SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielony shaker. Błonnik + omega na redukcje i nie tylko!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 301 Napisanych postów 3861 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33763
Wrzucę mój codzienny dodatek bez którego nie mogę żyć. Jest to napój do pierwszego i drugiego posiłku w pracy. Zabieram go ze sobą i wypijam po połowie. Świetnie nadaje się na redukcję, gdyż wysoka zawartość błonnika zapycha i jednocześnie bardzo pomaga jelitom! Testowałem już rożne przepisy, ale ogólnie błonnik mi nie podchodzi w innej formie, nie mówiąc o tym ze nie cierpię ryb i mam problemy z dostarczeniem ważnych kwasów omega-3! Tutaj jest to wszystko, naturalnie w wysokiej dawce, nasiona chia maja 35g/100g błonnika oraz 21g/100g kwasu omega 3! Jarmuż posiada bardzo dużą dawkę witaminy A i C, kwasu foliowego, wapnia oraz 5,5g błonnika pokarmowego.

Skład:
Jarmuż
Nasiona Chia
Sok pomarańczowy(100%)
Banan
Woda niegazowana

Wkładamy do robota kuchennego czy mixera pokolei 3/4 pojemnika(mixera) jarmużu, jednego banana, 1/3 mixera soku pomarańczowego, 4 duże łyżki nasion chia i reszte wody. Wodę dolewamy do momentu zrównania się płynów do poziomu jarmużu. Jeżeli damy za mało będzie bardzo gęste jak damy za dużo będzie za wodniste. Odpalamy mixer, ja daje na poziom 3 z 5 i lecimy min. 60 sekund.
Z tej rozpiski wychodzą dwa pełne szejkery napoju, dla mnie i dla żony. Świetne w czasie ciąży ze względu na wartości odżywcze i kwas foliowy! Mały zawsze się porusza podczas picia! (nie żartuje).
Polecam bo smakuje bardzo dobrze w porównaniu do jakiegoś lenu czy siemia nie ma porównania! Jarmuż jest jednym z najbogatszych składowo warzyw, nasiona chia to duża dawka kwasu omega 3 i błonnika. Nasiona chia dostaniecie na allegro po bardzo dobrej cenie za kg, resztę kupicie w każdej biedronce. Idealne dla każdego na każda porę roku.
Polecam.












Zmieniony przez - duckland w dniu 2016-11-27 22:29:40
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19
Aż się zarejestrowałem, by z wiecznie czytającego zostać uczestnikiem ;)
Robię niemal identycznie, jest jarmuż, banan i chia (jarmuż też z biedy), tylko używam mleka i jogurtu zamiast wody i dodaję coś "smakowego" - masło orzechowe albo owoce (truskawki, jagody itp - obecnie niestety mrożone), czasem sypnę jakieś ziarna i inne takie "drobne" (siemię lniane, goji itp - jakieś nietrafione "superfoods" ). Dodaję też trochę oleju dla lepszej rozpuszczalności witamin itp związków.
Dodam, że jarmuż ma bardzo dużo (albo mało, ale dobrze przyswajalnego) beta-karotenu, codziennie picie takiego koktajlu daje podobny efekt, co picie soków marchwiowych w kwestii koloru


Zmieniony przez - turret w dniu 2016-11-28 00:22:05
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 301 Napisanych postów 3861 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33763
Jarmuż + chia = moc!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 301 Napisanych postów 3861 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33763
duckland
Jarmuż + chia = moc! Ja musze dodac soku i wody bo wychodzi bardzo gęste a mleka nie lubię :( zmobilizowalem użytkownika do rejestracji! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Muszę się w końcu przekonać do tego jarmużu
1

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93283 Napisanych postów 362780 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664112
będzie trzeba zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93283 Napisanych postów 362780 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664112
turret
Aż się zarejestrowałem, by z wiecznie czytającego zostać uczestnikiem ;)
Robię niemal identycznie, jest jarmuż, banan i chia (jarmuż też z biedy), tylko używam mleka i jogurtu zamiast wody i dodaję coś "smakowego" - masło orzechowe albo owoce (truskawki, jagody itp - obecnie niestety mrożone), czasem sypnę jakieś ziarna i inne takie "drobne" (siemię lniane, goji itp - jakieś nietrafione "superfoods" ). Dodaję też trochę oleju dla lepszej rozpuszczalności witamin itp związków.
Dodam, że jarmuż ma bardzo dużo (albo mało, ale dobrze przyswajalnego) beta-karotenu, codziennie picie takiego koktajlu daje podobny efekt, co picie soków marchwiowych w kwestii koloru



Zmieniony przez - turret w dniu 2016-11-28 00:22:05


witamy w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 89 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6450
Brzmi apetycznie,jutro testuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 358 Napisanych postów 953 Wiek 124 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 53586
Jarmuż oczywiście genialny odżywczo. Sam jestem w trakcie układania zielonego szejka przedtreningowego, jarmuż prawdopodobnie będzie w składzie :) Niemnie zamiast chia można stosować siemie lniane - praktycznie te same właściwości, a siemie jest tańsze i ma więcej omega 3.

Hey. Don't ever let somebody tell you... You can't do something. Not even me. All right? You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it. Period.
║Fat-Burners║ http://imgur.com/a/MdOh5 ║Metabolizm║ http://imgur.com/a/bZPkl 
║O3║〔ALA〕https://goo.gl/AfZCMd 〔EPA/DHA 〕https://goo.gl/7oiGaQ ║O6║〔LA〕https://i.imgur.com/MJiJchw.png 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 381 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3638
ja ostro jade z koktajlami, ale czuje sie swietnie po nich. Mimo candidy i pasożytów czuje ze giną we mnie, dzięki kombinacjom a raczej składowi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deser z chia i jagodami goi ;-)

Następny temat

Weekendowe konkursy z kuchnią SFD-Listopad wyniki

Wiecej