SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Zapotrzebowanie, jaki przyjąć NEAT ?

Wysłana -
Witam, rozpoczynam redukcję.
37 lat, 180cm, 98 kg .
Nie wiem jaki przyjąć NEAT , przy obliczaniu zapotrzebowania.
Wydaje mi się że jestem endomorfikiem.
Gdy przyjmuje wartość 400 to zapotrzebowanie wychodzi 2750.
Natomiast jeśli przyjalbym max NEAT czyli 900, to wychodzi 3300. Nie wiem które obliczenie przyjąć no i czy zaczynać od zerowego, czy odjąć coś na start?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie wiesz co dać to daj po środku czyli ok 500
Wysłana -
Ok tak zrobię.

Mam jeszcze jedną sprawę. Rok temu robiłem redukcję wg.rozpiski jednego z popularnych tu trenerów i efekt był taki, że mimo że zostały ze mnie wióry, to i tak zostało sporo fatu. A co najgorsze chodziłem mega głodny i skończyło się jak się skończyło.
Moje pytanie brzmi, czy jest sens robić redukcję "Do konca", gdy jest się osobą która praktycznie nigdy nie cwiczyla czyli ma bardzo mało mięśni. Takie skinny fat. Redukuje i redukuje a mięśnie się nie odsłaniają bo ich nie ma. I zostają wióry .
Nie lepszym rozwiązaniem jest robienie tego etapami, czyli redukcja, potem masa by dobudowac trochę mięcha i znowu redu. Każda kolejna redukcja byłaby łatwiejsza bo więcej mięśni..Zmieniony przez - darov34 w dniu 2018-04-17 07:28:59
Wysłana -
Redukować warto jak najniżej z poziomem tkanki tłuszczowej. Dzięki temu później będzie można budować lepszej jskości mięśnie.
Wysłana -
Tak ale ja wtedy zszedlem bardzo nisko z obwodami i waga a tłuszcz ciągle siedział. Mam mało mięśni i żeby je odsłonić musiałbym być nie wiem jak chudy...
Wysłana -
Wklej zdjęcie sylwetki . Wracając do Twojego pytania to tak podział na etapy jest bardzo trafiony ale żeby zacząć jakaś budowę mięśni trzeba dobrze zredukować.
Wysłana -
Dlatego jak ktoś ma mało mięśni to trzeba zejść nisko jak sieda, potrem wejść na zerowy bilans, odżywić organizm, potem znowu redukcja, trzeba troche przeplatać cele.
Wysłana -
Pierwszy tydzień redukcji na poziomie 3000 kalorii w dt i 2700 w dni.
Po tygodniu spadek 2,5cm w pasie i 2 kg wagi. Nie za szybko leci ?
Wysłana -
Szybko. Istotne sa jednak to, jak zmieniają się również inne obwody. Na początku spada sporo wody. Należy również o tym pamiętać.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź