SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zielona Herbata - Chyba warto przeczytać ;-)))

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
ZIELONA HERBATA - koncentrat w kapsułkach

więcej niż kojący napar - na nowo odkryty napój zdrowia



Tradycyjnym, powszechnie znanym napojem jest czarna herbata, ale początek lat dziewięćdziesiątych był okresem intensywnych badań naukowych nad herbatą zielona., Ich rezultatem były ekscytujące wnioski, które szybko stały Się ogólnie znane. Twierdzenia, że zielona herbata może zmniejszyć ryzyko rozwoju nowotworów i zapobiegać zawałom, żeby ograniczyć wyliczanie tylko do dwóch najważniejszych działań, spowodowały olbrzymi wzrost jej popularności w USA i innych krajach zachodnich.

Od czasów starożytnych do picia herbaty przykładano w krajach azjatyckich wielką wagę.

Tradycyjnie sądzono, że napój ten pomaga utrzymać w zdrowiu ciało i duszę dzięki swoim kojącym właściwościom. Znany jest japoński zwyczaj picia herbaty podczas oświadczyn.

W pewnym momencie naukowcy zauważyli, że Japończycy preferując zieloną herbatę i jednocześnie w kraju tym rzadziej występują nowotwory. Postanowiono zbadać, czy miedzy tymi spostrzeżeniami istnieje jakiś związek.

w miarę postępu prac, dzięki licznym badaniom, udało się powiązać znane od dawna efekty działania zielonej herbaty z jej poszczególnymi składnikami. Okazało się, że zielona herbata zawiera katechiny: rodzaj polifenoli albo ..garbników herbacianych" - substancji przeciwnowotworowych i działających przeciwutleniająco. To właśnie garbniki są odpowiedzialne za jej ściągające właściwości.

Zielona herbata pochodzi z tej samej rośliny (Camellia Sinensis), co czarna, która najczęściej pije się w krajach zachodnich. Zielona herbata nie jest jednak przetwarzana. Inaczej niż w przypadku czarnej herbaty, tuż po zbiorach rośliny nie podlegają fermentacji, ale są natychmiast suszone. Dzięki temu w zielonej herbacie znajduje się znacznie więcej katechin (30 do 42 procenty) niż w czarnej (3 do 10 procent).

W Latach dziewięćdziesiątych większość badań koncentrowała się zatem wokół zielonej herbaty, która jest najbogatszym źródłem polifenoli. Z badań, w których wzięło udział 902 pacjentów, opublikowanych w Journal of the National Cancer Institute (Przegląd Państwowego Instytutu Badań nad Rakiem) w 1994 roku wynikało, że zielona herbata chroni przed rakiem przełyku, a ponadto ..istnieją doniesienia, że przeciwdziała ona powstawaniu nowotworów skóry, płuc, wpustu żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego, wątroby, trzustki i gruczołu sutkowego".

Inne publikacje potwierdziły, że zielona herbata obniża poziom cholesterolu i zapobiega uszkodzeniom wątroby i nerek spowodowanych przez procesy utleniania. Na podstawie badania .

przeprowadzonego na grupie ochotników w szpitalu japońskim stwierdzono, że katechiny zawarte w zielonej herbacie ..spowodowały znaczące obniżenie ciśnienia tętniczego". David Steinman , autor książki Diet for Poisoned Planet (Dieta dla zatrutej planety) w nawiązaniu do wyników japońskich badań twierdzi na łamach ..Natural Health" (..Zdrowie Naturalne"), że zielona herbata pomaga również zwalczać wirusowe przeziębienia i grypę, zapobiega chorobom dziąseł, próchnicy i Likwiduje nieświeży zapach z ust. Zielona herbata zawiera epigallokatechinę gallate (EGCG), która jeśli idzie o .

neutralizację wolnych rodników atakujących Lipidy mózgowe jest ok. 200 razy silniejsza od witaminy E.

Jej dobroczynne właściwości oddziałują na przemianę materii, nasilają procesy redukcji tkanki tłuszczowej, po1ecana jest więc dla osób z nadwagą, Potwierdziły to badania prowadzone na Uniwersytecie Genewskim. Polifenole stanowi akcelerator przemian energetycznych- przyspieszają zamianę tłuszczu w energię, co wiązało się z systematyczną utratą wagi wśród badanych pacjentów.

DAWKOWANIE: 1 kapsułki 2 razy dziennie co odpowiadało ok. 10 filiżankom naparu, co z kolei zwykło się uważać za dawkę leczniczą. Profilaktycznie 1 kapsułka dziennie.





"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Spox ja od dawna "sacze" green tea ale o wersji w tabsach to ja nie słyszałem.Tzn o tabletach z wyciągiem z tej herbatki.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
No ja też ją "sącze" od dosyć dawna )). Staram się pić po każdym posiłku, wypijam ponad litr dziennie. Jest wiele rodzajów tej herbaty, niektóre straszne siano i siara ale idzie się przyzwyczaić,zresztą sam wiesz )).



"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Kiedys piłem wersje "torebkową" ale cholera wie co tam jest w tej torebce więc potem przerzuciłem się na wersje sypaną. I fakt niektóre rodzaje to same siano mają! Jakies patyki i inne cuda potem trza wyławiac z garnka.

Może ktoś z forumowiczów również "sączy" i ma jakaś sprawdzoną firme tej herbatki??

A jeszcze lepiej jakby ktoś znał nazwe (jeśli to wogóle jest w Polsce dostępne) tego wyciągu z green tea. To było by dobre jako dodatek do kompleksu witamin ACE (antyoksydacyjnych) po treningu

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja sobie bardzo lubie pić zieloną herbę . Kupować w torebkach też przestałem już dawno . Kupuje tylko sypaną ale też nie w jakichś tam paczkach herbapolu tylko prosto z herbaciarni . Jeżeli też macie z herbaciarni to nie wiem o jakim sianie mówicie bo jeszcze nie spotkałem sie z taką odmianą która by mi nie smakowała . Fakt - w większości herbat są różne dodatki ale one tylko polepszają smak i nadają herbacie piękny aromat . Np. herbata Sencha Sakura jest z płatkami róż , Sencha Starlight z kawałkami różnych kwiatów i owoców , Sencha Orange ze skórkami pomarańczy ... Od groma jest tego i każda dobra . Z takich smakowych to polecam właśnie Sencha Starlight jak na początek . A ze zwykłych to Gunpowder (najlepiej z pierwszych zbiorów) lub Nepal . Te lubie najbardziej . Ciekawa jest też herbata Casablanca która poza zieloną herbatą z gatunku Gunpowder zawiera mięte . Fajnie sie pije i dobrze to działa to żołądek i drogi oddechowe .
Poza tym często pije herbate czerwoną - Pu Erh która ponoć dobrze odchudza i oczyszcza organizm . Smakuje inaczej niż herbata zielona ale jest równie dobra . Smaki też są różne . Możecie też spróbować herbaty białej - Pai Mu Tan . Ma ona bardzo delikatny i dość dziwny smak . W Chinach mogli ją pić tylko cesarze a zbierać ją mogły tylko dziewice . Mi osobiście średnio smakuje ale niektórzy są niż zachwyceni .
Raz na pare dni wypije też sobie czarną herbate . Najczęsciej o smaku toffi lub Irish Dream (fajny smaczek kokosowo - rumowy) .
Dosyć często pije też Rooibos który jest uważany za "pogromce wolnych rodników"

I pamiętajcie żeby parzyć herbaty pod przykryciem . Ja używam do tego kubeczka z zaparzaczem do którego sypie sie herbe . Ważny też jest odpowiedni czas parzenia , najlepiej 4 minuty .

"Demon to some , angel to others ..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I dlatego wlasnie pije zielona herbatke ;)...


Pozdrawiam

Trening i wiara zrobia ze mnie cara.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Tajfun to z Ciebie jest niezły "herbaciarz"

ale spox dzięki za te info..potestujemy te herbatki heeh

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Ja piję tylko zieloną. Czasem jak się napiję jakiegoś liptona czy tetleya to czuję jak bym coś zepsutego pił.
Tajfun dał mi kiedyś tej białej herbatki i powiem wam że pyyycha

Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1422 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10613
Mogę wam polecić Herbatę Firmy "Teekane"-zielona w torebkach aromatyzowana cytryną lub opuncją figową,najlepsza jaką piłem-nie wali skisem jak inne,i o przystępnej cenie 3.40.

radek

stary koń

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2836 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25754
ja tez pije zielona herbate, kupilem sobie nawet specjalny japonski kubek do parzenia zielonej cherbaty(22zl poszukajcie u was w sklepach z azjatyckimi rzeczami), a slyszalem ze nie wolno parzyc dluzej niz 2 min a nie 4 ale to tylko gdzies slyszalem :P

deadmike

Przyszły Mr O

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 234 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2068
uff, jakoś przeczytalem
wychodzi na to ze zielona herbata jest bardzo czesto stosowana przez sportowcow, ja takrze ja pije
a w ogole ile kosztuje ta herbata w tabletkach i gzie mozna ja kupic?

Nie biegnij, kiedy możesz iść; nie chodz, kiedy możesz stać; nie stój kiedy możesz siedzieć; nie siedz, kiedy możesz leżeć, a kiedy leżysz, to najlepiej jest spać.

...wiec zyc pelnia zycia albo na dystansie...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak najtaniej jak najlepiej

Następny temat

Białko.

WHEY premium