SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw spartan II + stacja na nogi

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2034

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


Witam
Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Spartan II. Zestaw składa się:
- wielofunkcyjnej ławki wraz ze stojakami
- modlitewnika

W moim posiadaniu jest również stacja na nogi którą zakupiłem niedawno.

Sprzęt mam już dosyć długo i muszę powiedzieć że nie mam do niego dużych zastrzeżeń, ale o tym dalej .
Jeśli chodzi o kontakt z firmą to jest on idealny. Sprzęt zamawia się bez żadnych problemów, jeśli ma ktoś jakieś pytanie zawsze można napisać na gadu-gadu do przedstawicieli firmy którzy na każde pytanie odpowiadają. Sprzęt dostałem po kilku dniach od złożenia zamówienia (nie pamiętam czy było to 3 czy 5 dni w każdym razie szybko). Solidnie zapakowany w karton, każdy element osobno owinięty dla bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o przebieg transakcji i wysyłkę towaru ogromny plus dla Kelton.
Po otworzeniu paczki od razu zabrałem się do składania ławki. Nie zajmuje to dużo czasu. Konstrukcja jest prosta, solidna i bardzo masywna. Ławka wykonana jest z dużą dbałością o szczegóły: dobre spawy, wszystkie otwory na swoim miejscu, tapicerka mocna i dobrze zszyta. Nie było problemów z żadnym elementem. Złożenie ławeczki i modlitewnika zajęło mi może półtorej godziny. W zestawie oczywiście znajdowały się wszystkie potrzebne śruby i nakrętki.
Po ustawieniu ławki w pokoju od razu zacząłem ćwiczyć. Zestaw jest stabilny a grub tapicerka sprawia że leży się na ławeczce bardzo wygonie.
Ławka jest wykonana z dużych profili i wygląda jakby miała wytrzymać każdy ciężar jest bardzo estetyczna i świetnie się prezentuje.
Plusem ławki jest możliwość ćwiczenia pod różnymi kontami: mamy ich do dyspozycji aż 6 (począwszy od 0° do 90°), niestety tu pojawia się pewien problem. Mianowicie kiedy chcemy ćwiczyć na ławeczce i mieć oparcie ustawione na kąt 90° musimy odkręcić 2 śruby (te same którymi na początku przykręcamy stojaki), przesunąć stojaki, przykręcić te śruby ponowie i dopiero można ćwiczyć. Niestety zajmuje to chwilkę, a jeśli mamy robić to częściej zaczyna denerwować. Jednak jeśli ktoś nie potrzebuje oparcia do wyciskania sztangi z przed głowy nie będzie miał problemu. Jeżeli chodzi o ćwiczenie na ławce pod skosem to sprawa wygląda wręcz idealnie. Bardzo łatwo i szybko zmienia się kąt nachylenia oparcia jak i siedziska. Regulacja poszczególnych elementów jest dosyć duża oparcie możemy bez przeszkód regulować w kilku pozycjach. Zajmuję to chwile wiec nie ma problemu przy ćwiczeniu np. wyciskania na płaskiej a potem na skośnej ławce, regulacja trwa dosłownie 30s. Podnosząc oparcie do odpowiedniego kąta nachylenia blokujemy je rurką którą umieszczamy na specjalnie do tego przystosowanych uchwytach, prosty, szybki i bezpieczny sposób.
Kolejna sprawa: stojaki. Stojaki mają bardzo dużą regulacje wysokości od 91 cm do163 cm (9 poziomów) co jest ich niewątpliwą zaletą, niestety kiedy wysuniemy je dość wysoko zaczynają się ruszać i tracą na stabilności. Ruch stojaków nie jest duży (max może 1 - 1.5cm) ale jednak troszkę denerwuje. Przydała by się też jakaś gumowa nakładka na stojaki ponieważ jak odkładamy sztangę jest dość głośno, ale to szczegół .

Jeśli chodzi o dołączony w zestawie modlitewnik jest on idealnym elementem do tej ławeczki, którego nie powinno zabraknąć w żadnej domowej siłowni. Jego montaż jest szyki i łatwy wystarczy odkręcić jedną śrubę (śruba ma uchwyt dzięki czemu nie trzeba mieć pod ręką kluczy) i włożyć bolec który utrzymuje element na ustalonej wysokości. Szkoda tylko ze kiedy modlitewnik jest podniesiony dosyć wysoko przestaje być stabilny. Sprawa wygląda podobnie do problemu ze stojakami przesuwa się na bok o centymetr i trochę to przeszkadza, ale można bez problemów ćwiczyć.
Ławka jak i modlitewnik są solidne i wytrzymują naprawdę duże obciążenia.

Jeśli chodzi o stacje na nogi montaż wygląda tak jak w przypadku modlitewnika. Ćwiczy się na niej wygodnie ale tylko prostowanie nóg, o uginaniu nie ma mowy - nie jest do tego przystosowana.
Bez problemu możemy założyć na nią ogromny ciężar i płynnie bez żadnych problemów ćwiczyć.

Tapicerka jest na tyle gruba że kiedy podnosimy ciężar nie czujemy żadnego ucisku na stopach. Ćwiczy się bardzo wygonie. Szkoda tylko że tak jak wspomniałem nie możemy ćwiczyć uginania nóg.
Jeśli chodzi o inne zalety tego zestawu to trzeba wspomnieć o fakcie że do tej ławeczki można dopasować różne elementy z firmy Kelton.

Podsumowując ławeczka według mnie jest bardzo dobrą propozycją do domowej siłowni. Nie jest droga a spełnia wszystkie standardy i można na niej ćwiczyć praktycznie wszystko. Jest bardzo mocna, stabilna i dobrze wykonana.

Plusy:
- duże profile gwarantujące ogromną wytrzymałość
- możliwość regulacji oparcia i siedziska
- możliwość regulacji stojaków
- estetyczne wykonanie
- gruba i wygodna tapicerka
- możliwość dołączenia różnych akcesoriów
- modlitewnik w zestawie

Minusy
- konieczność odkręcania śrub aby ustawić oparcie pod kątem prostym
- przy dużej wysokości zmniejsza się stabilność stojaków jak i akcesoriów (w moim przypadku modlitewnika)

Co bym zmienił:
- dodał bym zamiast zwykłych śrub (tych mocujących stojaki) takie śruby jak mocują modlitewnik - przyspieszyło by to rozkręcenie ławeczki i zmianę ustawień - takie jak ta 

- przydały by się jeszcze śruby do dociskania stojaków żeby nie traciły na stabilności po wysunięciu ich na dużą wysokość

Generalnie POLECAM !!! 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


Kolejne foto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


foto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


foto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


foto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


foto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117


foto.
Sorry ze kazde foto osobno ale nie moglem wkleic ich razem z txt :)
Pozdro...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
Jaskół11 : super bardzo się cieszę że jesteś zadowolony ze sprzętu - o to nam chodziło


Serdecznie pozdrawiam i zapraszam ponownie
Marzena z Kelton
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1902 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13287
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1117
Dzieki Szymongal ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

SPRAWDZIĆ !!!!

Następny temat

Siłownia Kelton

WHEY premium