SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne dla dziewczyny z niedowaga

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Witam.

Chciałbym prosić was o konsultacje, mianowicie mam dziewczynę, 20 lat, ktora mierzy 160cm i waży 44kg. Niestety bardzo słabo się odżywia, jeśli zje 500-800kcal to jest dobrze, po prostu nie czuję głodu, organizm się zbuntowal. Po wielokrotnych rozmowach o wpływie na stan zdrowia zgodziła się bym jej pomógł.
Wyliczylem jej zapotrzebowanie kaloryczne które wygląda tak:
Podstawowa przemiana kalorii to 1200kcal
Uwzgledniajac aktywność 1500kcal.

Czy to możliwe?

Dodam że dziewczyna jest poważnie chora, choruje na serce, dodatkowo cukrzyca, i na domiar złego hormony wysiadły. (tarczyca ale obstawiam że to przez sposób odżywiania)
Żadna aktywność fizyczna nie jest możliwa, szybszy spacer jest wyzwaniem.
Wiem, że ta sytuacja jest za skomplikowana dla ludzi na forum a nadaje się dla dietetyka klinicznego lecz chwytamy się małych kroków. Wprowadzając wszystko na raz wiem że jej się nie uda, dlatego zaczynamy od liczenia tego co zje, obranie realnych celów, priorytetem jest ustabilizowanie tarczycy gdyż zauważam że bardzo wpływa na inne funkcje życiowe. Co możecie mi jeszcze o tym powiedzieć? Jakieś rady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Skoro jest poważnie chora, i jak piszesz" hormony wysiadły" to powinien się tym zająć dietetyk kliniczny mający wgląd w wyniki badań.

Wyprowadzanie ludzi z anoreksji, to nie jest prosta sprawa i nie wystarczy napisać, żeby jadła więcej/bardziej odżywczo i wartościowo. Bo nie wiadomo np. w jakim stanie jest układ pokarmowy i jak zareaguje na zwiększona podaż energii - treści pokarmowej.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
dokładnie. I jeśli Ci na niej zależy,to nawet nie proboj podejmować tematu na innym forum,tylko zabierz ją do dietetyka klinicznego + psychologa jesli potrzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Niektózy ląduja w specjalnych zakąłdach z takimi problemami ostatnio był jakiś program nawet, dziewczyna trafiła do psychiatryka na odwyk, słabo tolerowała pożywienie, tu jeszcze moze być potrzebna pomoc psychologa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne

WHEY premium