SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane więzadła w łokciach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
KRAWAT MNIE PROSIŁ O WYSŁANIE TEGO ARTYKUŁU:
Mecze sie juz dobrze ponad 3 lata z bolacymi lokciami i mimo ze bylem juz u conalniej 5 lekarzy i przechodzilem wiele rehabilitacji to wcale nie jest mi lepiej. Dopiero ostatnio bylem u lekarza z naprawde prawdziwego zdarzenia i on 1 stwierdzil ze z tymi lokciami jest cos nie tak, wczesniej inni mowili ze albo nic nie widac i jest loozik albo cos tam motali ale nic dobrego z tego nie wynikalo. Dopiero teraz ten lekarz stwierdzil ze mam pozrywane wiazadla w lokciach i przepisal mi kolagen activ ++ magvit + masc traumel s i powiedizal ze za kilka miesiece ma byc gites. Oczywiscie sprobuje ale moze mial ktos podobne przejscia i moze potradzic mi cos jeszcze?

P O Z D R A W I A M
Członek Mafii DIABLO
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''
1

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Kontuzje i różnego rodzaju urazy przytrafiają się każdemu, bez względu na wiek, doświadczenie, czy uprawianą dyscyplinę sportową. Również i osobom, które nie trenują, a przypadkiem uległy wypadkowi. W takich sytuacjach niezbędne jest przede wszystkim prawidłowe zdiagnozowanie urazu. Z tym niestety bywa bardzo ciężko. Szczególnie z naszą służbą zdrowia i jej zasadami funkcjonowania. Lecząc się na Narodowy Fundusz Zdrowia nie masz za bardzo możliwości zdiagnozowania poważniejszego urazu jak wspomniane przez Ciebie zerwanie więzadeł w łokciu. Abyś miał 99% pewności co do rodzaju urazu, musiałbyś wykonać prywatnie rezonans magnetyczny. Niestety jego koszt to około 500 zł. Warto go jednak wykonać, aby mieć pewność co do diagnozy. Niestety RTG wykazać może tylko pęknięcia kości, a USG jest badaniem niedokładnym (o ile w ogóle dostaniesz na nie skierowanie). Niestety skierowanie na rezonans magnetyczny jest dość trudne w uzyskaniu, a nawet jeżeli, to zapewne poczekasz ponad rok.

Zakładając jednak, że masz zerwane więzadła w łokciu, to niestety kolagen, magnez z witaminami i maść przeciwbólowa/przeciwzapalna nie pomogą. Więzadła po zerwaniu nie są w stanie się zregenerować. Jednak zerwanie ich akurat w łokciu jest bardzo mało prawdopodobne. Odczuwałbyś to w braku stabilności łokcia.

Niestety nie ma innej drogi niż dokładne rozpoznanie przyczyny problemu. Dopiero wtedy można myśleć, co robić z tym dalej. Zabieg operacyjny, rehabilitacja, czy może po prostu kwestia czasu. aby łokieć się zregenerował.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Jeszcze kazał przekazać ze chodzi minimum 2 x w tygodniu na basen.


P O Z D R A W I A M
Członek Mafii DIABLO
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
A moglbys napisac po jakich badaniach to stwierdzil?

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Stwierdzil to po rozmowie i obejrzeniu zdjec rentgenowskich. Zapomnialem dodać że ból strasznie sie nasila przy roznego rodzaju szarpnieciach itp.

P O Z D R A W I A M
Członek Mafii DIABLO
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Wlasnie mojego barku nikt nie chce przeswietlic - musze to jakos delikatnie zasugerowac :)

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Na pewien okres czasu powinienes zrezygnowac z basenu. Juz lepsza bedzie siownia z bardzo malym obciazeniem.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Krawat: Ja musialem zaplacic za przeswietlenie w szpitalu ale przynajmniej nie czekalem 5 h i zdjecia mialem odraz za 10 min po zrobieniu. Mozesz cos jeszcze poradzic w moim przypadku?

P O Z D R A W I A M
Członek Mafii DIABLO
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Wole raczej nie odstawiac basenu na rzecz siłki pozniewac juz tak robilem wczesniej i jak sie okazalo nie bylo to w miom przypadku najlepsze rozwiazanie pozniewac bol w lokciach jeszcze sie nasilal. Moze mi ktos jeszcze cos polecic na pozrywane wiazadla?


P O Z D R A W I A M
Członek Mafii DIABLO
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Najlepiej w ogole na pewniemn czas zrezygnowac z obciazania lokci, a niestety basen bardzo obciaza rece.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pewne doświadczenie w leczeniu stawów kolanowych i łokciowych - w końcu robię to od 20 lat. Jestem zdania, że powinieneś zrezygnować CAŁKOWICIE z treningu siłowego na okres 3-4 tygodni. Maści przeciwzapalne (chłodzące) typu Fastum, do tego niesterydowe leki przeciwzapalne np. Dexprofen 3x 150 mg, a co do fizykoterapii - proponowałbym krioterapię miejscową. To jest trudne leczenie, którego nie powinno się zanidbywac, ponieważ może dojść do usztywnienia stawu i ogromnego kalectwa.
Pozdrawiam.

guru
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Guru, a co z tym basenem, w koncu tam pracuje sie bardzo duzo rekami.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania labolatoryjne

Następny temat

kalafiory w uszach

WHEY premium