SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbicie prolaktyny, niski testosteron(?)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 372
Witam, zrobiłem sobie badania, ponieważ odczuwałem skutki wysokiej prolaktyny (głównie suchość oczu, niedowidzenie, ból głowy, niskie libido, złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie). Przy okazji zrobiłem morfologie, estradiol, testosteron.

Estradiol K99 25,10 pg/ml (norma 0-56)
Prolaktyna - wydzielanie podstawowe N59 - 18,90 ng/ml (norma 2,5-17)
Testosteron O41 - 299 ng/dl (normy tego labolatorium160-726, według innych norm/źródeł 299ng/dl jest to dolna granica)

Wiek: 23 lata

Bardziej niż prolka boli mnie ten testosteron. W normie, ale czy dla 23latka? Ćwiczę kilka lat, 3 razy w tygodniu (siłownia), odżywiam się bardzo zdrowo, liczę kalorie. Efekty są, ale słabe jak na tyle czasu moim zdaniem. Nie miałem styczności ze sterydami.
Suplementuje: cynk, k2+d3, multiwitamina, magnez+b6, ashwaghanda. Mimo to testosteron wyszedł strasznie nisko. Moje samopoczucie jest od dłuższego czasu tragiczne, moge spać godzinami, a i tak jestem zmęczony. Co można z tym zrobić?

Wybiorę się za tydzień do endokrynologa, ale chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób endo może pomóc?

Czy te osłabienie jest powodem prolaktyny ponad normę czy wina tego poziomu testosteronu?



Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-04-29 18:44:27

Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-04-29 18:47:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 372
Ale od pani Endokrynolog na pytanie Jak dawkować? usłyszałem "Nie wiem, nie znam tego leku, bo to nowy, dopiero wchodzi, przeczytasz na recepcie" :)
Mniejsza o to, jęsli bym dawkował po 5g to jest na 16 dni, czyli bez sensu cenowo w porównaniu do Testim, Androtop etc.
Nie znam się na "aptekach", mało tam bywam i czy możesz mi powiedzieć czy na tą recepte Andractim mogę dostać Testim lub Androtop jako zamiennik? Bo nie widzi mi się znowu umawiać i jechać do endo tylko po recepte...

Doczytałem też, że Andractim jest głównie stosowany na ginekomastie.

e: Miałem 2 recepty na Andractim, jedno opakowanie kupiłem.

e2: Już nieważne, jutro jadę po receptę na inny żel - Testim, Androtop, Tostran etc.



Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-05-17 14:16:56

Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-05-17 14:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
To już endokrynolog bedzie wiedział najlepiej jak można Tobie pomóc, to chyba oczywiste - to tak na marginesie. Wyniki nie są jakoś tragiczne, masz lekko podniesioną prolkę a test w normie. Ale ogólnie za mało badań masz zrobione żeby tutaj coś podpowiadać nie mówiąc już o jakieś internetowej diagnozie. Wypisz wszystko co robiłeś i jakie były wyniki - najlepiej wrzuć foto wyników. Bo np glukoza może mieć tutaj wpływ, lipidogram, jonogram, tarczyca, progesteron i pewnie sporo się jeszcze znajdzie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 372
Robiłem tylko morfologie oprócz testa, prolaktyny i estradiolu. Morfologia ok, tylko Limofcyty - Inne (Eo, Bazo, Mono) 10,80 w normie 0-10, czyli podniesione o 0,80.
Jakie badania jeszcze dokładnie powieniem wykonać?

I czy te normy tego labolatorium nie są dziwne? Na internecie wynik 299 ng/dl to dolna granica.


Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-04-29 19:02:00

Zmieniony przez - prolka w dniu 2017-04-29 19:03:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
prolka
(suchość oczu, niedowidzenie, ból głowy, niskie libido, złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie).


Na taką okoliczność powinno polecieć jako podstawa:

morfologia + rozmaz,
crp,
glukoza,
tsh + ft3 + ft4,
lipidogram,
pełny jonogram + chlorki,
panel wątrobowy,
testosteron,
prolaktyna,
progesteron
,
estro,
kortyzol,

Przebadać się kardiologicznie oraz urologicznie bo kilka z tych objawów co opisujesz mogą na to wskazywać.


Jeśli tutaj nic dalsza diagnostyka - np acth, test wolny, dhea/dhea-s, aldosteron, shgb i inne. Ale to już grubsza sprawa odnośnie diagnostyki oraz oczywiście pln które trzeba za to wydać bo to nie są tanie rzeczy już.


Bo jak rozumiem od strony tryby życia jest wszystko ok - trening/dieta/regeneracja/sen/relax itp...
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 372
Tryb życia - trening 3x w tygodniu, dieta redukcyjna (od półtora miesiąca) - kcal na ten moment 2500 (waga ok 80kg, początek 84+-), zdrowe jedzenie, 0 alkoholu i innych używek, sypiać mogę po 11h, a i tak zazwyczaj jestem zmęczony, choć czasem czuję się wyjątkowo dobrze. Lekka praca fizyczna kilka razy w tygodniu po 3-6h.

A co powiesz o normach tego labolatorium? (testosteron)
Czy jeśli endo zaproponuje Bromergon na prolaktyne to będzie ok?
Czy clomid by coś pomógł jeśli jest to "dolna granica norm" "według internetowych źródeł"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Internetem się nawet nie interesuj. Wyniki nie są złe, naczytasz się głupot i pogorszysz sytuację tylko. Autodiagnoza poparta internetem to głupota.

Żadnych leków nie będę Tobie polecał mimo, że też siedzę w dziale Doping. Masz umówionego lekarza to czekaj na jego opinię, może Tobie zapisać jakiś lek, ale na moje oko Twoje przekroczenie normy nie kwalifikuje się do żadnego podawania leków. Mogłeś zwyczajnie pójść kompletnie nie przygotowany na badanie prolaktyny stąd taki wynik wyszedł. I jest to jednorazwoy wynik więc na nim nikt Tobie diagnozy nie postawi bo tak się zwyczajnie nie robi.

Co do norm, to każdy lab ma swoją i tylko tą którą masz przy wyniki podaną się kieruj, nie porównuj norm z jednego laba do innego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
prolka
dieta redukcyjna (od półtora miesiąca)


Dość istotny fakt - od tego momentu to się dzieje właśnie..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 372
Problemy zaczęły się dużo wcześniej niż redukcja.

Po wizycie u endo napisze co u mnie. Do endokrynologa mam zamiar wybrać się prywatnie, więc terminu jeszcze nie mam, ale chciałem się umówić na czwartek /piątek.

Myślę czy jeszcze raz nie zrobić badań(+te co podałeś) i dopiero iść do endo. Tylko zależy ile mi wyjdzie za te badania prywatnie. Wiesz może orientacyjnie ile mniej więcej te badania co podałeś mogą kosztować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
O ceny pytaj w lokalnym labie, każdy ma swój cennik a labów w PL masz tysiące każdy z inną ceną za każde badanie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Za wsio podane pewnie pod 200 zł. Prędzej czy później głębsza diagnostyka jednak będzie potrzebna. Tak jak też wyżej zostało wspomniane, każde laboratorium ma trochę inne normy i tylko nimi powinno się sugerować (chociaż są to zazwyczaj odchyły rzędu max. kilku dziesiątych, czy przy większych wartościach - kilku jednostek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
prolka

Myślę czy jeszcze raz nie zrobić badań(+te co podałeś) i dopiero iść do endo. Tylko zależy ile mi wyjdzie za te badania prywatnie. Wiesz może orientacyjnie ile mniej więcej te badania co podałeś mogą kosztować?


zazwyczaj masz szczegółowy cennik na stronie www w miejscu gdzie masz robić, więc można sprawdzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark

Następny temat

Usunieta lipomastia

WHEY premium