SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapuszczony ektomorfik. Od czego zacząć? Od redukcji czy masy? Foto sylwetki.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1485
Witajcie

Od ponad miesiąca trenuję kalistenikę + siłownia.

Skontaktowałem się z profesjonalnym dietetykiem, który rozpisze mi dietę, ale nie określiłem jeszcze konkretnego celu, bo mam dylemat. Moim długoterminowym celem jest uzyskanie fajnej sylwetki, nabycie masy mięśniowej, ale bez zalewania się, z widocznymi mięśniami na brzuchu itd.

Problem jest w tym, że nie wiem czy powinienem zacząć od redukcji czy masy? Spotkałem się z różnymi opiniami. Budowę mam ektomorfika, ale jestem wyraźnie podlany tłuszczem. Jak widać po zdjęciach z siłownią wcześniej nie miałem do czynienia, to moje początki.

Wzrost: 180 cm
Waga: 70 kg
Wiek: 30 lat

Redukować tłuszcz i potem masa?
Czy odwrotnie?

Poniżej zdjęcia sylwetki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli współpracujesz z dietetykiem to on powinien określić cel. Niemniej, bilans kaloryczny na poziomie 0 + treningi siłowe będą stanowić dobre rozwiązanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2755
Wyglądasz na 15 kg cięższego niż jesteś. Zapewne specjaliści powiedzą Ci, że redukcja masz sporo tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1485
Mam takie samo wrażenie. Ludzie mówią, że jestem bardzo szczupły, bo nie widzą tego co pod ubraniem, w sumie sam dopiero na zdjęciach zauważyłem, że jest sporo tłuszczu : ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Jeżeli dopiero zacZynasz przygodę z siłownia to postawiłbym na diete z zerowym bilansem kalorycznym i obserwował .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zgadza się. Sam trening siłowy i zmiana nawyków żywieniowych powinna być dobrym bodźcem do uzyskania efektów, więc bilans bliski zera. Poza tym specjalista, z którym podejmiesz współpracę powinien Cię nakierować.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1485
Ok, czyli bilans na zero. Zobaczymy co będzie.
Do tej pory odżywiałem się umiarkowanie zdrowo (brak słodyczy, raczej nie jem wieczorem itd.), ale nie dbałem jakoś o zbilansowanie tej diety i podejrzewam, że pochłaniałem ogromne ilości węglowodanów w stosunku do pozostałych makro. Kilka razy w tygodniu makaron robił swoje.


Zmieniony przez - m_msq w dniu 2018-08-03 07:49:52

Zmieniony przez - m_msq w dniu 2018-08-03 07:51:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Warto więc wrzucić kilka przykładowych dni Twojej dietyw dziennik żywieniowy potreningu.pl Zobaczymy jak się odżywiałeś i na podstawie tego zasugerujemy wprowadzenie zmian.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1485
Nie będę na razie wrzucał gdyż odżywiałem się bez żadnego planu, każdy dzień inny, regularność posiłków też była różna, dopiero zaczynam robić z tym porządek.

Wrzucam poniżej wynik wczorajszych pomiarów ciała. Będzie lepiej widać na czym stoimy.
Potraficie określić szacunkowy BF na podstawie tych pomiarów?





Zmieniony przez - m_msq w dniu 2018-08-03 11:38:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aczkolwiek nie sugerowałbym się tym screenem. Widać po zdjęciach, że jest go troszkę więcej z całą pewnością.

Ps jak udajesz się do dietetyka i zrobisz to stacjonarnie a nie przez neta to każdy profesjonalny dietetyk, powinienem mieć w swoim gabinecie taka wagę do pomiaru składu ciała. Wtedy dokładnie będziesz wiedział ile masz w sobie fatu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Tylko ze te wagi rownież mało co są warte . Najlepiej obserwować sylwetke w lustrze , to jest najlepszy wyznacznik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Rozumiem, że bez planu. Jednak warto wiedzieć mniej więcej jak wyglądały dni diety, aby określić jakie mniej więcej ilości kcal spożywałeś i dostosować zmiany właśnie do nich.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mozarella jako podbicie kalorii

Następny temat

mleko bez laktozy lepsze w smaku od zwyklego?

WHEY premium