SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdrowe/Niezdrowe - Baton Bounty, bez smażenia, bez zapiekania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, czesto mamy ochotę na coś konkretnie słodkiego ale nie chce jeść barwników, jakiś syfiarskich karmelów itd.
Postanowiłem pokazać Wam przepis na batona Bounty!

Składniki:
Wiórki kokosowe. 200g.
Białko WPC czekoladowe lub waniliowe(najlepiej). 150g
Cukier wanilinowy. Lub jak ktoś mówi waniliowy. 30g(ja w paczce miałem 32 więc może być 32)
Czekolada własnej roboty lub kupna, czarna.(W sumie to czekolada jest tutaj nie zdrowa ale czarna, dark gold myślę, że taka straszna nie jest). 3 tabliczki.
Jeśli ktoś chcę trochę bardziej nie zdrowo, może dodać Z 50g Cukru pudru.
Śmietana 18%.
Mleko ok 25ml.(mało.).
Odrobina masła.

Proste wykonanie w 15minut.
Wiórki, białko i trochę pudru jak kto chce wdg uznania wsypać do miski i dokładnie wymieszać.
Śmietanę, mleko oraz masło roztopić i wymieszać na małym ogniu.
Po roztopieniu wlać i wymieszać z wcześniejszą konsystencją aby wyszedł nam w miarę gęsty "rozczyn".
Gęstą masę po całym wymieszaniu wlewamy w najlepiej podłużne naczynie i dokładnie uklepujemy.
Czekoladę roztapiamy i oblewamy górną część naszej masy.
Wkładamy na 10minut do zamrażalki.
Wyjmujemy, następnie przekładamy i oblewamy czekoladą z drugiej strony.
Kolejny raz zamrażamy na ok 15minut.
I wuala

Zdjęcia:
U mnie konsystencja w środku ciut jeszcze nie zamarzła więc bedzie jeszcze bardziej jak w bounty.




Oszczędzamy zbednych składników(nie zdrowych)
-emulgator
-glicerol (substancja utrzymująca wilgotność E422)
-sól
-aromaty
-barwniki
-syrop glukozanowy
Oraz dużo, dużo pieniędzy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
chackudd
Mi wyszedł niecały kilogram batona, więc jak bym miał iść do sklepu i kupować to bym wydał chyba z1000zł.


32zl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Wygląda super, ale skłądu zapomniałeś podać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Składniki są więc nic innego we sumie nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 167 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3169
moze to glupie ale wole sie upewnic - jak sie rozpuszcza czekolade? wrzucam do garnka i na ogien? nie zjara sie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Nie, nie. Wkładasz w naczynie, które z kolei wkłądasz w naczynie z rozgrzaną wodą i tak powolutku topisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
chackudd
Składniki są więc nic innego we sumie nie ma.


Chodzi o rozkład makroskładników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91254
Na bank smaczne, ale jak już miałbym takie kiepskie składniki walić w siebie to chyba jednak bym kupił w sklepie gotowego i oszczędził czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czekolada jest tutaj nie zdrowa ale czarna, dark gold myślę, że taka straszna nie jest).

wrecz przeciwnie
>80% kakao (lepiej >90%, ale drozsze ) to samo zdrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
pitbull61
chackudd
Składniki są więc nic innego we sumie nie ma.


Chodzi o rozkład makroskładników


tak
tez chcialbym poznac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szczerze mówiąc to niby powinno się roztapiać na parze jak powiedział kolega wyżej.
Ja roztopiłem normalnie, a żeby się nie stężała dolałem te 25ml mleka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi wyszedł niecały kilogram batona, więc jak bym miał iść do sklepu i kupować to bym wydał chyba z1000zł. A tak za ok. 20-35zł mam kilogram.
Wartość odżywcza:
na 1kg/m:
Kcal 4750.
Białko: 175(zależy ile dasz białka serwatkowego WPC aby było bardziej stężałe)
Tłuszcz: 1200
Węglowodany: 2800/2900.
Bardzo dużo lecz to jest na kilogram, taki kilogram mi starcza na dobre 2 tygodnie, a nie jem sam bo cała rodzina się jeszcze naje.

Zmieniony przez - chackudd w dniu 2012-08-14 08:58:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Galaretka owocowa 0 ww

Następny temat

Deser LC Czekoladowo miętowy

WHEY premium