SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwany achilles

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17
Witam.
Czy możecie mi coś podpowiedzieć na temat rehabilitacji po zerwaniu achillesa? Za trzy tygodnie będę już bez gipsu i z tego co wiem bardzo ważna będzie właśnie rehabilitacja.

mariola110

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zacznij rehabilitacje od zmiany ośrodka na taki w którym zdejmą ci gips i zaproponują specjalny but, który będziesz mogła zdejmować do cwiczeń od zaraz. Gips po rekonstrukcji Achillesa to IX wiek. http://www.carolina.pl/article.php?id=110
Zwróć uwagę na słowo "bezpośrednio" w ostatnim akapicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17
Dzięki za link. Skorzystałam i przeczytałam. Niestety to "bezpośrednio" to chyba coś nie tak? Rozmawiałam już z trzema lekarzami (jeden z nich to wzięty lekarz typowo sportowy)i każdy z nich pwiedział to samo: przy tak dużym (ok. 90%) zerwaniu, przez 6 tyg. noga musi być w zgięciu podeszwowym (4 tyg. długi gips, 2 tyg. krótki lub orteza, ale też bez ćwiczeń) i dopiero po tym ćwiczenia. Oczywiście mając gips mam zalecone ćwiczenie mm czworogłowego.

mariola110

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
w czwartek 11/02/10 iade na spotkanie ze specjalistą. wyznaczy termin operacji i powie jak to bedzie wyglądać.mieszkam w uk,zobaczymy co powie brytyjski spec. podziele sie z wami info.

PZDR K.S.BUDOWLANI 4EVER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
JUTRO MNIE KROJĄ

PZDR K.S.BUDOWLANI 4EVER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
Witaj

Mam kilku znajomych co zerwali,sam miałem zerwanego :D..
Do 6 miesiecy kazdy wrócił na sale..
Gips czy to w szpitalu państwowym,czy w klinice bardzo dobrej :D..min 8 tygodni dla sportowców hehe..
Rehabilitacja spokojnie,bez szaleństw..Rowerek,basen(płetwy itp).
Całe ciało na siłce i wogóle jedziesz normalnie od początku,żeby być w stanie anabolicznym hehe..
Czasem może nagle spuchnąc po ćwiczeniach,wtedy diclofenac i po sprawie..noge w gipsie też lecisz skurczami izometrycznymi po kilkaset na dzień,do tego biodro normalnie wyprosty zgięcia itp..

Będziesz dobity zdeczka,dlatego coś na humor się przyda :D..
I sie nie łam.Mi lek med powiedział ,że już nigdy nie wstane na palce..:P

Czasem impreska mała też pomaga :D..Ale ja tego nie mówiłem samo się wyświetliło.Jakoś mniej boli i można chodzić bez kul..

Trzymaj sie i zdrowia.......

ps..Jak szukasz info nt..to polecam google books,medline,pubmed..
Pod hasłami: tendon ,injury,treatment itp..
Polskimi źródłami nie zawracaj sobie głowy :)..

Zmieniony przez - ogry w dniu 2010-02-12 22:39:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nos

Następny temat

ośrodek wypoczynkowy

WHEY premium