SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej [110kg] strona 10

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105133

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Witam,

Mam na imię Dawid i na forum bywałem już wcześniej. Jak to jednak w życiu bywa różnie toczą się losy ludzkie i tak też było w moim przypadku.
Wracam po rocznej przerwie do jakiejkolwiek aktywności fizycznej ale może od początku.

W wieku 16-20 lat zredukowałem z wagi 126kg do 81kg jednak wraz z upływem miesięcy waga stopniowo rosła do ok 95/96kg i taką wagę też w późniejszym czasie utrzymywałem. W wieku 21 lat zaszła konieczność wymiany stawu biodrowego (młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej) tak, to był moment zwrotny z moim życiu. Z jednej strony odzyskałem pełną ruchomość w stawie i zostały wyrównane długości obu kończyn z drugiej strony okres rehabilitacji i siedzenia w domu sprawił, że przytyłem do ok 146kg bo wiadomo jak się w domu siedzi i nie ma samodyscypliny to cuda potrafią się dziać. Po dojściu do sprawności (22) zacząłem mocno wracać do aktywności udało się zredukować z 146kg do ok 117kg z bardzo wyraźną poprawą sylwetki. Niestety wraz z upływem czasu zacząłem czuć wypalenie i brak chęci do dalszej walki pomimo tego, że byłem w trakcie cyklu SAA. W momencie w, którym doszły poważne problemy prywatne odstawiłem z dnia nadzień saa a w zasadzie przestało mi na czymkolwiek w życiu zależeć, nagłe odstawienie okazało się kiepskie w skutkach. Waga ekspresowo urosła do 155kg, pojawiła się niedoczynność itp. Teraz gdy wracam psychicznie do stabilności czuje w sobie siłę aby coś zmienić.
Ten dziennik traktuje jako miejsce motywacyjne i miejsce konstruktywnej krytyki.
Z góry dziękuję każdemu kto będzie uczestniczył w mojej drodze.

Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 24,5
Wzrost : 182

Wymiary na starcie:

Pas 155cm
Klatka 140cm
Biceps 48cm
Łydka 51cm
Udo 91cm
Kostka 30,5cm
Waga 165kg

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 45%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : brak
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, miewam nocne napady głodu
Cel : Szybka redukcja w celu odciążenia biodra + poprawa sylwetki
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia : lekkie nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : domowa siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC, Bcaa, kreatyna itp
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, ckd, low carb

Obecnie chcę wystartować z dietą ok 100g węgli a podbić tłuszcze zwierzęce (żywienie optymalne)
Kaloryczność na poziomie 3000 kcal dostarczane w formie 16h nie jem 8h jem. Przed każdym oknem trening

Pon FBW + lekkie cardio
Wt cardio 45 minut
Śr FBW + lekkie cardio
Cz cardio 45 minut
Pt FBW + lekkie cardio
Sobota interwały/basen
Nd regeneracja lub lekki spacer, góry itp

Wieczorem dołączę zdjęcia



Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 13:07:56

Zmieniony przez - domer w dniu 2018-08-02 19:32:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jeżeli chcesz uzyskać pomoc w sprawdzeniu diety, to należy wrzucić ją zgodnie z opisem w regulaminie działu. Powinien być to zrzut ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl Najlepiej kilka przykładowych dni, abyśmy mogli zobaczyć jak wygląda jej urozmaicenie.

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/dlaczego-dieta-powinna-byc-urozmaicona-914

Warzywa oczywiście warto spożywać do każdego posiłku, co najmniej te 200 gramów.

https://potreningu.pl/artykuly/dietetyka-i-zdrowe-odzywianie/warzywa-niezbedny-element-posilku-5256

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dobrze, że chcesz działać, ale z taką przeszłością dietetyczno-zdrowotną, wydaje mi się wskazane skorzystać z pomocy doświadczonych dietetyka i trenera.

Przy niedoczynności tarczycy obcinanie węgli nie jest najlepszym posunięciem, dwa, że przy otyłości można wprowadzić większy deficyt - ale masz napady głodu =- więc nie wiadomo, czy to się sprawdzi.

Nie wiadomo tez jak inne hormony po przerwanym cyklu SSA - to nie są cukierki, i mogły mocno namieszać.

Trzeba zrobić badania hormonów, podstawowe: typu morfologia, glukoza, insulina, cholesterol, trójglicerydy - i dopiero ustawiać dietę, suplementację/leczenie.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Dziękuję za odpowiedź jeżeli chodzi o badania i tarczycę...
Obecnie przyjmuję 50/88mg euthyroxu taka dawka sprawia, że mam idealne wyniki z tarczycy.

Testosteron badałem dolny przedział widełek natomiast estro od zawsze kiedy badałem górna granica albo ponad normę.

Morfologia zawsze ok badałem ostatnio cukier na krzywej i stwierdzono insulinooprność cholesterol zawsze od kiedy pamiętam wystrzelony w kosmos. Zwiedziłem kilku endokrynologów i zawsze nie było odpowiedzi na pewne rzeczy.

Napady głodu mogą wynikać z leków antydepresyjnych tak mi przynajmniej powiedziano...

Teraz zauważyłem kilka literówek i braku odstępów (z dnia na dzień) jeżeli jest możliwość poprawy to chętnie bym skorzystał :)


Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 13:45:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No wiec sam widzisz, że stan zdrowia nie do pozazdroszczenia, i tu porady laików mogą jeszcze bardziej namieszać niż pomóc. Cholesterol całkowity, czy wyliczany? I mimo wszystko przy problemach z gospodarką zarówno lipidową jak i węglowodanowa, przyjmowaniu antydepresantów - warto byłoby oddac się w ręce specjalisty - dobrego specjalisty - dietetyka klinicznego.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Czuje w sobie na tyle siły żeby to ogarnąć. Doświadczenie z dietetykami mam kiepskie. Przestudiuje każdą lekturę aby osiągnąć cel. Wrzucę zdjęcie polecę 2 tygodnie i wrzucę kolejne jeżeli kierunek będzie dobry i z cieniem nadziei na sukces to będę kontynuował. W tym tygodniu postaram się zrobić aktualne badania. Cholesterol całkowity.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Cholesterol z podziałem na frakcje. Jak będziesz miał wyniki badań, to wrzuć tu do oceny. Co do hormonów płciowych to pewnie ktoś tu jeszcze podpowie co zrobić. Bo sam test i estro może być mało (jest za mało).
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Oczywiście wrzucę, ale biorę też możliwość użycia podczas tego cyklu redukcyjnego w końcowej fazie pewnych rzeczy a następnie porządny odblok hcg (lub w trakcie) clomid i nolva.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To nie w tym dziale. I raczej nie jest to dobra droga.To tez może na psychikę działać.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Rozumiem to nie temat na teraz. Teraz skupie się na założeniach, które obrałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Zdjęcia 01.07.2018













2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86057
Zmieniony przez - DAXXX-94 w dniu 2018-07-02 18:38:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seria pytań o pierwszą redukcję

Następny temat

Wpływ cukru na budowanie masy mięśniowej

WHEY premium