SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw sprzętu do oceny

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Witam, Chce złożyć siłownie której najważniejszymi punktami będą:
- najważniejszy jest wyciąg (mam gdzieś że dla 99% ludzi nie liczy się nic oprócz ławeczki - na siłownie najwięcej czasu spędzałem na wyciągach i tak tez chce to robić aż nie umrę)
- im mniej miejsca zajmuje tym lepiej (najlepiej jakby wszystko poza wyciągiem było składane)
- budżet też się liczy (co prawda nie ograniczam się za bardzo o ile da się wziąć sprzęt na raty czyli fajnie by było gdyby sprzęt był dostępny na allegro, ale jeśli lepiej mi będzie go kupić za hajs to sobie wezmę kredyt)

Moje oczekiwanie versus to co potrafię
- nie ćwiczyłem już dawno, od roku nie było mnie na siłowni, a ławeczkę i atlas sprzedałem 3 lata temu)
Nigdy nie wyciskałem zbyt dużo (jeśli ktoś będzie próbował argumentować we tą ławeczkę bo ma 350 kg Ludwigu - po ch*j mi to skoro ważę 120 a maks podniosę 100 - tak gwoli wyjaśnienia

Porównałem z grubsza oferty 3 firm, które chwalicie na forum: Marbo (za ilość sprzętu) Masiv (za ceny) Kelton (polecane na forum)
Jeśli chodzi cenowo cały zestaw z marbo wyszedł coś koło 2500zł, z masiva 1200zł i Kelton 2400

Wyciąg wolno stojący - nie moge przyczepić wyciągu do ściany ani sufitu wynajmuje mieszkanie więc nie ma takiej najmniejszej mozliwości, naczytałem się że nie polecacie wyciągów do ławek więc wybrałem trzy:
- Masiv cena 307 zł (jest niewielkich rozmiarów wiem że pewnie wpływa to na stabilność ale ta cena- czytałem recenzje wiem co jest kijowe w nim akceptuje to - mój numer 1)
- Marbo MH-W106 749zł (bajerancki, też nie za duży chociaż większy od Masiva i nie dodają gratis drążka małego)
- Kelton HW2 Kelton Home 729zł (węższy od marbo także mega bajerancki, można dołożyć stacje do wyciskania w przyszłości - rozwojowy)

Ławka
- Masiv ławka regulwoana wolnostojąca skos 264zł (mój numer 1, ma skos dodatni ujemny, blokade ud do brzuszków za którą gdzie indziej trzeba dopłacać)
- Marbo MS-L114 - 439zł (jest składana to jest na plus)
- Kelton Tryton HL1 Home - 375 - jest na promocji (też ładna ale żeby zamontowac dodatkowy osprzęt trzeba dokupić śrube za 30zł - brak pytań)

Modlitewnik
- Masiv -69zł (no modlitewnik bez bajerów za to cena - mój numer 1)
- Marbo -119 (ma haczyki na gryf których pewnie nigdy nie użyje)
- Kelton - 89zł

Prasa do nóg
- Masiv 104 zł
- Marbo 169zł
- Kelton 279 zł

Stojaki na sztangę
- Marbo MS-S101 279zł lub MS-S108 379zł (wtedy nie bede kupował stojaków na obciążenie - a uwierzcie przydadzą mi się) (stojaki są składane i to jest głównym plusem)
- Masiv Stojaki wolnostojące pod sztangę i ciężary 259 zł (stojaki nie są regulowane tylko pod skosem mają porobione półeczki - nie wiem czy to dobre rozwiazanie, na plus że mają miejsce na obciażenie)
- Kelton HS1 277zł (to samo co MS-S101

Stojaki na obciążenie
Podoba mi się MH-S007 bo ma wejścia na gryfy ale przy użyciu stojaków z miejscem na obciażenie odpuściłbym temat)

Zestawy drążków
- Keltron ma zestaw drażków za 169 zł i to jest mój faworyt, dokupiłbym jeszcze sznur i mam mega wypas
- Masiv dodaje długi i krótki drążek gratis, więc dokupiłbym dwa uchwyty obrotowe jednoręczne za 40zł para i sznur
- Marbo (sznur, krótki drążek, dwa uchwyty jednoręczne, opaska na nogę ) - 184zł za zestaw

Do tego dokupiłbym gryf prosty długi gładki i łamany gładki (hantle mam) no i trochę obciążenia ale tego będe szukał na olx jak najbliżej mnie.

Co sądzicie o tym zestawie (pozycje pierwsze to moje numery 1) nie mam problemu z tym żeby złożyć po trochę z każdej firmy ale z uwagi że na marbo czy Keltona musiałbym wziąć kredyt to wolałbym to załatwić z jednej firmy
Moim faworytem jest nie ukrywam Masiv - cała siłownia za 1200zł ale nie widziałem ich sprzętu nie chce kupić czegoś co się rozleci
Myślałem o Marbo Home ale i tak jest droższe od Masiva a podobnej jakości z wyglądu

Wiem że Marbo Semi Pro i Kelton są z wyższej półki niż Marbo Home czy Masiv ale trzeba myśleć o tym że zanim wrócę do formy czy nawet zorbie życiową formę minie spokojnie 4-5 lat.

Myślałem jeszcze o atlasie jednostanowiskowym ze stosem 68 z przełożeniem dwa razy ale przemyślałem sprawe że przy przełożeniu narastanie ciężarów będzie co 13kg a taka zmiana to trochę za dużo dla mnie. Cociaż atlas zajmowal by najmniej miejsca i kosztował około 900zł - nie mówiąc o tym że nie musiałbym wykładać kolejnej kasy na obciążenie bo mają stos. A jak już mówiłem dla mnie liczą się wyciągi i żeby zajmowało najmniej miejsca.

Będę wdzięczny za obiektywne opinie poparte konkretnymi przykładami w stylu mam, widziałem, ćwiczyłem na jednym i drugim.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Patrz na parametry, jeśli producent podaje to znaczy że zostało to w jakiś sposób sprawdzone i się nie rozpadnie, jedynie co to w ławkę dobrą bym zainwestował (dla bezpieczeństwa) a stojaki itp to brał tańsze

no i kolejna sprawa weźmiesz ławkę np massiv a będziesz chciał dokupić prasę lub modlitewnik z marbo i one mogą już nie być kompatybilne z tą ławką, np są zrobione z innych profili.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Wiem że z ławka idzie osprzęt taki jak prasa. Nie ma tu firmy no_name tylko takie o których dobrze się wypowiadają ludzie. Jednak pytam o konkretne modele/rozwiązania i prosiłbym raczej o szczegółowe odpowiedzi ludzi którzy któreś tych modeli mają, porównywali, też mieli podobny problem z wyborem między konkretnymi sprzętami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki grill elektryczny?

Następny temat

Wytrzymałość gryfu 25mm?

WHEY premium