SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt szybko tyję, co jest grane ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Na początek opisze moją sytuację.
Wiek 40 lat
Wzrost 176
Waga- aktualnie 80 kg
Ćwiczą na siłowni ponad rok, rok temu rozpocząłem cykl na masie przy ciężarze 78 kg, ale miałem sporą oponkę, nie posłuchałem Was aby najpierw się zredukować, przybrałem więc 5 kg w 5 miesięcy, obwody też ładnie poszły, ale ten w pasie najbardziej.
dodatkowo pomógł w tym gajner i kreatyna.
Przyszła wiosna i redukcja która trwała 4 miesiące, dieta siłownie i bieganie, do tego Thermo spid, nie powiem wygląd super, obwody poszły w dół ale znów największy przeskok w pasie bo 11 cm na minusie :)
Ale strasznie osłabłem, zero siły i wszystko na mnie wisiało, ale pozbyłem się tłuszczu więc byłem pełen nadziei że przy kolejnej masie przyrosty mięśni będą bardziej czyste.
Więc od września zmieniłem plan treningowy i ułożyłem sobie dietę, ale na tym forum tylko w jakiejś aplikacji na tel, postawiłem bardziej na tłuszcze z obawy przed zalaniem od ww jak to miało miejsce poprzednim razem z udziałem gajnera.
Nie było efektów na wadze więc dołożyłem jeden posiłek i... waga ruszyła, 2 kg w na miesiąc, zadowolony nic nie zmieniałem i listopadzie poszło 2,5 kg. Ale ale, zauważyłem że znów przy atakowała mnie oponka, brzuch rośnie i to masakrycznie w ostatnich 2-3 tygodniach.
Pytanie do Was czy to może być spowodowane kreatyną- monohydrat, czy jednak dietą, a zwłaszcza tłuszczami, jak wspomniałem nie układałem diety na tym forum tylko innej aplikacji, gdy wrzuciłem ją tutaj to są ogromne różnice i zamiast zapotrzebowania 2600 kal + zapas więc powiedzmy 2900-3000 kal okazało się że mam 3500 kal !!!!
I powiem Wam że tą za dużą nadwyżkę sprawił dodany posiłek nr. 3 bo daje on ponad 600 kal (ten który dołożyłem bo waga stała w miejscu)

1. Pytanie co teraz ? Już postanowiłem wywalić posiłek nr. 3, ale co z brzuchem ?
2. Dołożyć thermo spida i jakieś kardio, nie chcę się znów zalać, a może to kreatyna?
3. Czy może po prostu przez miesiąc dać odpocząć organizmowi z dodatnim bilansem i kreatyną (8 tyg) i ćwiczyć jak ćwiczyłem a brzuch spadnie ?
4. I jak to jest z tą masą, można ją robić przez 6 miesięcy bez przerwy, czy lepiej robić np. 2 miesiące potem 1 miesiąc przerwy i znów dwa miesiące, redukować się nie chcę , bo po ostatnie redukcji straciłem chęci do ćwiczeń siłowych- tak osłabłem ?





Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-28 21:25:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam



Jakie są przyczyny zbyt szybkiego tycia, szczególnie u osób aktywnych fizycznie i stosujących diety ?



1. Zbyt duża ilośc kcal. W pracy trenera często spotykam się z osobami, które przeczytawszy artykuły o "hardgainerach" czy ektomorfikach zaczynają w diecie stosować kosmiczne wręcz ilości kalorii, mimo niedużej wagi i niedużej ilości aktywności fizycznej. Druga grupa osób po prostu spodziewa sie zbyt wielu i kiedy na wadze nie pojawia się 3-4 kilogramy miesięcznie to dokładają jedzenia na skutek czego zyskują jedynie tkankę tłuszczową.

2.Tendencje do tycia, co jest też powiązane z 1 punktem. Osoby, które szybko nabierają na siebie tkankę tłuszczową powinny pilnować diety i ewentualnie wprowadzić rotację kaloriami bądź systemy energetyczne.

3.Problemy zdrowotne. W tym wypadku należy wykonać kilka badań, m.in:

-panel tarczycowy, TSH, FT3 i FT4

-glukozę na czczo

-profil hormonalny

-profil lipidowy


Przyjrzyj się wszystkim aspektom i znajdź przyczynę. Na przyszłośc polecam kontrolować fałdy tłuszczowe i obwód pasa co tydzień. Kiedy przyrosty tutaj będą zbyt szybkie to należy działać.


Pozdrawiam

1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Smażony filet z piersi kurczaka, sam pierś ma ok 1g tłuszczy gdzieś się jakaś skórka trafi, błonka itp a ty Masz 30g tłsuzczy czyli tego kurczaka smażysz na 30 g tłuszczu? Wpisuj jako surową pierś a pod spodem ilość tłuszczu na jakim go robisz, wszystko podawaj przed obróbką
1 Jak widzisz ze się zalewasz przytnij kalorie
2 thermo speed na masie nie spowoduje że tłuszcz się nie będzie odkładał
3 nie rozumiem pytania, na dodatnim bilansie nie spadnie, chyba że będą to okolice zera
4 lepiej robić ją dłużej i powoli w dwa miesiące jakościowej masy nie złapiesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
1. Przytnę i mogę być spokojny ? Czy coś zleci tej nadwagi ?
3. No właśnie jak będe w okolicy zera, to ani nie urosnę ani nie pozbędę się brzucha ?
4. Czytałem czy ciągły dodatni bilans jest obciążający i szkodliwy dla organizmu, że uruchamia się coś takiego że człowiek czuje się ciągle głodny, ja już zaczynam odczuwać wieczny głód , wrąbię michę ryżu z kurczakiem i zaraz czuję głód.
Co do diety, to kurczak smażony w Zepterze bez tłuszczu.
A tak poza tym dieta myślisz jest ok ?
Mało węglowodanów ale raz że boję się zalania- jak widać słusznie, a dwa nie wiem z czego ich jeszcze dostarczyć , 100 gr płatków owsianych, i dwa razy po 100 gram (suchego ) ryżu, ileż można tego zjeść ?


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-28 22:00:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak nadal to będzie plus to waga nie spadnie, jesteś pewien że to tłuszcz a nie np podlała Cię woda, żołądek, jelita wypełnia treść pokarmowa i go wywala do przodu.
jakieś badania robiłeś hormonów itp.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-11-28 22:02:05

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
A jak mam sprawdzić czy to woda czy nie tłuszcz ?
Badań hormonów nigdy nie robiłem, nigdy nie miałem problemów z tyciem,a wręcz problemy miałem z przytyciem.
Jestem zdrowy wszystkie badania z krwi wręcz podręcznikowe.
Wrzucam poprawioną dietę, już bez tego ogromnego kalorycznie posiłku i z poprawionym posiłkiem nr 3 czyli czysta pierś z kurczaka, choć jest to na zmianę ze schabowym, lub mielonym itp, zależy co jest na obiad.
Nie chodzi tyle co o wywalony twardy brzuch, ale to się "trzęsie" jest miękkie no i boczków przybywa też.







Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-28 22:11:58

Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-28 22:15:11

Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-28 22:23:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
W Twoim wieku to jednak wypadałoby zrobić badania hormonów .
http://m.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Wszystkich czy tylko testosteron ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Wszystko , sam testosteron za wiele Ci nie powie . Pozatym tarczyca tez tutaj misi być sprawdzona . W linku masz wszystko opisane .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Już przeczytałem to z linka.
Tylko jak to przedstawić lekarzowi ?
Najchętniej też podałbym mu linka do tematu :)
Przecież nie powiem mu że chcę skierowanie bo tak mi doradzili na forum, a jak powiem że chcę na 4 hormony to spyta a dlaczego akurat te i co mi dolega że chcę je sprawdzić. Niestety społeczeństwo pomału dojrzewa ale do części lekarzy jeszcze nie dociera że tańsza jest profilaktyka niż leczenie.
Od pół roku biorę Zincas forte i Magnez , wit D3 i K2 i wit C, czy to może przekłamać wyniki ?


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2017-11-29 08:01:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Od lekarz ciężko wydębić skierowanie na badania, nie chętnie dają, jak już to tylko podstawowa morfologia.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
To nie ze niechętnie dają ale lekarz ogólny nie może wystawiać skierowania na wszystkie badania , musi być skierowanie od specjalisty . Najlepszym wyjściem jest robienie badań prywatnie .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

25 kg w 12 miesięcy.

Następny temat

Czy prawidłowo się odchudzam? 8 kg w 5 tygodni

WHEY premium