SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zestaw ćwiczen pod mase do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 131
Witam serdecznie, aktualny staż to 4 lata, odliczając przerwy i kontuzje ( artroskopia kolana i zmiażdżenie kręgów pomiędzy C5 i C6 ) wyjdzie około 3,5 roku dlatego część ćwiczeń na barki odpada ( np wyciskanie sztangi zza pleców ) oraz ogólnie ćwiczenia mocno obciążające kark, dodatkowo ćwiczę w domu ( nie ma szans na siłownie ) także mój asortyment przyrządów również wyklucza część ćwiczeń gdyż niestety ów asortyment nie jest zbyt bogaty; 100kg obciążenia, ławka prosta, skos i dół, 2x hantle, gryf prosty i gryf łamany.

Aktualnie jestem po redukcji z której nie jestem do końca zadowolony ( była to 1-wsza redukcja w mojej karierze więc parę błędów zostało popełnionych ) niemniej część celów została osiągnięta, waga spadła ze 100kg na 91 przy wzroście 187cm także pora na małą masę i tutaj pytanie jak Wy zaawansowani widzicie ten plan treningowy, który sam ułożyłem dostosowując pod moje kontuzje i amatorską siłownie

Trening 3x w tygodniu i przy tej ilości chciałbym zostać gdyż trenuje jeszcze capoeire i fechtunek mieczem długim i po prostu nie mam już za bardzo czasu ani sił na 4x siłownie, trenuje systemem 2x dany trening ( klata, tric, nogi ) 1x dany trening ( barki, plecy, bic ) i tak na zmiane, brzuch trenuje po każdym treningu a więc 3x w tyg oraz kaptury po każdym treningu tj. 3x w tyg ( czy jest to za dużo i 2x kaptury wystarczy? )

Rozpiska;

Klata;
1) 4x10 ławka prosta sztanga
2) 4x10 ławka skośna sztanga
3) 4x10 rozpiętki na skośnej ( od nie pamiętam kiedy zawsze ćwiczyłem je na prostej stąd zmiana na skos )
4) 4x10 ławka dolna hantlami
5) 4x10 pull-over hantlą w pozycji leżącej w wariancie w poprzek ławeczki

Triceps;

1) 4x10 prostowanie przedramion z hantlą trzymaną oburącz w pozycji siedzącej
2) 4x10 prostowanie przedramion ze sztanga w pozycji leżącej obniżając sztangę do czoła
3) 4x15 zginanie przedramion w podporze tyłem na ławeczkach

Nogi -> tutaj przyznam się szczerze, że jest bardzo słabo ze względu na przebyta kontuzje także wygląda to tak;

1) 4x10 półprzysiad z hantlami
2) 4x10 ośle wspięcia z hantlami

Następnie kaptury ( wznosy barków z hantlami ) i brzuch, na tym kończy się trening, następny wygląda tak;

Plecy; ( niestety nie mam możliwości zamontowania drążka )

1) 4x10 martwy ciąg
2) 4x10 podciąganie sztangi w opadzie tułowia z rękami w nawróceniu ( długi czas ćwiczyłem w odwróceniu )
3) Tutaj mam mały problem gdyż kończy mi się zakres ćwiczeń więc wybrałem podciąganie końca sztangi w opadzie tułowia bez podpórki brzusznej 4x10 jednakże średnio mi leży to ćwiczenie, jakby ktoś miał jakąś fajna alternatywę proszę o poradę :)
4) 4x10 podciąganie hantli w klęku podpartym na ławeczce

Barki;

1) 4x10 podciąganie sztangi do brody z rozstawionymi rękami
2) 4x10 wyciskanie sztangielek w pozycji siedzącej
3) 4x10 wyciskanie sztangielek sprzed klatki piersiowej z obrotem nadgarstków

Biceps;

1) 4x10 zginanie przedramion ze sztangą prostą trzymana podchwytem z szerokim rozstawieniem rąk
2) 4x10 zginanie przedramion ze sztanga trzymaną nachwytem
3) 4x10 zginanie przedramion z hantlami siedząc na ławce skośnej

Następnie kaptury i brzuch

Bardzo proszę o ocenę treningu, dodam również, że planuje w taki sposób ćwiczyć miesiąc lub półtora a następnie taki sam okres czasu te same ćwiczenia z tą różnicą, że będę je wykonywać piramidowo 12x, 10x 8x i 6x, co uważacie? Czy coś nadaje się do natychmiastowej wymiany? Czy jak na moje warunki jest to plan akceptowalny? Dziękuje za wszelkie sugestie




Zmieniony przez - TerraNovum w dniu 2017-07-05 18:49:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Witaj,
Jakie kontuzje kolan? Do tego półprzysiad? Myślisz że jak nadbudujesz górę to nogi bez ćwiczeń będą na tyle mocne by utrzymać"górę"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 131
Uraz skrętny, uszkodzenie łąkotki bocznej z blokiem kolana, przebyta artroskopia która polegała na usunięciu części łąkotki. Oczywiście, że tak nie myślę, przed urazem trenowałem nogi normalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 131
Ktoś coś? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Podciąganie sztangi do brody z miejsca wyrzuć, szkoda barków. Na nogi spróbowałbym box przysiadów i oceń jak kolana .
Co lekarz w ogóle zalecił ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 131
Rozumiem, że to ćwiczenie jest kontuzjogenne? Jaka alternatywa byłaby dobra? Lekarz w kwestii siłowych ćwiczeń się nie wypowiadał, stwierdził tylko abym rozciągał nogi, reszta planu rozumiem, że jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Podciąganie możesz spróbować z hantlami, gdzie możesz dostosować trajektorie pod siebie i nie pracujesz w pozycji, gdzie bark jest zrotowany do wewnątrz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do wszystkich którzy trenują regularnie na siłowniach

Następny temat

Zmiana ze splitu na fbw, niedosyt brak zakwasów.

WHEY premium