SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój w redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2519

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

89

Wzrost

187

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok. 18%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Cały tydzień uczelnia + siłownia 4x w tygodniu + zajęcia z torów wytrzymałościowych

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4 lata siłowni

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Wysoko białkowa dieta redukcyjna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Zespół Jelita Drażliwego, Dyskopatia L5-S1, Pionowe ustawienie kości krzyżowej, Niski testosteron

Stosowana lub planowana suplementacja

Kreatyna, Ashwaghanda, Kofeina.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć!
Jako, że jakiś czas temu zacząłem się przygotowywać do ukończenia toru sprawnościowego postanowiłem zrzucić kilka kilo.
Moją wagą startową było 96,5kg - i bilans kaloryczny na poziomie 2600 kcal na którym spokojnie utrzymywałem wagę.
Zacząłem więc ścinanie kalorii po 100 co 2 tygodnie i tak przez 3 miesiące spadłem do 90kg - i bilansie 2100 kcal.
Wtedy zaczeły się moje problemy waga nie chciała lecieć w dół więc włączyłem do suplementacji Synefrynę, Kofeiną i Aspirynę - lecz po 2 tygodniach ciągle nie było zmian w mojej wadze. Zszedłem do 2000kcal i dorzuciłem 4 sesje cardio po 25 min -> waga od tego czasu ustatkowała się na 89kg i nie drgnie ani grama w dół. Co robić w takie sytuacji - tor mam do zaliczenia za 2 tygodnie, ale później chyba będę musiał wejść na refeed?
Proszę o porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32870 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Taka waga a kcal jak dla dziecka , przy takim podejsciu to nie bedziesz miał siły żeby jakikolwiek tor zaliczyc.
Wypełnij ankiete działu i wstaw zrzut diety bo tu jest przyczyna zastoju + ta główna jaką jest zbyt duży deficyt kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypełniłem ankietę przy tworzeniu tematu.
Dorzucę ją w załączniku wraz z dietą - całość dzielę na 3 posiłki.

Co do kalorii to nie jestem zbytnio aktywny także nie sądziłem, że mógłbym potrzebować więcej.
Wszelkie kalkulatory określały mi redukcję na ok. 2300 - 2400 kcal ale tam waga stała.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Zapoznaj się z takimi tematami jak DELOAD i refeed (nie rozumiem co masz na myśli poprzez po 2 tygodniach będziesz musiał wejść na refeed, stosujemy go wtedy kiedy zwyczajnie zaczyna nam brakować siły do treningów zależnie od bf-u, dla Ciebie średnio raz na dwa tygodnie, poprzez zwiększenie dwukrotnie puli weglowodanow danego dnia). Czasami trzeba dać organizmowi trochę odpocząć, żeby potem wrócić do treningów i jechać dalej, ma to szczególne znaczenie w długofalowych "masówkach" i redukcjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wybacz, w pośpiechu zamiast reverse napisałem refeed. Chapeau bas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Możesz spróbować reverse chociaż z okolic 18% bfu może Cię szybko podlać i znowu będziesz chciał redukować, moim zdaniem zrób sobie tygodniowy deload, w tym tygodniu obetnij kalorie o 300 i wróć do treningów, powinno pójść do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzucam zdjęcie poglądowe.
No ja to bym chciał jak najszybciej wejść na masę bo nie mam zbytnio mięcha na sobie.
Ale ten poziom BF'a mnie nie pokoi.






Zmieniony przez - Daxll w dniu 2017-06-10 19:24:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie prosiłbym o ocenę po zdjęciu, czy nadaję się na reverse?
A jeśli tak to na jakich zasadach - po ile dokładać i do ilu - bo u mnie każde zwiększenie kaloryczności wiąże się ze strasznym wahaniem wagi przez co trudno mi jednoznacznie ocenić kiedy ta waga "leci" tak naprawdę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Moim zdaniem powinieneś dalej redukować i zejść do np. 12%bfu i dopiero wtedy rozpocząć rewerse chociaż nie każdy musi się z tym zgodzić, 18% bf to ilość przy której powinno się redukować, rewerse z 18% skończy się tym, że za kilka miesięcy znowu odczujesz potrzebę redukcji będzie ona dłuższa, wy******* co masz a potem przejdź na np. 8 miesięcy masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli mam kontynuować redukcję, to w takim razie co zrobić jak już na tych 2000 nie leci waga w dół, cardio już dołożone 25min a podobno to są kcal jak dla dziecka więc ścinanie poniżej BMR to raczej sobie gospodarkę hormonalną rozreguluje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Niestety popełniłeś znaczne błędy, przez które w zsadzie musisz zaczynać od początku. Wylicz swoje zapotrzebowanie kcal na podstawie wzoru.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 67kg

WHEY premium