SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne i spalanie kalorii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mam pytania odnośnie jedzenia i spalania kalorii.

1.Ważę 81Kg , obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne (81x24x1.3) 2527Kcal.
Czy ten przelicznik naprawdę jest dobry? Bo nie bierze on po uwagę bardzo ważnej sprawy, przemiany materii.
Zaciekawiło mnie to dlatego bo jak byłem w wojsku przez miesiąc, to wszyscy tam jedliśmy to samo (3x dziennie) i wszystkich co się pytałem to w ciągu miesiąca przytyli (widać było na oko) a ja schudłem 6kg! Nie wiem dlaczego tak się stało
Kumpel ważył tyle samo co ja, jedząc to samo on przytył ja schudłem wiec te obliczenia kcal to chyba nie dokona prawda!

2.Druga sprawa dotyczy spalania kalorii.
Biegam 2x w tygodniu po lesie , przełaje 1h z obliczeń wynika ze spalam w takim biegu około 1100kcal.
A jak obliczyć ile spalaę kcal w treningu siłowym? Ćwiczę w domu hantlami i sztangą 4x w tygodniu po 1h.
Np. dziś
1.Pompki 5x20
2.Pompki na poręczach 5x15
3.Rozpiędki poziome 5x10
4.Francuskie wyciskanie leżąc 4x8
5.Uginanie ramienia hantlem siedząc 4x12
6.Brzuch skłony 20(10 serii)

Jak obliczyć ile ja spalam kcal w takim treningu ?!

I jeszcze jedno, na drugi dzień po takim treningu czy po bieganiu organizm jest w trakcie regeneracji wiec zapotrzebowanie kcal organizmu jest większe niż w przypadku gdybym wogule nie ćwiczył prawda ?


Zmieniony przez - Pavku w dniu 2006-12-04 16:32:42

Zmieniony przez - Pavku w dniu 2006-12-04 16:44:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Zaglądałeś do mojego postu podwieszonego? jest tam w pewnym stopniu o tym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co sądzicie o tej diecie

Następny temat

Dietka na mase do poprawy i pytanie :)

WHEY premium