SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Zapotrzebowanie kaloryczne dla dziewczyny z niedowaga

Wysłana -
Witam.

Chciałbym prosić was o konsultacje, mianowicie mam dziewczynę, 20 lat, ktora mierzy 160cm i waży 44kg. Niestety bardzo słabo się odżywia, jeśli zje 500-800kcal to jest dobrze, po prostu nie czuję głodu, organizm się zbuntowal. Po wielokrotnych rozmowach o wpływie na stan zdrowia zgodziła się bym jej pomógł.
Wyliczylem jej zapotrzebowanie kaloryczne które wygląda tak:
Podstawowa przemiana kalorii to 1200kcal
Uwzgledniajac aktywność 1500kcal.

Czy to możliwe?

Dodam że dziewczyna jest poważnie chora, choruje na serce, dodatkowo cukrzyca, i na domiar złego hormony wysiadły. (tarczyca ale obstawiam że to przez sposób odżywiania)
Żadna aktywność fizyczna nie jest możliwa, szybszy spacer jest wyzwaniem.
Wiem, że ta sytuacja jest za skomplikowana dla ludzi na forum a nadaje się dla dietetyka klinicznego lecz chwytamy się małych kroków. Wprowadzając wszystko na raz wiem że jej się nie uda, dlatego zaczynamy od liczenia tego co zje, obranie realnych celów, priorytetem jest ustabilizowanie tarczycy gdyż zauważam że bardzo wpływa na inne funkcje życiowe. Co możecie mi jeszcze o tym powiedzieć? Jakieś rady?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Skoro jest poważnie chora, i jak piszesz" hormony wysiadły" to powinien się tym zająć dietetyk kliniczny mający wgląd w wyniki badań.

Wyprowadzanie ludzi z anoreksji, to nie jest prosta sprawa i nie wystarczy napisać, żeby jadła więcej/bardziej odżywczo i wartościowo. Bo nie wiadomo np. w jakim stanie jest układ pokarmowy i jak zareaguje na zwiększona podaż energii - treści pokarmowej.
Wysłana -
dokładnie. I jeśli Ci na niej zależy,to nawet nie proboj podejmować tematu na innym forum,tylko zabierz ją do dietetyka klinicznego + psychologa jesli potrzeba
Wysłana -
Niektózy ląduja w specjalnych zakąłdach z takimi problemami ostatnio był jakiś program nawet, dziewczyna trafiła do psychiatryka na odwyk, słabo tolerowała pożywienie, tu jeszcze moze być potrzebna pomoc psychologa
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź