SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmęczenie po przebudzeniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2122

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
Od pewnego czasu mam problem ze snem. Śpię codziennie 7-8 godzin, a mimo to podczas wstawania czuje zmęczenie. Jeżeli wstaje w godzinach porannych to zazwyczaj do południa mnie "nie ma" jestem przybity, nic mi się nie chce.
Mam 18 lat i mieszkam z rodzicami co wiąże się z tym, że muszę pomagać ojcu w różnych pracach wkoło domu. Do tego dochodzi siłownia, hobby - muzyka, grafika komputerowa, nauka, kursy, codzienne obowiązki.
Ogólnie to cały dzień mam na ogół "zapełniony" a każdego wieczoru planuje sobie co mam zrobić dnia następnego aby się ze wszystkim wyrobić, więc lenistwem to zmęczenie raczej nie jest spowodowane.
Dodam że podczas roku szkolnego czuje się gorzej ponieważ dochodzi stres i jeszcze bardziej napięty plan dnia. Czasem potrafię po ciężkim dniu w szkole przespać całe popołudnie.
Chodzę spać różnie czasem jest to 23 a czasem 2 w nocy.
Myślałem aby brać gabe lub zma aby ta regeneracja była lepsza.
Co możecie mi poradzić, polecić?




Zmieniony przez - Diament-owy w dniu 2017-08-16 16:04:34

Zmieniony przez - Diament-owy w dniu 2017-08-16 16:06:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Zacznij od post bad diag, jeśli w nich wyjdzie wszystko OK to wina pewnie będzie tkwiła w jakości snu. Co można oczywiście diagnozować, ewentualnie leczyć / wspomagać. Bo jak na swój wiek to powienieneś spać jak przysłowiowy suseł, a nie mieć problemy mimo stosunkowo odpowiedniego czasu snu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Diament-owy

Dodam że podczas roku szkolnego czuje się gorzej ponieważ dochodzi stres


jaki to stres ?
poczytaj o 'higienie snu'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
krzykacz
Zacznij od post bad diag, jeśli w nich wyjdzie wszystko OK to wina pewnie będzie tkwiła w jakości snu. Co można oczywiście diagnozować, ewentualnie leczyć / wspomagać. Bo jak na swój wiek to powienieneś spać jak przysłowiowy suseł, a nie mieć problemy mimo stosunkowo odpowiedniego czasu snu.


Chyba właśnie wybiorę się na podstawowe badania diagnostyczne i zobaczę co pokażą.
Ale suplementy na regenerację to w ostateczności?

BPL-G

jaki to stres ?
poczytaj o 'higienie snu'


Typowy stres szkolny
Stres związany z różnymi zaliczeniami, egzaminami, dużo materiału do przyswojenia itp.



Zmieniony przez - Diament-owy w dniu 2017-08-17 22:33:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bez przesady żeby na poziomie szkoły średniej to miało powodować jakieś większe stresy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
BPL-G
Bez przesady żeby na poziomie szkoły średniej to miało powodować jakieś większe stresy


W sumie racja, aż strach pomyśleć co będzie jak na studia się wybiorę.
Szkoła w pierwszej 20 w Polsce z tego co mi wiadomo, cóż swoje wymagania stawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Później będzie matura, studia , rodzina, praca, może własny biznes itp. wszystko to dużo bardziej stresujące niż sama szkoła średnia i kwestia umiejętnego radzenia sobie z tym obowiązki jakie z tego wynikają to jedno ale stres moim zdaniem na tym etapie nie powinien zbyt duży występować bo to całkowicie normalna sprawa
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podwiązanie żylaków powrózka nasiennego a treningi

Następny temat

Jakie badania porobić,w świetle faktów.

WHEY premium