SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwany/naderwany mięsień?? pomocy!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
Witam, chciałbym na wstępie zaznaczyć ze nie znam sie kompletnie na medycynie ani wogole na biologii takze prosze o odp jak dla 'zielonego'

grajac wczoraj w noge zdarzyla sie dosc glupia sytuacja, dostałem przypadkowo w po łydce z całej siły z buta w mięsień i od tamtej pory nie mogę stanąć na nogę, ciezko bylo spac za każdym razem przekręcanie sie trwało pol minuty bo jak ten miesien sie ruszal to sprawial niemilosierny ból i teraz nie wiem co z nim robić wczoraj myslalem ze do dzis przejdzie a dzis wcale sie na to nie zanosi

co to moze byc? naciagniety miesien?naderwany? ZERWANY?? i co z tym robić? chłodzić? ogrzewac? a jak do lekarza to gdzie, do przychodni czy bardziej specjalistycznego juz?

PROSZE O POMOC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Urazy i kontuzje w sporcie to powszechna sprawa. Niestety występują one dość często i przysparzają nam sporo bólu, straconego czasu i nerwów. Mamy z tego względu problemy nie tylko z powodu braku możliwości trenowania, czy bólu, ale również pracy.

Uraz, który opisałeś, wydaje się niegroźny. Ciężko jednak wystawiać diagnozy przez internet. Nie jest to miejsce na tego typu rozwiązywanie problemów zdrowotnych i leczenie. Można jedynie założyć, że być może nic groźnego się nie stało i jest to tylko bolesne stłuczenie. W sytuacji, gdybyś naciągnął, naderwał lub zerwał mięsień, byłoby to widoczne. Pojawiłyby się objawy takie jak:

- opuchlizna,
- zaczerwienienie,
- wylew krwi pod skórą,
- widoczne zniekształcenie mięśnia.

Tego typu urazy przy kopnięciu są bardzo mało prawdopodobne, ponieważ nie następuje nagłe rozciągnięcie mięśnia i zerwanie jego przyczepu. Np. dwie ścierające się ze sobą siły.

Bez wątpienia w sytuacji takiej należy nogę schładzać np. lodem 5-6 razy dziennie po 5-6 minut. Do tego stosować krem przeciwzapalny i przeciwbólowy. Również warto ograniczyć jej obciążanie i oczywiście udać się do lekarza. Np. na szpitalny oddział ratunkowy, aby ortopeda wykonał badanie RTG i fizykalnie określił rodzaj urazu.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
aha jeszcze jedno, znalazłem infomacje ze przy zerwaniu/ naderwaniu tworzy sie krwiak, ja na szczescie nic takiego narazie nie mam

pomożcie!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 90 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1307
chłodzić co 2 godziny 15 minut, na wieczór posmarować maścią ( ale nie rozgrzewającą!)
Jeżli nie przejdzie po kilku dniach to do przychodni po skierowanie do ortopedy biegiem
:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 254
powiem Ci że niekoniecznie musi być krwiak aby było zerwanie.......ja mam coś z mięśniem prostym uda....obawiam się że również zerwanie....ale nie jestem pewna...najlepiej iść do ortopedy....albo do lekarza od traumatologii narządu ruchu......pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
a gdzie takie coś znaleźć? dadzą mi w przychodni skierowanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Do rodzinnego, powiedzieć o co chodzi niech kieruje gdzie trzeba.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
tak chyba zrobie, bo po trzech dniach przestawało i myslalem ze to po prostu mocne stłuczenie ale teraz znowu wróciło i nie moge chodzic (po wczorajszym niepotrzebnym basenie)

mam jeszcze pytanie... założyłem na ten mięsień opaske elastyczną, dośc ciasną, jak zdejmę to bol przy napinaniu jest nie do wytrzymania, jak mam zalozoną to tak jakby byl duzo mniejszy, zostawić ją ? siostra cos gada ze przez nia może mi krew nie doplywac i moze sie nie goić??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 254
tak może Ci nie przepływać krew.....ale również osłabiasz przez nią nogę...nie radze trzymać długo tej opaski na nodze......lepiej robić okłady...leżeć po to by mięień nie był ciągle skurczany...i jak najszybciej iść do lekarza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
juz wiem czamu nie lubie lekarzy, na pog. powiedzieli mi ze ich to nie obchodzi bo oni nie biorą urazów sprzed tygodnia... ale prawdopodobnie stluczony miesien ale zeby isc do lekarza to musze sie PRZEJSC po skierowanie jeszcze(jakby faktycznie mieli kolejki)

mi tez sie wydawalo ze stluczony... co z tym robić ? leżeć chłodzić i smarować fastum? jak szybko przejdzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 254
no myśle że to co napisałeś powinno wystarczyć.....raczej szybko nie przejdzie bo stłuczenia chyba trwają najdłużej ...ja tez znienawidzilam lekarzy ale za to 3 sobie bardzo cenie bo naprawde byli w porzadku i mi pomogli ......takze niektorym warto zaufac heheh.....pozdrawiam i wracaj szybko do zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
diagnoza - naderwany miesien, u lekarza pewnego, zalecił masaże rehabilitacyjne ale zapomnialem spytacj w jakich częstotliwościach? mam robic sobie codziennie co 2gi,3ci dzień?

(naderwany brzuchaty mięsień łydki)

Pozdrawiam
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

blizna

Następny temat

rwa barkowa

WHEY premium