SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielona herbata - ekstrakt i guarana. Czy to pomaga?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5484
Witam, moze krótko o sobie. Ważę 94kg, mam 17 lat i 176cm wzrostu. Do obecnej wagi zjechałem ze 117,5kg na dietach typu dieta dla astronautów:), south beach i montignac. Trzymam się z nią do dzisiaj, nie ma efektu yoyo. Chce jeszcze schudnąć ok 20kg i przechodzę na diete zbilansowaną. I teraz pytanie. Czy stosowanie ekstraktu z zielonej herbaty Olimpu i zazywanie guarany 1-2 razy dziennie coś mi pomoże? Przyspieszy trochę proces spalania? Zależy mi żeby chudnąć ok. 1-1,5 kg tygodniowo. Mam ułożona dietę, wszystko rozpisane. Co do guarany to tak czy inaczej ją muszę brać bo mam nawał nauki, a prawdopodobnie z racji tego że jestem gruby i ociężało cały czas chce mi się spać:) Aha, i co do sportu. Rowerek stacjonarny 4 razy w tygodniu i trening ACT 3 razy w tygodniu. Do tego spróbuję dołożyć jeszcze bieganie w dni beztreningowe.

Pzdr
Al
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 680 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10203
8-10 herbat zielonych dziennie parzonych dwukrotnie
1-2 (jeśli treningowy) kawy po 300mg kofeiny na szklankę

przy diecie, aerobach i siłowym pali tłuszcz pieknie. Efekty takie same a nawet lepsze, jak po Thermo speed extreme, o który tutaj tak się ludzie pytają (wiem, bo sprawdziłem na sobie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
pomoze w leciutki stopniu , 1,5 kg tygodniowo to za duzo , przed dieta zbialnsowaana zrob 2 tyg restartu bo sie nei skacze z diety na diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5484
"przed dieta zbialnsowaana zrob 2 tyg restartu bo sie nei skacze z diety na diete "

Za późno:) Już jestem na tej diecie od środy i narazie schudłem jakieś 0.5-1kg, ciezko powiedziec bo nie mam aż takiej dokładnej wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Zielona herbata? Może się przydać jako antyutleniacz, ale po takich dodatkach raczej nie można się spodziewać żadnych cudownych zmian. To nie szczyt wieży sprawia, że ona stoi, podstawy zawsze ważniejsze

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13070
Wybacz Wielki ale nie chce zakładać nowego tematu. Przed chwilką wyczytałem że zielona i pu-erh zawierają garbniki które chamują wchłanianie substancji odżywczych, więc jeśli mam diete i jestem na redukcji to chciałbym żeby te wszystkie składniki wchłonęły się maksymalnie. Więc moje pytanie brzmi, kiedy najlepiej pić napary z tych herbat?? Domyślam się, że po posiłku ale po jakim czasie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5484
Jeszcze mam pytanie co do dawkowania tej zielonej herbaty. Jest napisane, że 2 kapsułki to odpowiednik 4-5 filiżanek zielonej herbaty i żeby nie przekraczać tej dawki. Ale tak samo jest napisane na TSE a i tak wszyscy biora po 6 dziennie i zyja:) A więc moje pytanie: czy mogę brać 3 kapsułki green tea dziennie i do tego 3 kapsułki TSE (dostałem w rozliczeniu za dług od kumpla 80 tabsów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754759
Mozesz na swoja odpowiedzialnosc

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Garbniki spowalniają wchłanianie kofeiny, dlatego herbata daje nam bardziej stabilne pobudzenie. Ogólnie z tego co wiem zielona herbata ma korzystny wpływ na trawienie. Ja najczęściej staram się pić między posiłkami, zieloną herbatę też. Tyle mogę skomentować na początek. Może ktoś będzie miał jakieś wartościowe opracowanie na ten temat pod ręku, ja akurat nie mam.

Jeśli chodzi o wpływ na redukcję to jest kilka badań w których wykazano korzystny wpływ na energię wydatkowaną, dodatkowo poprzez wpływ na kilka kluczowych enzymów została zwiększona oksydacja kwasów tłuszczowych. Był to raczej drobny wpływ, ale jednak. Można też coś znależć odnośnie apetytu.

Efektywna redukcyjna dawka wartościowych katechin EGCG zawartych w ekstrakcie to minimum 270 mg na dzień jak zostało to określone według jednego z opracowań. Dawkę w badaniach zbliżoną to podanej, czasem trochę mniejszą, czasem trochę większą najczęściej dzielono na 2-3 porcje i podawano do posiłków. Podaje te dane tak dla orientacji.

Mam mocne wrażenie, że chcesz zredukować się jak najszybciej i za wszelką cenę. Nie przesadz z tym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13070
Wielkie dzięki Ellis, dałbym soga ale nie mam abona więc kliknę w Pajacyka. Jeśli mam do dyspozycji zieloną herbatę w postaci takich zasuszonych, zwiniętych listków to z ilu łyżeczek musiałbym pić taki napar aby zawierał to efektywną ilość EGCG (oczywiście rozłożonych w ciągu całego dnia, czyli ile filiżanek i z ilu łyżeczek, tak pi razy drzwi). Rzeczywiście bardzo chce sie pozbyć kilku kg, ale chce to zrobić z głową i dlatego stosuje się do Twoich zaleceń z postu o diecie zbilansowanej a że mam dostęp do zielonej herbaty (która pomaga w jakimś stopniu) dlatego pytam, bo dlaczego nie potęgować działania diety i treningu piciem zielonej herbaty?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ulozy mi ktos diete =]

Następny temat

dieta - proźba o ocenę.

WHEY premium