SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwany miesien piersiowy - pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
Witam , naderwalem podczas wyciskania miesien piersiowy z prawej strony bylem w szpitalu nie mogli mi zrobic usg gddyz opuchlizna zbyt duza i trzeba zaczekac 10 dni az zejdzie i wtedy usg no minelo dziś 10 dni i mam problem gdy probuje eyprostowac rękę to strasznie ciagnie od bicepca do nadgarstka a gdy to wykonam szybciej lub sie zapomne i reka opadnie wtedy prad przez cała reke i uczucie jakby ktos do przedramienia zelazko przylozyl piecze przez kilka minut i czuje od zgiecia lokciowego do nadgarstka odretwienie czy to normalny proces gojenia ? Zrastania ? Przebywam w anglii i tu paracetamol duzo eidy i odpoczynek na wszystko jest w pon ide walczyc o usg i wizyte fo neurochirurga ;( jskies dobre rady mial ktos pofobna sytuacje ?

GINO

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Tego typu konsultacje sugeruję jednak wykonywać z lekarzem, jak i z fizjoterapeutą. Jeżeli masz dobrze wykonane USG miejsca urazu, to oni już będą wiedzieli co robić. Bez wątpienia warto będzie wprowadzić fizjoterapię w postaci zabiegów manualnych, jak i fizykoterapii. Dobrze sprawdza się krioterapia, komora hiperbaryczna, suplementacja bpc 157, a jakiś potencjał jest w zabiegach komórkami macierzystymi. Niestety wszystko to kosztuje mniej lub więcej. Obawiam się jednak, że ta dziura po naderwaniu i przesunięciu mięśnia zostanie już na zawsze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierwsze podstawowa kwestia to jakie jest uszkodzenie mięśnia piersiowego czy jest zerwany jak w tytule czy naderwany jak w temacie. Drętwienie , pieczenie czy ciągnięcie do nadgarstka prawdopodobnie wynika ze z podrażnienia splotu ramiennego np. w górnym otworze klatki piersiowej lub gdzieś na przebiegu np. w skutek kompresji po poprzez obrzęk bo z tego co pisałeś jest spory. Neurochirurg Ci jest niepotrzebny on zajmuje się czym innym to co potrzebujesz to badanie USG i wizyta u chirurga.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
Witam naderwany myśle bo mogę ruszać ręka podczas pchnięcia poczułem i usłyszałem taki odgłos jak darty materiał ćwiczyłem sam dla tego na suwnicy od razu odwiesilem sztangę mogę ruszać ręka w zakresie nad głowę w dół i nie ma bólu jedynie gdy chce rozciągnąć klatkę odwieść rękę do tylu to ból mnie blokuje oraz gdy chce wyprostować rękę to drętwienie i pieczenie masakra

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Do czasu zrobienia usg rób zimne okłady, mozesz cold packa sobie kupić i okładać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
GINO.
Witam naderwany myśle bo mogę ruszać ręka podczas pchnięcia poczułem i usłyszałem taki odgłos jak darty materiał


to że możesz wykonać ruch niestety nie oznacza że nie doszło do całkowitego zerwania w okolicy stawu ramiennego jest masa innych mięśni które uczestniczą w danym ruchu i jest on również możliwy w tym przypadku po zerwaniu , obrzęk obecnie jest spory ? pokaż może zdjęcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
Masakra jutro będę próbował wymusić usg cycek dwa razy większy od drugiego ;(

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 58
Witam, nie wniose nic do tematu ponieważ się na tym nie znam ale mam pytanie jak to się stało? To znaczy czy to przy dozych ciezarach tak się stało i czy wcześniej się dobrze rozgrzales?, pytam z ciekawości ponieważ też bardzo dozo cwicze na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
Przy 140 kg 3 powtórzenie 10 lat temu ten sam cycek przy 160 dużo ? Moj rekord to 200kg przy 97kg wagi wiec te ciężary raczej średnie dla mnie tu dwa błędy wystąpiły pierwszy zbyt krótka rozgrzewka było dużo ludzi na siłowni i zająłem szybko kawkę krótka rozgrzewka i w 3 serii już szło 140 kg druga sprawa nie zauważyłem ze założyłem z tej felernej strony 20,20i 15 a z drugiej 20,20i10 :(( później dołożyłem do 140 i się podarlo jak stare prześcieradło :( a zaczynałem redukcje i miałem nie tyłkach już ciężaru głupota straszna zdj tydz przed awaria :

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Może mikrourazy/niedoskonałości mięśnia gromadziły się stopniowo i potem już tylko wystarczył nawet stosunkowo mały ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
Najgorsze jest to ze reka mi drętwieje a każdy gwałtowny ruch w stronę jej wyprostowania powoduje „prąd” i drętwienie na kilka minut ;(jakchce powoli wyprostować to narastająco się ta włącza boje się ze został naderwany tez jakiś splot nerwowy ;( myśle ze to najgorsza opcja i trzeba będzie szyć mięsień lub na co mam cicha nadzieje to naturalny proces gojenia a ból przypomina mi bym nie ruszal reka by mogło się zrosnąć ???

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
GINO.
Najgorsze jest to ze reka mi drętwieje a każdy gwałtowny ruch w stronę jej wyprostowania powoduje „prąd” i drętwienie na kilka minut ;(jakchce powoli wyprostować to narastająco się ta włącza boje się ze został naderwany tez jakiś splot nerwowy


mogło dojść do naciągu ale raczej patrząc na mechanizm urazu podejrzewać może że to w wyniku obrzęku i kompresji na struktury nerwowe i podwyższone ciśnienie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapalenie mięśnia bicepsu w rotatorze barku.

Następny temat

Palenie papierosów a siłownia

WHEY premium