SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zatykanie w klatce piersiowej.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Witam. Mam 16 lat i trenuje pilke nozna. Od jakiegos czasu zatyka mnie w klatce piersiowej,jeden lekarz mi powiedzial ze mam slaba kondycje i to od tego.Wydaje mi sie ze to nie o to chodzi, poniewaz np. na rozgrzewce po 2 minutach potrafi mnie zatkac. Nie wiem co mam robic wiec prosze o POMOC!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Kondycja jest bez wątpienia istotnym elementem w każdej dyscyplinie sportu. Mając dobrą kondycję, możemy zmienić wiele w wyniku rywalizacji. Szczególnie w sportach indywidualnych. Dlatego też zdecydowanie należy skupić na niej swoją uwagę w sytuacji, gdy poważnie myślimy o uzyskaniu dobrych wyników w dyscyplinie, którą trenujemy. W Twoim wieku z reguły mało kto ma dobrą kondycję. Raczej nikt z trenujących nie przykłada do tego szczególnej uwagi, a trenerzy nie mają warunków i czasu do tego, aby przetrenować ze swoimi wychowankami wszystko, co chcieliby zrobić. Dlatego najczęściej kwestię kondycji, wytrzymałości mięśni, czy wydolności odkłada się na bok, aby osoby trenujące robiły ją we własnym zakresie, a w czasie podstawowego treningu trener skupia się na technice i ograniu.

Jest to całkiem normalne, że w przypadku wysiłku odczuwasz tzw. efekt zatykania w płucach, ciężko Ci złapać oddech i zapanować nad swoimi umiejętnościami. Dlatego też zdecydowanie warto wprowadzić odpowiednie treningi poprawiające wytrzymałość organizmu. Warto pomyśleć nad:

Interwałami w dwóch formach. Jedna z nich to: 15 sekund sprintu + 45 sekund marszu. Na początek wykonywać możesz 6 takich interwałów, z czasem zwiększając po jednym. Druga możliwość to bieg na 300-400 metrów na rekord czasowy. Po biegu około 2 minuty przerwy, do czasu spadku tętna w strefę tlenową, czyli do około 120 uderzeń na minutę. Możesz spróbować od 3 takich biegów. Im Twoja kondycja będzie lepsza, tym będzie można zwiększać ilość interwałów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Denerwujesz się? Jak ze stresem?
Bóle w klatce i zatykanie może byc sygnałem od serca..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Na pewno przed meczem sie troszke denerwuje.. Tylko ze mnie jakos zawsze zatyka..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Ale jak to wygląda?
Brak Ci tchu? Dusisz się?
Astma wykluczona?
1

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11152
ja tez tak mialem kiedys i wlasnie brak tchu zwiazany byl z nerwami . Radze przejsc sie do lekarza rodzinnego i zrobic spirometrie pluc.
zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Właśnie do tego dąże, żeby go uświadomić.
To wygląda na początkowe objawy nerwicy...
To dotyczy dużo osób (nagromadzony stres etc.), sam mialem taki okres z takimi dolegliwościami.

W takich sytuacjach polecam Validol (miętowa tabl. do ssania pod język) cena. ok. 4zł
1

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Astmy nie mam. Jak mnie zatka,to bardzo ciężko oddycham jakbym przebiegł 20 tysiecy kilometrów..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
W tej sytuacji zażyj Validol i głęboko oddychaj. Jeśli Cię puści do 10minut to sprawa wiadoma, początki nerwicy.
1

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
To groźne może być ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Nie bój sie. To naprawdę dotyczy dużo osób, tylko nie wszyscy o tym mówią. Jakbyś zapytał mamę lub kogoś z rodziny czy takie coś miał napewno by się ktoś znalazł.
Musisz zacząć pracować nad sobą... Głębokie oddechy w takich sytuacjach - 3 sekundy głębokiego wdechu, i bardzo powoli wypuścić. Validol też może pomoc, tylko nie przesądzaj z nim. 1/4 lub połowa tabletki wystarczy
1

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
No to kupie i sprobuje to zazywac. A np. przed meczem jak wezme ten Validol, to jest szansa ze bede mogl normalnie biegac bez zatykania?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyskoczylo kolano ?

Następny temat

Trądzik!!! Znowu SYFY!

Wiecej