SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapasy pytania

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 697
Siema mam 16 chciałem zacząć trenować zapasy bo wiem że są bardzo skuteczne w walce ulicznej i bardzo rozwijają nasze cechy motoryczne ale mam pytanie jest to klub szkolny nic się za niego nie płaci (nie chodze tam do szkoły) i słyszałem że do takich klubów przyjmują tylko młodsze osoby żeby coś z nich w przyszłości było i faktycznie w klubie tym niema osób powyżej 15 lat czy jest możliwość żeby mnie przyjęli?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Masonski poganiacz bydla
zapasy to sport macany ;) uwazaj! Kolega poszedl raz i juz nigdy wiecej nie byl taki sam. Mowi, ze jeszcze nigdy tyle razy nie dotknal meskiego czlonka i posladkow!..... i to jeszcze przed treningiem!!! ...

Oglądałem kiedyś zapasy i tam najpierw dwóch spoconych facetów niemiłosiernie się miętosiło w stójce, a potem sędzia powiedział "niebieski pasywny" i ten w niebieskim trykocie jako pasywny przyklęknął na środku maty, wypiął się, a ten drugi, aktywny zaszedł go od tyłu, położył mu dłonie na łopatkach i wtedy przestałem oglądać, bo mnie zemdliło.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Zapytaj w klubie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
zapasy to sport macany ;) uwazaj! Kolega poszedl raz i juz nigdy wiecej nie byl taki sam. Mowi, ze jeszcze nigdy tyle razy nie dotknal meskiego czlonka i posladkow!..... i to jeszcze przed treningiem!!! ...
4

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
W walce ulicznej. Zapasy? Nie sądzę.

Zapisz się na sport/sztukę uderzaną.
Tarzanie się z przeciwnikiem po ziemi w realnej walce to proszenie się o pomoc kolegi tegoż napastnika - słaby pomysł.
W sprzeczkach szkolnych może i owszem - koledzy patrzą i nikt nie interwniuje - wtedy jednak znacznie lepsze byłoby judo. W dobrej sekcji nauczą cię zarówno rzutów jak i technik samoobrony - jest taka działka Judo. W sportowej wersji nie masz dźwigni, mnie jednak ich uczyli. Raz (sto lat temu) w szkole miałem właśnie taką ręczną rozmowę z kolegą i bardzo się przydało. ippon seoi nage +Kesa Gatame z dźwignią i było po rozmowie. Ale w "dorosłym życiu" never go down if you musn't.


Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 11:06:50 AM
3

Never TRY to win a fight.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Marcin Małecki instr. Tai Combat
W walce ulicznej. Zapasy? Nie sądzę.

Zapisz się na sport/sztukę uderzaną.
Tarzanie się z przeciwnikiem po ziemi w realnej walce to proszenie się o pomoc kolegi tegoż napastnika - słaby pomysł.
W sprzeczkach szkolnych może i owszem - koledzy patrzą i nikt nie interwniuje - wtedy jednak znacznie lepsze byłoby judo. W dobrej sekcji nauczą cię zarówno rzutów jak i technik samoobrony - jest taka działka Judo. W sportowej wersji nie masz dźwigni, mnie jednak ich uczyli. Raz (sto lat temu) w szkole miałem właśnie taką ręczną rozmowę z kolegą i bardzo się przydało. ippon seoi nage +Kesa Gatame z dźwignią i było po rozmowie. Ale w "dorosłym życiu" never go down if you musn't.



Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/24/2018 11:06:50 AM


Zgadzam sie w 100%

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 697
I tak większość walk czy to ulicznych czy szkolnych kończy się w parterze lub w klinczu a jakieś podstawy stójki mam bo trenowałem ponad rok kickboxing a walka z cięższym i wyższym w stójce to mi się zdaje nie jest najlepszy pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Kasztan202
I tak większość walk czy to ulicznych czy szkolnych kończy się w parterze lub w klinczu ...

A masz jakieś statystyki na potwierdzenie tej tezy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Kasztan202
I walka z cięższym i wyższym w stójce to mi się zdaje nie jest najlepszy pomysł


to ci sie tylko tak zdaje. Poturlaj sie z gosciem 5kg, 10kg i 20kg lzejszym i ciezszym. Daj znaj jak juz poznasz roznice.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 697
Szczerze jeszcze ani razu nie widziałem walki która by się skończyła w stójce a pozatym wiadomo że lepiej być wszechstronniejszym.Masonski jeśli nic się nie ćwiczy to duża przewaga wagi w parterze jest ważna ale już ćwicząc takie zapasy czy bjj to już nie daje za dużych szans temu cięższemu na ziemi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 697
Pozatym wystarczy obejrzec pierwsze gale UFC gdzie style uderzane nie miały szans z chwytanymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Kasztan202
Szczerze jeszcze ani razu nie widziałem walki która by się skończyła w stójce

3 sekundy szukania:




.
Kasztan202
... jeśli nic się nie ćwiczy to duża przewaga wagi w parterze jest ważna ale już ćwicząc takie zapasy czy bjj to już nie daje za dużych szans temu cięższemu na ziemi

To dotyczy każdej SW, nie tylko chwytanych

Kasztan202
Pozatym wystarczy obejrzec pierwsze gale UFC gdzie style uderzane nie miały szans z chwytanymi

Walka Gerard Gordeaux vs. Teila Tulli z UFC 1 pokazuje coś zupełnie innego
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kopanie!

Następny temat

najlepszy dystans pod bieg

WHEY premium