SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Zestaw supli

Wysłana -
Witam. Potrzebuję pomocy w rozpisaniu dawek i pory niżej wymienionych suplementów. Zrobiłem.zakupy, poszperałem.w szafkach ino to co mam:
Cyturyline
L-arginine
Bcaa
Beta alanine
Glutaminę
I bardzo proszę by mi ktoś rozpisał jakie dawki i czego przed treningiem, oraz jakie, czego po treningu.

Dodatkowo przed i po wjedzie creatyna, z rana witaminy olimpa, wieczorem minerały olimpa + mzb.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Cyturyline - tylko przed treningiem ok 3-4g
L-arginine - tylko przed treningiem ok 2-3g
Bcaa - tylko przed treningiem 1g czystego BCAA na 10 kg masy ciała
Beta alanine - 3g codziennie, w DT przed treningiem w DNT obojętnie kiedy, możesz też dawac tylko przed treningiem rezygnując z brania w dni nietreningoe
Glutaminę - tylko przed treningiem ok 20g

Mozesz brac wszystko razem rozpuszczone w szejkerze
Wysłana -
A co jeżeli po treningu siłowym kreci cardio ?
Wysłana -
a ja bym lekko zmodyfikowal:

cytrulina mozna zaczac od 3-4g, jednak dawka sprawdzajaca sie wg badan to 8g i w to bym celowal.
bcaa niekoniecznie tylko przed treningiem, rowniez w trakcie bardzo dobra opcja.
beta alanine dalbym dzien w dzien przez min. 3 miesiace, pozniej mozna dac tylko w dt.
glutamine dalbym jednak po treningowo.
Wysłana -
Amg27
A co jeżeli po treningu siłowym kreci cardio ?

Nic o tym nie napisał. Wyróżnił tylko suplementację przed i po treningu.

czellista
a ja bym lekko zmodyfikowal:

cytrulina mozna zaczac od 3-4g, jednak dawka sprawdzajaca sie wg badan to 8g i w to bym celowal.
bcaa niekoniecznie tylko przed treningiem, rowniez w trakcie bardzo dobra opcja.
beta alanine dalbym dzien w dzien przez min. 3 miesiace, pozniej mozna dac tylko w dt.
glutamine dalbym jednak po treningowo.

Z cytruliną jak najbardziej jesli była by solo to sam dawałem z 10g ale z AAKG to mysle, że na początek te 4g wystarczą.
BCAA obojetnie czy w trakcie czy po i tak ten suplement ma znikomy wpływ na kształtowanie sylwetki, nie ma to większego znaczenia.
Glutamina to samo co BCAA

Zmieniony przez - MajkelTSW w dniu 2018-02-13 18:02:27

Zmieniony przez - MajkelTSW w dniu 2018-02-13 18:03:00
Wysłana -
Dziękuję za pomoc.
A tak z ciekawości co powiecie o tym?

http://m.sfd.pl/art/Suplementy/Własny_stack_przedtreningowy__propozycja_na_suplementację_przedtreningową-a1341.html

http://m.sfd.pl/art/Suplementy/Własny_stack_potreningowy__propozycja_na_suplementację_potreningową-a1344.html 
Wysłana -
Jak najbardziej artykuły pisał nasz kolega moderator tego działu,spokojnie można skorzystać z informacji tam zawartych.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź