SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przygotowywania potraw

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 762
Witam,

Nie znalazłem informacji na forum, więc zdecydowałem się zapytać.
Mianowicie, muszę zrobić redukcję z powodu otyłości. Bedę chciał to zrobić przy uzyciu zbilansowanej diety.
W związku z tym czy są jakies zasady związane z przygotowywaniem dań? Np. lubię zupy, i nie wiem czy brac pod uwagę tylko skład produktów i dowolnie je łączyć, czy jednak obróbka termiczna tez ma znaczenie? Np. Czy jajecznica z 4 jajek ma taką samą wartość odżywczą i skład makroskładników jakbym jadł np. 4 jajka na twardo? Czy jakas zapiekanka z kurczakiem warzywami itp, będzie tak samo wartościowa, jakbym jadł surowe warzywa z gotowanym kurczakiem?

Będę wdzięczny za jakies rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 358 Napisanych postów 953 Wiek 124 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 53586
"chlebem razowym lub pełnoziarnistym." - chleby takie mają sens w zasadzie jedynie jeśli są robione na zakwasie. Zapoznaj się z tematem fityn. Ogólnie nie są złe - pomijając to, że nie są zalecane dla osób z "wrażliwymi jelitami" - ale nie są też takie super jak się je reklamuje. Jako źródło błonnika - meh. Takie se :)

Na oleju rzepakowym się nie gotuje. Zapoznaj się z właściwościami fizykochemicznymi tłuszczy PUFA. Oliwy nie musisz w ogóle stosować. Nie jest to tłuszcz niezbędny do życia (zawiera głównie tłuszcze MUFA). Możesz gotować/smażyć na tłuszczu kokosowym bezzapachowym, maśle, maśle klarowanym. Nawet smalec jest lepszy, choć już ciężkostrawny (źródło tłuszczy nasyconych długołańcuchowych główne).

" cherbatę to piję jedną na 2-3 dni (niestety przeważnie słodzoną, ale mniej niż wcześniej) " - ale ta herbata "parzy się" ciągle przez te 2-3 dni? Do słodzenia możesz używać naturalnych słodzików jak stewia, erytrol, ksylitol, mannitol. Ja zalecam dobrą zieloną herbatę. Wspomaga odrobinę odchudzanie. Taka tania, a jeszcze przyzwoita to np. firmy Loyd, sypka. Jest jedna główna zasada przy wyborze herbaty - unikać torebkowanych, gdyż zwykle jest to dziadostwo (oczywiście są wyjątki od tej zasady).

"I na koniec posta, czy mogę używać ketchupu, musztardy, ćwikły? " - tak. Ketchup, musztarda o "czystym" składzie są relatywnie zdrowymi dodatkami do diety. Ćwikła zawiera bardzo dużo kwasu foliowego (wit. B9).

"No i właśnie lubię sok pomidorowy, czy mogę pić, taki z kartonu? Czy jest on traktowany jako napój słodki? " - możesz, ale pamiętaj że zawiera dużo sodu, dlatego będziesz zmuszony odpowiednio ograniczyć sód z innych źródeł. Poza tym sok pomidorowy może służyć jako źródło elektrolitów. Jeśli nie ma dodatku cukru czy innych substancji słodzących, to nie traktuje się go jako napoju słodkiego. Podobnie, może korzystać z soku marchewkowego jako zamiennika słodkich napojów. Również źródło elektrolitów i witaminy A. I również patrz na skład. Powinien składać się z wody i soku marchewkowego (zwykle na bazie koncentratu).

Nie ma co się rzucać nagle na rygorystyczne diety, które zresztą często ze zdrowiem dużo wspólnego nie mają.


Zmieniony przez - Arthass w dniu 2017-10-16 23:51:52
1

Hey. Don't ever let somebody tell you... You can't do something. Not even me. All right? You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it. Period.
║Fat-Burners║ http://imgur.com/a/MdOh5 ║Metabolizm║ http://imgur.com/a/bZPkl 
║O3║〔ALA〕https://goo.gl/AfZCMd 〔EPA/DHA 〕https://goo.gl/7oiGaQ ║O6║〔LA〕https://i.imgur.com/MJiJchw.png 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
obróbka termiczna nie ma aż tak sporego znaczenia czy zjesz jaja na twardo, omlet czy jajecznica będzie to samo, jedynie jak coś źle zrobisz to bedzie miało znaczenia jak za bardzo pierś przytrzymasz i przypieczesz to cześć białek ulegnie denaturacji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Przepisy, przyprawy, rodzaj obróbki termicznej możesz stosować jakie masz ochotę. Jeżeli jednak chodzi o podstawy diety zbilansowanej, to zapraszam do artykułu:

http://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Jeśli chodzi o mięso należy je ważyć po obróbce termicznej z racji tego, że surowe mięso zawiera przeważnie sporo wody. Co do ryżu, kaszy czy ziemniakow należy ja ważyć przed obróbka.
1

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 762
Ok, dzięki za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie. Czy przejmowac sie zmianą masy produktów użytych do potraw? np mięso może zmieniać swoją wagę? Ważyć przed przygotowaniem potrawy, czy jak już nakładam na talerz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wazysz produkty. Surowe. Zawsze.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 762
wuper
Jeśli chodzi o mięso należy je ważyć po obróbce termicznej z racji tego, że surowe mięso zawiera przeważnie sporo wody. Co do ryżu, kaszy czy ziemniakow należy ja ważyć przed obróbka.


W tym samym czasie napisalismy (: a jak jest z warzywami? Jak traktowac zupy? Dzielić proporcjonalnie? Np. ilość zuzytych produktów do zupy/masę dania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przyjmujesz wartości na 100g.

Jeśli spożywasz ok. 1kg warzyw na dzień to z pewnością warto uwzględnić je w dzienniku żywieniowym.
Tak jak Deja zaznaczyła - każdy produkt należy ważyć przed obróbką termiczną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Każdy produkt zastosowany do zupy musisz określić ilościowo i wyliczyć ile go zjadłeś w danym posiłku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 762
domer
Każdy produkt zastosowany do zupy musisz określić ilościowo i wyliczyć ile go zjadłeś w danym posiłku.


Zakładając, że będę głownie jadł "kremy" czyli zblednowaną zupę, to pewnie tylko szacunkowo mianowicie ilość warzyw i mięsa w stosunku do objętości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No, ale przecież do zupy krem, przed gotowaniem i blendowaniem zupy będziesz wkładał warzywa, czy mięso, ważysz, zapisujesz i problem z głowy, by wyliczyć makro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie pracy na siłowni.

WHEY premium