SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady walki PRIDE- zmieniać czy nie??

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1647
Jak sądzicie czy teraz po "fuzji" dwóch największych organizacji MMA: Pride i UFC zasady walki w PRIDE powinny być zmienione??
Ja osobiście byłbym za tym aby jednak pewne zmiany zostały wprowadzone.
Przede wszystkim wyeliminowałbym te brutalne soccer kicki, tak tak to ma być walka sportowa a nie przypominające walkę uliczną pojedynki.
Przecież w PRIDE walczą prawdziwi atleci, prawdziwi sportowcy a nie zwykli ulicznicy.
Wiem,że pierwotną koncepcją PRIDE było pokazanie walk w jak najbardziej realnej postaci, no ale czyż nie powinno się dążyć żeby ten sport był bardziej "ucywilizowany"?? bardziej przypominający sport??
Wiem full contact to full contact no ale panie i panowie bez przesady.
Kiedy pokazałem ojcu walkę[bo też chłop lubi oglądać MMA :)] Wand vs Fujita to stwierdził,że wszystko było by spoko, gdyby nie to kopanie leżącego przeciwnika i to na dodatek w głowę, ku...a mać i to ma być sport ????.
Szczerze to i mnie się to za bardzo nie podobało, dlatego uważam że powinno być to zakazane a zamiast tego powinny być wprowadzone uderzenia łokciami na głowę tak jak w UFC, tak jak w MUAY THAI.
Kolanka zarówno w stójce jak i w parterze stanowczo jednak bym zostawił.
Chciałbym poznać Wasz punkt widzenia.

Każda nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2583
Moim zdaniem dobre byłoby dla tego sportu rozszerzenie zasad pride:
1. 2 i 3 runda połączone w jedną
2. uderzanie łokciami
3. a co z tym sie wiąże kończenie walk przez lekarzy tylko w cięzkich przypadkach rozcięć
i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4804
wolalbym zeby na galach typowo prajdowskich zostalo wszystko po staremu.Ufc bedzie miało swoje łokcie, a jak dojdzie do wielkiej gali łączącej obie organizacje to niech walczą na zasadach takich jak na ostatnim pride. (Pride rezygnuje z kolan na glebie i soccer kicków, a UFC z łokci). Reprezentant danego obozu który szkolił swoją technikę pod zasady swojej organizacji dostosowalby sie tak, że w konfrontacji UFC vs PRIDE nie byłoby miejsca na zadne wymówki po przegranej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Co soccer kicki mają wspólnego z ulicznikami? Czym się różni okrężne kopnięcie w stójce od soccerkicka na przeciwnika, który próbuje robić żółwia? To po prostu inna pozycja, to cała różnica. To dobra technika, w pewnych momentach idealna. Zabranianie jest jest wg mnie nienaturalne dla walki .
To samo stompy, ile było wspaniałych akcji ze stompami albo przy próbach ich robienia? Ataki Sakuraby, walka Arony i Shoguna, walki Silvy. A teraz nie bedzie im wolno tak atakować

Zdecydowanie wolałbym żeby to UFC przejęło przepisy Pride, walka byłaby duużo ciekawsza i bardziej naturalna.



Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-30 16:35:01

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-30 16:37:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 458 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14108
Co mam Ci powiedziec Hanzo , jestes za mietki to nie ogladaj A tak na srio , nie powinno byc zadnych zmian , Pride podoba mi sie takie jakie jest .

http://www.sfd.pl/temat270630-strona2/ - moje foto ;) , nowe str. 2,5 i 6 ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2279
Moim zdaniem zasady powinny zostać takie jakie są :) jak już to w UFC bym zmienił ale to chyba nie wchodzi w grę :)

GEZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 688 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12887
" Przede wszystkim wyeliminowałbym te brutalne soccer kicki, tak tak to ma być walka sportowa a nie przypominające walkę uliczną pojedynki.
Przecież w PRIDE walczą prawdziwi atleci, prawdziwi sportowcy a nie zwykli ulicznicy. "

Owszem, to ma byc walka sportowa, ale z zalozenia MMA ma w mozliwie najwiekszym stopniu przypominac realna walke na ulicy!
I powiedz mi, w czym soccer kick jest bardziej brutalny od prawego sierpowego na szczeke? NIE ROZUMIEM ? TO JAKIES GLUPIE ZABOBONY!! KAZDA WALKA FULL CONTACT JEST W PEWNYM SENSIE BRUTALNA! Ale to jest walka sportowa i dlatego w ringu jest sedzia odpowiedzialny za "fair play" a przy ringu grupa lekarzy i cornermani mogacy w kazdej chwili poddac zawodnika nawet wbrew jego woli, jak zrobi sie zbyt goraco!

" Wiem,że pierwotną koncepcją PRIDE było pokazanie walk w jak najbardziej realnej postaci, no ale czyż nie powinno się dążyć żeby ten sport był bardziej "ucywilizowany"?? bardziej przypominający sport?? "

Co to znaczy bardziej ucywilizowany? Ten sport jest taki, jaki jest, ma przypominac realna walke jedynie z koniecznymi, minimalnymi ograniczeniami. Nie wszystkim sie to musi podobac!
Nie wszyscy lubia pilke nozna, tak jak nie kazdy jest fanem boksu albo snookera. Jesli sie komus MMA nie podoba - nikt go nie zmusza do ogladania.
Judo uznawane jest za szlachetny sport pomimo tego, ze wiele rzutow moze wyrzadzic znacznie wiecej krzywdy niz kilka solidnych stompow czy soccer kickow.

" Kiedy pokazałem ojcu walkę[bo też chłop lubi oglądać MMA :)] Wand vs Fujita to stwierdził,że wszystko było by spoko, gdyby nie to kopanie leżącego przeciwnika i to na dodatek w głowę, ku...a mać i to ma być sport ????. "

W tamtej walce IMO sedzia popelnil blad pozwalajac Wandowi "dobic" Fujite, ktory z kolei ma taki charakter, ze dopoki nie padnie na amen to sie nie podda. Nie zawsze przeciez stompy czy sk sprowadzaja sie do wykanczania juz zamroczonego przeciwnika!!

"Kolanka zarówno w stójce jak i w parterze stanowczo jednak bym zostawił.
Chciałbym poznać Wasz punkt widzenia. "

Tez bym zostawil. Realizm to realizm.
Kazdy kto sie tego podejmuje wie, ze ten sport zostawi na nim swoje pietno.

Co do wprowadzenia lokci...
Jezeli sa kolana to czemu mialoby nie byc lokci? W sumie nie jestem przeciwnikiem.

-|||---sporo---|||-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4977
Co to za temat?? Oczywiscie ze lepiej byloby zeby zasady zostaly... soccer kicki, stompy.... taka akcja przyciaga ludzi do tego sportu.


"bardziej ucywilizowany"....... bez komentarza...

To jest MMA!

Daria:"..:: DZIEKI::.." :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 355 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4031
... kim jest autor tego posta?? ;/

takie teksty to ja czytam na onet.pl a nie na sfd

grappling jest moim berlem, parter moja korona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9058
Hanzo chyba czas zmienić zajawkę...? Bo wątpię żeby osoba trenująca miała taki punkt widzenia...
Dlaczego ktos kupił Pride?
- Bo wzbudzało mase zainteresowania i zdobyło wielka popularnosc.
A dlaczego zdobylo popularnosc?
- Bo ludziom podoba sie japońska koncepcja tego sportu, wiec niech żaden hamburger ani frustrat rodem z onetu tego nie zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 384 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19207
prowokacja

Upór w dążeniu do celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6268
Według mnie to nie tak, że MMA ma Z ZAŁOŻENIA przypominać realną walkę na ulicy. MMA to sztuka gdzie zadaniem jest po prostu pokonać przeciwnika a styl walki kojarzący się z "ulicznym" jest po prostu najbardziej skutecznym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pride w nowych rękach - obszerna konferencja prasowa

Następny temat

Diego Sanchez - wywiad przed UFC 69 ;)

WHEY premium