SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw do ćwiczeń 29+S – Porażka, Fuszerka, Żałosna firma.

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2891
Niech certyfikaty rzetelności, jakości i obsługi, pozytywne opinie i oferty nie zaślepią wam oczu przy wyborze sprzętu marb0 SPORT, gdyż te nie wiele mają wspólnego z faktycznym działaniem firmy, a przynajmniej jeżeli chodzi o klientów indywidualnych (połowa tego forum to pracownicy marb0, a wszelkie negatywne opinie jak ta w magiczny sposób znikają).
Mnie właśnie wyżej wymienione znacznie zmyliły, zdecydowałem się na zakup tytułowego zestawu, niestety spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Zestaw za blisko 1900 zł, nie wiele różni się od chińszczyzny z allegro, teoretycznie daje nam wiele możliwości a w praktyce, większość ustawień jest tylko na pokaz.
Pierwsza rzecz która wzbudziła moje wątpliwości to ślady użytkowania na elementach stojaka, pomyślałem, że każda szanująca się firma, potwierdza funkcjonalność sprzętu, przed dostarczeniem do klienta, jednak prawdopodobnie najzwyczajniej sprzedano mi zwrot od innego niezadowolonego klienta, gdyż po zmontowaniu stojaka okazało się, że więcej ma on wspólnego z huśtawką.

Jak widać na poniższym zdjęciu daleko mu do stabilności…



Kolejne niezadowolenie spotkało mnie gdy chciałem skorzystać z ławki, plastikowe przelotki, są źle wyprofilowane, uniemożliwia to swobodne zmienianie ustawienia ławki. Potrzeba nie lada wysiłku
i odpowiednich technik by ustawienie zmienić. Ponadto ławka podobnie jak stojak kołysze się, nie jest to przyjemne doświadczenie gdy przy każdym powtórzeniu, ławka przeskakuje w tył i przód. Teoretycznie, niedogodności te można by wyeliminować własnoręcznym spiłowaniem przelotek,
i zamontowaniem trzeciej śruby z przodu ławki, tracimy wtedy jednak gwarancję, i możliwość szybkiego składania.
To nie wszystko, siedzisko jest zależne od pozycji oparcia, więc jeżeli nie macie półtorametrowych ud, to na przykład korzystanie z prasy (sprzedawanej w zestawie) w pozycji siedzącej z oparciem nie będzie możliwe. Nie przemyślana konstrukcja prasy, uniemożliwia wykonywanie pełnych ćwiczeń (zakres kąta jest mocno ograniczony). Ze względu na brak blokady nóg, które również oferowane są jedynie w zakresie własnym wykluczającym gwarancje, ćwiczenie w skosie w dół jest niemożliwe.
Na poniższym filmiku widać chybotliwość ławki. Producent stwierdził, że jest to właściwość każdej składanej ławki i jest to zupełnie normalne.



Ciężarów, sztang, i modlitewnika firmie marb0, nie udało się schrzanić i te oceniam na użyteczne.

Co do obsługi…
Firma zaproponowała mi podłożenie czegoś pod stojak, podziękowałem za to żałosne rozwiązanie.
Po kilkudniowej argumentacji, udało mi się uzyskać łaskawą zgodę na wymianę stojaków na ich koszt. Jak się okazało, sprzedali całą serie takich huśtawek. Oczywiście mają gdzieś, dyskomfort związany
z użeraniem się z nimi, stracony czas na wymianę wiadomości, składanie sprzętu, umawianie się
z kurierami, i nie poczuwają się do prostego „przepraszamy”. Zgodnie z przysługującym mi prawem, poprosiłem o wymianę ławki. Tutaj marb0 zdecydowało się na złośliwość, i nie zgadzają się by zabrał ją ten sam kurier który przyjedzie po stojaki. Mogę wysłać ją sobie sam (koszt przesyłki ~150 zł). Znając już złośliwy sposób działania firmy, nie zaryzykował ponoszenia kosztów przesyłki, gdyż te zapewne by się wymnożyły z jakiś wyssanych z palca powodów.
W tym tygodniu odebrałem nowe stojaki, trochę mniej ale również niestabilne….
Podsumowując, stanowczo odradzam wyżej wymieniony zestaw i „pół-profesjonalną” linie produktów marb0. Ciekawi mnie czy właściciel firmy jest świadom fuszerki jaką odstawiają jego pionki tłumacząc się odgórnymi zasadami.
Sytuacja godna pożałowania.
Polecam spojrzeć na opinie na temat sklepu marb0 w serwisie ceneo, gdzie 20% to opinie negatywne.
http://www.ceneo.pl/1646-0a;028f0.htm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2891
"Witam serdecznie,

Ruch ławki pokazany na zdjęciach jest naturalny, ze względu na to iż jest to
ławka składana. Tego nie da się uniknąć i jest to cecha WSZYSTKICH ławek
składanych.

Luz na otworach jest niezbędny, aby można było ją łatwo i szybko złożyć.

Jeśli zależało Panu na 100% stabilności, powinien zdecydować się Pan na
ławkę nieskładaną, z ramą spawaną w całości ( MS-L002, MS-L001 ).

Stojakami zajmie się koleżanka z działu reklamacji.

Pozdrawiam
Michał"

Ja tego przepraszam nie widzę.
Nowe stojaki które przysłaliście też odstają...

Ławke sprzedałem, i już dawno kupiłem nową. Próba komunikacji z Państwem do niczego nie prowadziła, a niektóre Pana odpowiedzi w tym temacie są osłabiające więc pozwoliłem je sobie zignorować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Witam serdecznie,
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację ze stojakami. Rzeczywiście, cała partia stojaków MS-S007 została źle wygięta, co dzięki Panu udało się wychwycić po wysłaniu tyko 2 egzemplarzy, za co najmocniej dziękujemy. Tak jak Pan napisał, stojaki zostały już wymienione.

Co do ławki, ławka MS-L014 jest ławką składaną, także nie może oczekiwać Pan od niej pełnej stabilności. Jeśli nie zależało Panu na ławce składanej, tylko takiej która nie ma żadnych luzów powinien Pan wybrać model MS-L002, który ma ramę spawaną w całości.

Zgodnie z obowiązującym prawem koszt przesyłki zwrotnej ponosi kupujący, który to musi dostarczyć rzecz do siedziby sklepu we własnym zakresie. Przesyłka nie mogła zostać zabrana przez kuriera, ponieważ firma DHL obsługuje w ten sposób wyłącznie przesyłki serwisowe - na mocy podpisanej umowy nie jesteśmy w stanie odbierać zwrotów od klientów.

Pozostała część Pana wypowiedzi jest sztucznie naciągnięta, aby pokazać naszą firmę w jak najgorszym świetle ( od tytułu tematu aż do linku do portalu Ceneo, gdzie zawęził Pan opinie wyłącznie do tych z zerową gwiazdką - prawdziwy link znajduje się tu:
http://www.ceneo.pl/1646-0a

Jak Pan zauważył, negatywne opinie otrzymaliśmy w 99% za czas realizacji zamówień, co świadczy o tym iż sprzęt jest bardzo dobry a klienci którzy go zakupili są zadowoleni z jakości otrzymanego sprzętu.

W Pana przypadku rzeczywiście trafił się wadliwy produkt ( stojaki ) który został już Panu wymieniony na pełnowartościowy. W przypadku ławki wybrał Pan zły produkt, który z założenia nie spełni Pana oczekiwać. Tu niestety nie może mieć Pan pretensji do nas.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2891
"Witam serdecznie,
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację ze stojakami. Rzeczywiście, cała partia stojaków MS-S007 została źle wygięta, co dzięki Panu udało się wychwycić po wysłaniu tyko 2 egzemplarzy, za co najmocniej dziękujemy. Tak jak Pan napisał, stojaki zostały już wymienione."


Na pierwszy zwrot grzecznościowy posilili się Państwo dopiero tutaj publicznie, szkoda też, że są to tylko słowa nie pokrywające się z intencjami, bo w trakcie wyjaśniania sprawy, nie wykazaliście najmniejszych chęci podziękowań czy przeprosin.

"Co do ławki, ławka MS-L014 jest ławką składaną, także nie może oczekiwać Pan od niej pełnej stabilności. Jeśli nie zależało Panu na ławce składanej, tylko takiej która nie ma żadnych luzów powinien Pan wybrać model MS-L002, który ma ramę spawaną w całości."



Dodatkowy otwór na trzecią śrubę i dołączenie drugiego zestawu szybkiego montażu, rozwiązało by problem. Niestety nie przewidzieli tego Państwo. Nigdzie w opisie ławki nie widzę "Ławki składane bujają się", może należało by więc taką informacją umieścić ?

"Zgodnie z obowiązującym prawem koszt przesyłki zwrotnej ponosi kupujący, który to musi dostarczyć rzecz do siedziby sklepu we własnym zakresie. Przesyłka nie mogła zostać zabrana przez kuriera, ponieważ firma DHL obsługuje w ten sposób wyłącznie przesyłki serwisowe - na mocy podpisanej umowy nie jesteśmy w stanie odbierać zwrotów od klientów."

Nigdy nie prosiłem Państwa o pokrycie kosztów wymiany.
W przypadku szczerych najmocniejszych podziękowań i przeprosin na pewno znaleźli byście Państwo sposób na zorganizowanie tego w korzystny dla mnie sposób, np. oznaczenie jako zwrot serwisowy lub pozwolenie na zostawienie w serwisie w Warszawie, tak by jeden z pracowników przy okazji podrzucił ławkę.

Pozostała część Pana wypowiedzi jest sztucznie naciągnięta, aby pokazać naszą firmę w jak najgorszym świetle ( od tytułu tematu aż do linku do portalu Ceneo, gdzie zawęził Pan opinie wyłącznie do tych z zerową gwiazdką - prawdziwy link znajduje się tu:
http://www.ceneo.pl/1646-0a


Nic nie jest sztucznie naciągane wystawiłem taką opinie na jaką zasługuje sprzęt i Państwa obsługa, a jeżeli jest inaczej, to proszę napisać o czym Pan mówi. Podałem linka do tych 21% negatywnych opinii.

Jak Pan zauważył, negatywne opinie otrzymaliśmy w 99% za czas realizacji zamówień, co świadczy o tym iż sprzęt jest bardzo dobry a klienci którzy go zakupili są zadowoleni z jakości otrzymanego sprzętu.

Zdecydowanie większy odsetek negatywnych opinii dotyczy innych kwestii niż czas realizacji, więc to chyba Pan naciąga fakty. Jak widać na załączonych zdjęciach i filmie nie jest to "sprzęt bardzo dobry".

W Pana przypadku rzeczywiście trafił się wadliwy produkt ( stojaki ) który został już Panu wymieniony na pełnowartościowy. W przypadku ławki wybrał Pan zły produkt, który z założenia nie spełni Pana oczekiwać. Tu niestety nie może mieć Pan pretensji do nas.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał "


Stojaki zostały wymienione, na kolejne, mniej, ale również niestabilne...

W przypadku ławki, zgodnie z tym co napisałem, jest to nieprzemyślana konstrukcja słabej jakości. Jeżeli jest inaczej może zrobi Pan wideo prezentacje tego świetnego produktu ?

Pozdrawiam,
Jakub
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
"Dodatkowy otwór na trzecią śrubę i dołączenie drugiego zestawu szybkiego montażu, rozwiązało by problem. Niestety nie przewidzieli tego Państwo. Nigdzie w opisie ławki nie widzę "Ławki składane bujają się", może należało by więc taką informacją umieścić ? "

Niestety, dodatkowy system montażu nie zmieści się w tej ławce, ze względu na rozmiar pokręteł. Co więcej, nie załatwiłby on sprawy, gdyż cały czas w ławce składanej tolerancja otworów musi być większa, aby dało się ją szybko złożyć.

"Na pierwszy zwrot grzecznościowy posilili się Państwo dopiero tutaj publicznie, szkoda też, że są to tylko słowa nie pokrywające się z intencjami, bo w trakcie wyjaśniania sprawy, nie wykazaliście najmniejszych chęci podziękowań czy przeprosin".

Z tego co pamiętam osobiście do Pana pisałem i wyjaśniałem kwestię tej ławki mailowo - jeśli przypomni mi Pan swój adres mailowy to wkleję odpowiedź tutaj, aby nie być gołosłownym a pokazać rzeczywisty przebieg rozmowy.



" Nigdy nie prosiłem Państwa o pokrycie kosztów wymiany.
W przypadku szczerych najmocniejszych podziękowań i przeprosin na pewno znaleźli byście Państwo sposób na zorganizowanie tego w korzystny dla mnie sposób, np. oznaczenie jako zwrot serwisowy lub pozwolenie na zostawienie w serwisie w Warszawie, tak by jeden z pracowników przy okazji podrzucił ławkę. "

Nie chodzi o koszt wymiany, lecz zasadę zwrotu towaru. Tu klient dostarcza produkt na swój koszt, we własnym zakresie, biorąc na siebie odpowiedzialność za to co dzieje się z towarem podczas drogi do nas. Taka jest procedura poparta narzuconym przez nasze państwo prawem.

"Nic nie jest sztucznie naciągane wystawiłem taką opinie na jaką zasługuje sprzęt i Państwa obsługa, a jeżeli jest inaczej, to proszę napisać o czym Pan mówi. Podałem linka do tych 21% negatywnych opinii."

Oczywiście, opinia jest Pana i ma Pan do niej pełne prawo. Jest nam niezmiernie przykro, iż nie jest Pan zadowolony z zakupu, gdyż robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić obsługę przedsprzedażową i posprzedażową na jak najwyższym poziomie, co docenia 99% klientów. Widać to po ilości zamówień, ilości oraz treści komentarzy na blogach, porównywarkach lub forach.

Co do naginania rzeczywistości - proszę o informację w jaki sposób wyliczył Pan 20% negatywnych opinii, o których Pan pisał.
Automatyczny system ceneo wylicza ich tylko 2%, lecz należy wziąć pod uwagę jaki procent osób zadowolonych wystawia opinię pozytywną ( mniej niż 5% - tu bazuję na ponad 100 000 zamówień w systemie, a opinii 2000 w systemie ceneo.pl ).


" Zdecydowanie większy odsetek negatywnych opinii dotyczy innych kwestii niż czas realizacji, więc to chyba Pan naciąga fakty. Jak widać na załączonych zdjęciach i filmie nie jest to "sprzęt bardzo dobry"."

Z przesłanego przez Pana zawężenia do negatywnych komentarzy na pierwszej stronie znajduje się 15 opinii, z czego 1 pozytywna :), 11 o opóźnieniach w dostawie a pozostałe 3 to rzeczywiście opinie o innej treści. W jaki sposób Pan liczy ten "odsetek", gdyż może powinienem liczyć go w inny sposób ?

Pozdrawiam serdecznie,

Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
A na tapicerce miałeś nadruk "marbo" tak jak na stronie bo u mnie w podobnej ławce to pominięto, faktycznie te gumowe elementy mają wykonanie tragiczne są nie poddane obróbce wykończeniowej, i ta guma jest strasznie śmierdząca jak chińskie buty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2891
Nie było nadruków a owszem zwiększają one atrakcyjność sprzętu. Jedynie co to dostałem naklejki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Od loga malowanego odeszliśmy, ponieważ w czasie ćwiczeń, ocierania w tym miejscu głową, ręką itp. często farba umieszczona na skaju w części odpadała, co sprawiało iż zamiast elementu ozdobnego malunek sprawiał iż sprzęt wyglądał jak kilkuletni.

Staramy się na bieżąco podmieniać zdjęcia, ale w okresie przedświątecznym jest to niezmiernie trudne… :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Panowie miałem ławkę master sport z Go-sportu. Po okresie jakiś 8 lat farba nie zeszła. Może lepiej pomyśleć nad lepszej jakości sitodrukiem, albo zastosować tampo druk. Pracowałem w fabryce opakowań kosmetycznych i wiem jakie bywały problemy z nadrukiem na słoiczkach plastikowych.

Ach gdybym mieszkał bliżej Starachowic podesłałbym was CV niestety jestem z okolic Wawy.Jestem inżynierem, teraz kończę jeszcze inżynierię produkcji, sam hobbystycznie zajmuję się produkcją gadżetów sportowych opaski kapitana etc,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Planujemy inną metodę oznaczenia.

eurohand: Kupiliśmy nową maszynę do szycia tapicerek - być może Twoja jest już uszyta w nowy sposób. Sprawdź łączenie dwóch kolorów materiałów - szew teraz będzie taki jak w tapicerkach samochodowych. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Szwy wyglądają na mocne faktycznie, ogólnie tapicerka porządnie wykonana. Moj tata ma maszyny szwalnicze i mial szwalnie obuwia, wiem jak ludzie potrafili partaczyc.

Pozdro,
Ps. Sa jeszcze jakies profity zabrecenzje sprzetu tak tak jak dawniwj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2891
Ja za swoją w końcu usłyszałem "Przepraszamy" :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojaki łączone MS-S007 - równowaga...

Następny temat

Recenzja Klatka Rack-MS-U012 ,ławka MS-L002, prasa-do-nog-mh-a002-home,lawka-regulowa

WHEY premium