SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw do ćwieczeń na początek, oto mój typ

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31
Witam
Chciałbym zacząć ćwiczyć, od jakiegoś czasu przeglądam różne fora i czytam artykuły, przymierzam się do zakupu sprzętu do pokoju. Jestem noobem jeśli chodzi o ćwiczenia i wstyd się przyznać ale to będzie mój początek. Mimo wszystko zawsze kiedyś zaczynał od zera, szkoda tylko że zdecydowałem się tak późno. Po tym co się naczytałem wybrałem coś takiego:
1. ławka ze stojakami - http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17687-Zestaw-MH19-Lawka-regulowana-stojaki-regulowane-Marbo-Sport.html
2. drążek - http://allegro.pl/drazek-do-cwiczen-podciagania-k-sport-wyprzedaz-i4492358062.html
3. obciążenie ok 50 kg w układzie 2x10kg i 6x5kg plus 16 kg mam w domu z hantli
4. gryf lekko łamany bądź łamany 120 lub 140 cm Marbo 79 zł
6. gryf prosty 180 cm 89 zł
W sumie wyszłoby 708 zł plus obciążenie ok 250-300zł
Co myślicie o takim zestawie na początek? Czy macie może jakieś lepsze propozycje? Wiem, że można by dołożyć więcej obciążenia ale chciałbym zmieścić się w 1000 zł. Chyba, że można by zaoszczędzić np na ławce? Chociaż nie wiem czy jest sens ponieważ ta jest bardzo polecana tu na forum.
Proszę o radę
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Zestaw jest ok, dorzuć do niego jeszcze 2 gryfiki. PS. co to, lub kto to jest Noob?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
Bardzo dobry zestaw. Na ławce/stojakach nigdy nie warto "oszczędzać" .

Robiąc zakupu w sklepie możesz również liczyć na moją pomoc w doborze indywidualnego planu treningowego .

http://www.marbo-sport.pl/Twoj-Trener-Personalny-pomozemy-Ci-dobrac-odpowiedni-trening--clinks-pol-104.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 707 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22577
mariusz1983
Zestaw jest ok, dorzuć do niego jeszcze 2 gryfiki. PS. co to, lub kto to jest Noob?


noob- osoba która nie potrafi grać w daną gre komputerową . Mówię całkiem serio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
(-: dzięki za wyjaśnienie. W takim razie ja też jestem noobem.

Zmieniony przez - mariusz1983 w dniu 2014-08-29 08:10:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 572 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5846
zestaw bardzo dobry nic bym w nim nie zmieniał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 31
Witam
Dzięki za ocenę, mam jeszcze pytanie jedno.
Czy ten gryf prosty o długości 180 cm będzie dobry? Chodzi mi o długość. Mam 188 cm wzrostu.

I jeszcze o jakiej długości wybrać łamany? 120 cm czy 140? łamany czy lekko łamany?
Mam już kasę więc w tym tygodniu chciałbym to załatwić.

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - pezot1 w dniu 2014-09-14 20:08:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 338
Witam, jak na moje oko 180cm gryf prosty będzie w sam raz. Korzystam z takiego przy wzroście 181cm i jest ok a nawet zastanawiam się czy nie za długi. Wyciskanie,przysiady, wiosłowanie robi się bez problemu i mogę tu zastosować nawet najszerszy rozstaw uchwytu. Co do łamanego ja proponowałbym 140cm z uwagi na fakt, że czasem robię ćwiczenia na lekko łamanym jak np. wyciskanie wąsko na klatkę czy podciąganie sztangi do brody albo wyciskanie zza karku i brakuje miejsca aby swobodnie rozstawić ręce na boki bo przedramiona zapierają już o talerze. Co do pytania czy łamany czy lekko łamany to chyba kwestia indywidualna, będziesz mógł zastosować inne chywty i zmienjszyć napięcie w nadgarstkach np przy francuskim wyciskaniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test wyciągu MH-W106 przez trenerok.pl

Następny temat

pomoc w wyborze ławki

WHEY premium