SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kcal - wyliczenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1892
Witam
Chciałbym zrzucić parę cm, ewentualnie zamienić tłuszczyk na mięsiwo :) Kalkulator BMR wyliczył mi, że mój wskaźnik to 1620kcal, natomiast ze wzoru podanego tu na forum wyliczyłem moje zapotrzebowanie kaloryczne na 2300kcal. Fakt faktem, że może źle coś policzyłem, ale raczej starałem się jak najbardziej realnie wypełnić podany wzór danymi. Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale jest napisane, że wskaźnik BMR określa minimalną ilość kalorii niezbędną do zachowania podstawowych funkcji organizmu. Czyli tak jak ja to zrozumiałem, nie mogę zejść poniżej tej wartości? A więc jaki jest w rzeczywistości mój próg wyjściowy, z którego powinienem zacząć obcinać kalorie? Mam od wyliczonych 2300kcal obciąć powiedzmy 200-300kcal, później ew. za np. miesiąc znowu obciąć z 200 itd. ale kategorycznie nie przekraczając tego progu 1620kcal? Czy ja jednak źle coś policzyłem i mam za wzór obrać sobie ten wskaźnik BMR i jeść po te 1400-1500kcal?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Zacznij od tych 2300, rob cotygodniowe pomiary na czczo i w zaleznosci od efektow ucinasz albo i nie

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Wklej wzór wraz z wyliczeniami zapotrzebowania kcal i wypełnioną ankietę.

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html



Zmieniony przez - domer w dniu 2017-01-03 12:17:12

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1892
A czy ktoś mi może wytłumaczyć co dokładnie oznacza ten wskaźnik BMR? Tak jak napisałem, że poniżej tej wartości nie można zejść czy źle to rozumuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
2300 to i tak wydaje sie na początek stosunkowo malo. Te 1620kcal plus minus, bo kalkulator dokladnie nie wyliczy, to suma kalorii na utrzymanie podstawowych funkcji życiowych. Owszem - nie zaleca się schodzenia poniżej tego progu. Sa ekstremalne sytuacje, gdzie dochodzi do zejścia poniżej tego pułapu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
BMR to ilość kcal, którą organizm potrzebuje aby funkcjonować bez jakiegokolwiek ruchu. Jest to podstawowa przemiana materii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1892
Ok. o to mi chodziło, czyli dobrze zrozumiałem, że nie można schodzić poniżej tej wartości. Teraz napiszę czemu tak wypytuję. Wykupiłem sobie "profesjonalne" ułożenie diety i treningu. I dietetyk ułożył mi dietę, która wynosi w DNT ok. 1500kcal dziennie, w DT ok. 1700kcal, czyli mówiąc wprost kaloryczność w DNT wynosi poniżej tego podstawowego progu prawidłowego funkcjonowania organizmu czyli poniżej 1620kcal.
Nie wiem, niby profesjonaliści tam siedzą, ale według mnie to są zbyt skrajne wartości a nawet są poniżej tego progu prawidłowego funkcjonowania organizmu jak dla osoby takiej jak ja czyli początkującej.
Jak myślicie? mam ślepo iść w to co oni mi ułożyli czy jednak ułożyć dietę po swojemu?
Miał ktoś z was podobne doświadczenia z układaniem diety w potreningu.pl ?



Zmieniony przez - Kurioza w dniu 2017-01-03 15:26:48

Zmieniony przez - Kurioza w dniu 2017-01-03 15:27:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Pisałeś w tej sprawie do dietetyka? Skonsultuj to z nim i po problemie. Na pewno jest jakiś błąd w ankiecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
też mi się tak wydaje, niemożliwością by to było, w sensie takie kcal

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Dokładnie, jakiś błąd musiał być. Napisz bezpośrednio

Aczkolwiek nie raz sie zdarza, że " dietetycy " dają jadłospisy wręcz głodowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Po tym nickiem wykupiłeś dietę na potreningu.pl? Z tego co widzę, to nie. Miałeś dietę, ale 3000kcal i to dość dawno.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 73kg

Następny temat

Tłuszcze a węglowodany przed treningiem

WHEY premium