SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdrowie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 627
Słuchajcie! Proste ćwiczenie ustawiam nogi pod oponę i robię brzuch w momencie napięcia kolega obija mi brzuch rękawicami-(utwardzanie)
Czy nie uszkadza to choćby nerki w jakimś stopniu?
Słyszałem już o przypadka gdzie bramkarz w klubie kopnął gościa i rozwalił mu nerke ale owy bramkarz ważył 100 jak nie więcej.
Jak mocne musi być takie uderzenie?-( waga przeciwnika mnie intrersuje)I czy warto trenować z jedną nerką?


Zmieniony przez - Levcio w dniu 2018-01-18 22:07:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
zeby uszkodzic nerke u przeciwnika frontalne ustawionego trzeba sie jednak troche postarac. Uderzenie musi wtedy pojsc z boku lekko za plecy. Inaczej gdy gosc sie odwraca lub kat jest odpowiedni boczny. Wtedy latwo trafic w nerke. Glownie przytrafia sie to w tajskim boksie u mnie. Gdy mi sie ktos odwroci, lub nie zareaguje na zmiane kata odpowiednio szybko. Czasami jak mi gosc caly czas ucieka lub sie odwraca, a zdecydowal sie na mocny sparing, to nie powiem, przyloze mu w nere, by sie juz nie odwracal, albo zszedl :) W boksie staram sie tego nie robic :P W parterze bije zawsze tak na granicy :P

Jesli chodzi o te cwiczenie. Twoj kolega nie musi bic mocno, wazne sa dwie rzeczy przy tym cwiczeniu:
- nie bije w twoim tempie robienia brzuszkow tzn. 1 brzuch to nie 1 cios, proponuje frekfencje 3 na jeden brzuch, gdzie z uplywem czasu, kolega powinien zmieniac frekfencje, raz 4, 5 na 1 brzuch, natomiast po tym musi dac ci odpoczac i uderzac 2 na 1 brzch. Srednia natomiast do 3. W tym cwiczeniu nie chodzi tylko o obijanie brzucha tak jak to nazwales "utwardzeniem", tylko umiejetnosc oddychania! Kazdy cios przy odpowiedniej frekfencji, zabiera ci troche oddechu. Musisz sie nauczyc oddychac przepona i byc wytrzymaly :)
- kontrolowany oddech

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Nie wiem co byś miał "utwardzić" w ten sposób? Nauczysz się po prostu napinać mięśnie i oddychać jednocześnie.

Never TRY to win a fight.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rolowanie po treningu

Następny temat

Dyskopatia a Muay Thai?!?

WHEY premium