SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
Witam. Mam 24 lata , 165 cm i 61 kg. Mam problem z wyliczeniem makroskładników. Obliczyłam sobie moje podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne i wyszlo około 2000 kcl. trenuję 3 razy w tygodniu chcę przybrać na masie. I nie wiem czy dodać od razu 300 kcl czy mniej . Wcześniej nie liczyłam kalorii ale starałam się jeść pięć posiłków pełnowartościowych dziennie. Wstępnie rozłożyłam sobie makro w ten sposób : B 140 gr Ww: 330 gr T : 58 gr= 2400 kcl nie wiem czy czegoś mam za dużo a czegoś za mało . Proszę o pomoc , chciałąbym poprawić swoją sylwetkę głownie w pośladkach i brzuchu dlatego nie chcę się za bardzo zalać ; )
Z góry dziękuję ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Daj pełną ankietę działu. No i kwestia - ile jadłaś dotychczas. Bo obliczenia kalkulatorów - to tylko przyblizone szacunki. Jeśli wychodzi 2000 na bilans zerowy to dałabym max 300 nadwyżki i obserwowała, nie od razu 2400. Białka za dużo 120 wystarczy, na masie wystarcza i 1,5 g na kg masy ciała. Jest jeszcze kwestia, jaki masz bf, bo być może najpierw coś trzeba przyredukować, zanim zacznie sie mięsnie budować. Do oceny przydałoby się zdjęcie sylwetki.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
dotychczas jadałam w granicach 2000-2200 kcl. A czy zwiększyć węgle i tłuszcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
niestety nie mogę dodać zdjęcia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
W opcji szybkiej odpowiedzi nie dodasz. Po prawej na dole masz niebieski "dymek" - wyślij odpowiedź - z tego skorzystaj. A na 2200 były zmiany obwodów i estetyki sylwetki?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
moja sylwetka.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
i niestety taką kaloryczność 2000- 2200 kcl spożywałam długo ina początku efekty były no ale już jakiś czas i waga stoi i sylwetka tez . A wiadomo " bałam się " zwiększyć kaloryczność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Bf bardzo nisko nie jest, więc kalorii dokładałabym ostrożnie, chociaż nie wiem, czy nie lepiej byłoby popracować na bilansie zerowym, ewentualnie wprowadzić rotację ww w dt i dnt. Masz mało mięśni, wiec taka stricte redukcja chyba by się nie sprawdziła. Ale może ktoś jeszcze okiem rzuci. Ten trening to siłowy? Czy jakieś zajęcia grupowe?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
trening siłowy w domu mam sprzęt ale do max 42 kg. Planuję zapisać się na siłownię. No tak, ale skoro na tym bilansie już nie widzę efektów to dlaczego mam zchodzić d 2000 kcl ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Bo przy wyższym bf nie budujesz mięsni, tylko sie otłuszczasz. Tu przecież nie chodzi o to, żeby cyferki na wadze rosły, tylko o to, żeby wyglądać lepiej? https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html  To nie są idealne zdjęcia do oceny poziomu tkanki tłuszczowej

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1299
ok wielkie dzięki za pomoc ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej

Wiecej