SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ziemniaki czy ryż?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1933
Temat wydaję się banalny, szczególnie dla amatorów tego sportu.
Pewnie wielu z nich powie ,,Ryz!" ,,Jedz ryz, od ziemniaków sie tyję!"

W tym wątku chciałem poruszyć temat ziemniaków i ryżu. Jak wiadomo istnieje wiele rodzajów ryżu, w sumie ziemniaki też są różne, choćby bataty, ale to nie o nich chciałem podyskutować. Głównie chodzi mi o młode ziemniaki.

Poniżej przedstawię fragment tabeli indeksu glikemicznego.

ziemniaki gotowane - aż 95
ziemniaki MŁODE gotowane - jedynie 57
Ryż biały gotowany - 64
ryż brązowy - 55
ryż basmati - 60

Według wyżej rozpisanej tabeli, młode ziemniaczki mają dużo niższy indeks glikemiczny niż tradycyjny ryż biały - więc w tym momencie, muszę zasmucić tych, którzy uważają, że ryż jest najlepszą alternatywą. Mało tego, Młode ziemniaczki mają niższy indeks glikemiczny niż ryż basmati i porównywalnie niski do ryżu brązowego, słynącego z niskiej zawartości cukrów prostych. Więc moja auto dedukcja mówi mi, że w sezon młodych ziemniaczków, będzie u mnie dobrze wspominany :)

Co o tym myślicie?

PS: w mojej wypowiedzi na temat młodych ziemniaczków, brałem po uwagę jedynie indeks glikemiczny.

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ma na tyle prostą budowę, że w sumie można tak go nazywać. Tak samo jak suplementy aminokwasów nie są aminokwasami tylko peptydami

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie tyje się od ziemniaków, tylko do nadwyżki kalorycznej w diecie.

Żeby nie pisać tego samego, zerknij
https://www.sfd.pl/Ryz_czy_Ziemniaki_-t130925.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Nie ma większego sensu kierować się indeksem glikemicznym, bo nie jest to wartość decydująca o czymkolwiek.

W diecie znajdzie się miejsce zarówno dla ryżu, jak i ziemniaków.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
j/w - znaczenie IG jest przerklamowane

osobiście uważam ziemniaki za trochę bardziej wartościowe niż ryż ze wzgledu na to, że są jednym z niewielu źrodeł skrobii o potencjale zasadotwórczym
ale nie tworzyłbym tu rankingu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jak będziesz urozmaicał i nie ograniczał się do wybranych źródeł składników odżywczych to będzie dobrze. Każde źródło ma swoje wady i zalety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1933
Czyli, zamienianie od czasu do czasu ryżu na młode ziemniaki wyjdzie mi na dobre przy diecie redukcyjnej? to super :D czasami ciężko powstrzymać się od takich ziemniaczków z koperkiem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pewnie, że tak.

Nie można przyzwyczaić organizmu do tego samego. Musisz urozmaicać dietę.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-05-31 21:46:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 780 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18693
A dlaczego nie mozna ? ja np na redukcji jestem 3 miesiac jem od 3 miesiecy w dzien w dzien to samo waga spadala do 85 kg aktualnie nie chce zejsc juz wg od 3tyg ale w wygladzie widze tak czy siak roznice ale jestem ciekaw dlaczego nie mozna jesc ciagle tego samego jezeli sie dostarcza wszystkiego co organizm potrzebuje w tej diecie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
jesli jesz dzien w dzien to samo to jest bardzo wątpliwe, że dostarczasz wszystkiego co potrzebne dla organizmu. Monotonne diety stwarzają duze ryzyko deficytu wielu składnikow odzywczych. Napisz co jesz

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 780 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18693
To tak rano 2 grahamki z szynka z kurczaka + maslo roslinne troszke do tego + 2 pomidory , pol papryki i ogorek zielony , bialko wpc 30g z woda , za godzine okolo serek wiejski przed obiadem mixowany ser bialy chudy + 250ml jogurt naturalny + 200ml 0,5% , obiad makaron brazowy + kurak gotowany ok 150g na 2 ryz bialy + kurak gotowany 250g + cala paczka warzyw mrozonych smazonych na oliwie z oliwek ok 80ml po obiadku witaminki tran itd. pozniej migdaly ok 50g + wpc 30G , i serek wiejski na noc lub jakas rybka : )

wychodzi ok 200g wegli + - , bialka ok 260g tluszczy ok 75g kalorie ok 2600

Zmieniony przez - Devis96 w dniu 2013-06-01 09:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Dieta niestety niespecjalna, bardzo dużo nabiału, masło roślinne, szynka, brak ryb, owoców. Smażysz na 80ml oliwy?

Sprawdzałeś swoją dietę pod kątem witamin i minerałów? Pewnie nie. Białko, węglowodany i tłuszcz to nie jedyny wyznacznik diety - a jakość produktów jest tutaj kluczowa.

Nie wyobrażam sobie jeść codziennie tak samo - już pomijając kwestie braków....to nudne. Nawyki żywieniowe powinno się zmienić do końca życia, a nie okresowo, więc nie wyobrażam sobie, by jeść w ten sposób.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co jeść po meczu

Następny temat

pomocy!

WHEY premium