SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapasy - strój i bielizna oraz inne ciekawostki ;)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2477
Cześć Wszystkim,

nie wiem, czy zadaje pytanie w odpowiednim dziale, ale nigdzie nie widzę działu "Sporty walki", więc napiszę tutaj. Mam dwa pytania do osób trenujących zapasy. Ja uprawiam judo/jiu-jitsu (od wielu lat, ale amatorsko), ale bardzo lubię oglądać zapasy - oglądam KLZ i na YouTube walki zapaśnicze w Rosji oraz filmy z treningów zapaśniczych Zainteresowało mnie:

1. Co nosi się pod kostiumem zapaśniczym? ;). Zawodnicy w KLZ mają chyba zwykłą bieliznę, ale na turniejach w Rosji na pewno nie ;).

2. Czy kostiumy zapaśnicze są niewygodne? Bo, jak widzę na filmach z treningów, zawodnicy często trenują w koszulkach i szortach albo w samych szortach.

Ciekawi mnie też, co zjadacie po ważeniu a przed walką (wiadomo, że większość zawodników jest po kilku-kilkunastu dniach zbijania wagi. A także, jakie triki stosują zawodnicy w czasie walki, żeby psychicznie zdołować przeciwnika - a może nie stosują żadnych? Domyślam się, że w czasie walki nie można nic mówić?

Przepraszam z góry, jeżeli moje pytania wydają się komuś śmieszne, ale na serio zainteresowały mnie zapasy i chcę jak najwięcej o nich wiedzieć a na ww. pytania nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi.

pozdrawiam


Zmieniony przez - blackblack w dniu 2017-12-31 11:03:55
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 32 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4736
Źle bym się w nim czuła, zbyt obcisły.
Edit. Zapisuję się ;D


Zmieniony przez - Tene w dniu 2018-01-14 22:20:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Zapaśnicy to nadludzie którzy jedzą co innego niż inni sportowcy? A czym się różni ładowanie zapaśnika od innego sportowca?;)

A zachowania w czasie walki są limitowane regulaminem, chodzisz na judo to chyba wiesz co wolno a czego nie na macie. Nawet na KSW gadanie i obrażanie przeciwnika jest zakazane
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Gats, patrząc na nich czasem mam wrażenie, że to nadludzie. Wielokrotnie powtarzałem, że to jedni z najbardziej wszechstronnych atletów. A po ważeniu to od razu woda albo coś co szybko nawodni organizm. Później dobre węglowodany (ryż, owsianka, makarony itd.). Czasem też jakiś batonik po drodze. Mówię to z doświadczenia w sportach "stójkowych", niemniej zgaduje, że zapaśnicy podobnie postępują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Zobacz, a wg tego pana najlepsi sportowcy to zawodnicy futbolu amerykańskiego:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002533928737 - polecam poczytać wszystkie jego wpisy

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1406851512742633&id=100002533928737 - piękny esej o murzynach biegających 40,10 i 5 yardów?, siadających 300 kg itd


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-12-31 14:36:04

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Myślę, że można porównać obie te dyscypliny. Każda z nich skupia się na nieco innych zdolnościach niemniej w ogólnym rozrachunku są podobne. Zauważyłem, że Jędrzejczyk w swoich porównaniach skupia się przede wszystkim na sportach zespołowych. I w takim zestawieniu faktycznie futbol amerykański czy rugby wypadają dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 ten strój jest tak dopasowany do ciała że bielizna zbędna
2 pewnie trenują w spodenkach bo to trening a nie zawody czy jakiś sparing
3 ładowanie jak w każdych sportach walki
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2477
anubis84
1 ten strój jest tak dopasowany do ciała że bielizna zbędna
2 pewnie trenują w spodenkach bo to trening a nie zawody czy jakiś sparing
3 ładowanie jak w każdych sportach walki



Dzięki za odpowiedź - tak mi się właśnie wydawało, że niektórzy zawodnicy (zwłaszcza na zawodach w Rosji) walczą tylko w kostiumie ;). Trochę trudno jest mi to sobie wyobrazić ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Wiesz, na filmikach instruktażowych produkcji ZSRR sprzed 30 lat ćwiczą w kostiumie bo 30 lat temu rashów nie było:) Ludzie ćwiczą w rashach na treningach bo one nie krępują ruchów + obściskiwanie się ze spoconym, zakrwawionym partnerem jest niehigieniczne i niezdrowe;) Na zawodach obowiązuje zaś kostium regulaminowy, proste.
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak się patrzy na zdjęcia na googlach u niektórych widać bieliznę.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 32 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4736
Ja tam chciałabym trenować zapasy, tylko ten strój na zawodach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Co z nim nie tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi MMA Śląsk - kto chętny

Następny temat

Kilka pytań dotyczących MMA - Treningów na worku

WHEY premium