, że byłem w trakcie cyklu SAA. W momencie w, którym doszły poważne problemy prywatne odstawiłem z dnia nadzień saa a w zasadzie przestało mi na czymkolwiek w życiu zależeć, nagłe odstawienie okazało się kiepskie w skutkach. Waga ekspresowo urosła do 155kg, pojawiła się niedoczynność itp. Teraz gdy wracam psychicznie do stabilności czuje w sobie siłę aby coś zmienić.
Ten dziennik traktuje jako miejsce motywacyjne i miejsce konstruktywnej krytyki.
Z góry dziękuję każdemu kto będzie uczestniczył w mojej drodze.

Waga : 155
Wzrost : 182
Obwód klatki : 131
Obwód ramienia : 44
Obwód talii : 129
Obwód uda : 79
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 45%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : brak
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, miewam nocne napady głodu
Cel : Szybka redukcja w celu odciążenia biodra + poprawa sylwetki
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia : lekkie nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : domowa siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC, Bcaa, kreatyna itp
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, ckd, low carb

Obecnie chcę wystartować z dietą ok 100g węgli a podbić tłuszcze zwierzęce (żywienie optymalne)
Kaloryczność na poziomie 3000 kcal dostarczane w formie 16h nie jem 8h jem. Przed każdym oknem trening

Pon FBW + lekkie cardio
Wt cardio 45 minut
Śr FBW + lekkie cardio
Cz cardio 45 minut
Pt FBW + lekkie cardio
Sobota interwały/basen
Nd regeneracja lub lekki spacer, góry itp

Wieczorem dołączę zdjęcia

Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 13:07:56
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dobrze, że chcesz działać, ale z taką przeszłością dietetyczno-zdrowotną, wydaje mi się wskazane skorzystać z pomocy doświadczonych dietetyka i trenera.

Przy niedoczynności tarczycy obcinanie węgli nie jest najlepszym posunięciem, dwa, że przy otyłości można wprowadzić większy deficyt - ale masz napady głodu =- więc nie wiadomo, czy to się sprawdzi.

Nie wiadomo tez jak inne hormony po przerwanym cyklu SSA - to nie są cukierki, i mogły mocno namieszać.

Trzeba zrobić badania hormonów, podstawowe: typu morfologia, glukoza, insulina, cholesterol, trójglicerydy - i dopiero ustawiać dietę, suplementację/leczenie.
Wysłana -
Dziękuję za odpowiedź jeżeli chodzi o badania i tarczycę...
Obecnie przyjmuję 50/88mg euthyroxu taka dawka sprawia, że mam idealne wyniki z tarczycy.

Testosteron badałem dolny przedział widełek natomiast estro od zawsze kiedy badałem górna granica albo ponad normę.

Morfologia zawsze ok badałem ostatnio cukier na krzywej i stwierdzono insulinooprność cholesterol zawsze od kiedy pamiętam wystrzelony w kosmos. Zwiedziłem kilku endokrynologów i zawsze nie było odpowiedzi na pewne rzeczy.

Napady głodu mogą wynikać z leków antydepresyjnych tak mi przynajmniej powiedziano...

Teraz zauważyłem kilka literówek i braku odstępów (z dnia na dzień) jeżeli jest możliwość poprawy to chętnie bym skorzystał :)

Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 13:45:13
Wysłana -
No wiec sam widzisz, że stan zdrowia nie do pozazdroszczenia, i tu porady laików mogą jeszcze bardziej namieszać niż pomóc. Cholesterol całkowity, czy wyliczany? I mimo wszystko przy problemach z gospodarką zarówno lipidową jak i węglowodanowa, przyjmowaniu antydepresantów - warto byłoby oddac się w ręce specjalisty - dobrego specjalisty - dietetyka klinicznego.
Wysłana -
Czuje w sobie na tyle siły żeby to ogarnąć. Doświadczenie z dietetykami mam kiepskie. Przestudiuje każdą lekturę aby osiągnąć cel. Wrzucę zdjęcie polecę 2 tygodnie i wrzucę kolejne jeżeli kierunek będzie dobry i z cieniem nadziei na sukces to będę kontynuował. W tym tygodniu postaram się zrobić aktualne badania. Cholesterol całkowity.
Wysłana -
Cholesterol z podziałem na frakcje. Jak będziesz miał wyniki badań, to wrzuć tu do oceny. Co do hormonów płciowych to pewnie ktoś tu jeszcze podpowie co zrobić. Bo sam test i estro może być mało (jest za mało).
Wysłana -
Oczywiście wrzucę, ale biorę też możliwość użycia podczas tego cyklu redukcyjnego w końcowej fazie pewnych rzeczy a następnie porządny odblok hcg (lub w trakcie) clomid i nolva.
Wysłana -
To nie w tym dziale. I raczej nie jest to dobra droga.To tez może na psychikę działać.
Wysłana -
Rozumiem to nie temat na teraz. Teraz skupie się na założeniach, które obrałem.
Wysłana -
Zdjęcia 01.07.2018

Wysłana -
Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 18:38:23
Strona 1 z 7
Dodaj odpowiedź