SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbijanie z wody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1319
Cześć
Załapałem się na bezpłatny pomiar i mini konsultację u dietetyka. To, czego się dowiedziałem, nieco mnie zaskoczyło.
Do rzeczy:
BMI = 27,5
BF = 18% i tu zdziwienie, ja dawałem sobie tak ok. 25%
I najważniejsze, okazało się, że moja nadwaga, to wynik wody w organizmie. W rubryce "zatrzymanie płynów" widnieje wart. 12.45. Pani Dietetyk oświadczyła, że tę wartość należy zbijać do zera. Jest to woda, którą mój organizm zatrzymuje. Jako powód podała przyjmowanie zbyt małej ilości wody, jedzenie słonych przekąsek i dieta oparta na cukrach.

W pełni się zgadzam. Do pracy biorę termos ok. 1l herbaty i zdarza się, że po pracy część herbaty wylewam. Jeśli chodzi o dietę, to jestem prawdziwym barbarzyńcą. Donuty i serniki zagryzam KFC albo "makiem".

Stąd pytania do Was:
- Zatrzymanie takiej ilości wody w organizmie (mam na mysli 12.45) to mało, czy dużo?
- Jak zbić nadwagę z wody? Kwestia żywienia, czy treningu?
- gdzie ta woda się lokuje w organizmie, bo wedłyg mnie, to jak na 18% BF, mam za duży brzuch

Moja obecna aktywność fizyczna wygląda następująco:
3 x tydz
- sprinty
- trening siłowy: kalistenika lub, jesli jest możliwość, to tor OSF
- bieg długi ok 10 km


Zmieniony przez - e2rds85 w dniu 2018-02-08 23:18:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75951 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754400
Jak widać po Twoim odżywianiu, nie woda jest problemem a tkanka tłuszczowa. Wprowadzić podstawy i będzie lepiej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699595
Te badania są mało wiarygodne . Wstaw zdjęcie sylwetki - ocenimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1319
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Ja z reguły ufam tylko miarce krawieckiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12161 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627360
Po prosu pij dużo wody. Nawet 4 l dziennie. Wody - nie herbaty, kawy etc. Ale jak te fast foody tak wcinasz, to po co sobie głowę zawracać wodą, jak dieta bez sensu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tego typu pomiary to czysty marketing, Pani dietetyk nie zaproponowała Ci diuretyków? Dieta obfitująca w produkty tzw. śmieciowe sprzyja gromadzeniu wody w ustroju, nie ma w tym filozofii. Jeśli zmienisz swoje nawyki żywieniowe jak i zaczniesz się ruszać to problem zostanie rozwiązany.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1319
Dzięki za info. Zaczynam też więcej pić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699595
Tylko nie licz na to ze Twoja nadwaga to tylko woda
To akurat mniej istotna sprawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1629 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 99432
Pomiary są wiarygodne, jak tylko znajde badania to wrzucę. Po prostu 95% ludzi nieprawidłowo z tego korzysta. Żeby wynik nie był oszukany człowiek musi być odpowiednio nawodniony, a niestety będąc na siłowni czy u dietetyka, który nie ma pojęcia jak przygotować pacjenta/klienta kończy się absurdalnym rezultatem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ok, to wrzuć badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1319
To, co dostałem wyglądało tak:
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niedojadanie na redukcji dieta do oceny

Następny temat

Szybkie pytanie

WHEY premium