SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapalenie przyczepu mięśnia naramiennego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
Witam

opisywałem problem już w innym wątku odnośnie treningu, ale wole zapytać tutaj odnośnie samego leczenia:

w kwietniu zaczęła bolec mnie lewa ręka, ból ciężko było zlokalizować, jakby triceps, albo lekko nad łokciem, na początku kwietnia ból był już tak silny, że praktycznie nie dałem rady wycisnąć 50 kg.

Na miesiąc odpuściłem sobie treningi, po miesiącu poszedłem na siłownie, jednak zero zmian, dalej nie moglem wykonać praktycznie żadnego ćwiczenia.

Po wizycie na USG ręki, okazało się ze jest to "zapalenie przyczepu mięśnia naramiennego do trzonu kości", chirurg ręki potem przepisał mi olfen-100 w tabletkach, kazał smarować Fastum i wysłał na zabiegi.

od 1 lipca chodziłem na rehabilitacje tej ręki - dostałem 3 zabiegi - ultradźwięki, magnetron i przykładanie "prądów". Mniej więcej równo z zabiegami w domu naświetlam sobie raz dziennie Soluxem.

Równiez od 1 lipca zacząlem brac Olfen-100 tak jak mi kazał lekarz, zostalo mi wiec jeszcze 6 tabletek.

Jutro mam ostatnie 3 zabiegi (w sumie było ich 3 dziennie * 10 dni), i co dalej? ręka jeszcze troche boli, choc jest wyraźna poprawa. Ból mam jeszcze tylko przy maksymalnym naciągnięciu mięsnia naramiennego - no podczas przeciągania sie (jak ręka jest u góry), albo przy max odchyleniu i skręceniu ręki do tyłu (np. jakbym chciał się za plecami zlapac drugiego łokcia).

co jeszcze robić zeby stan zapalny całkiem minął?

naświetlanie soluxem, do tego Fastum albo olfen w żelu + te 6 tabletek Olfen-100 powinny wystarczyc zeby za około miesiąc wrocic juz na siłownie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witaj


Zacznijmy od tego, że cały kompleks barkowy jest bardzo złożonym i mobilnym stawem. Złożony jest z kości ramiennej i panewki łopatki, które dodatkową otoczone są szeregiem ścięgien i tzw. stożkiem rotatorów, który umożliwia właściwe ustawienie kości ramiennej i złożony jest z:

-mięśnia podłopatkowego

-mięśnia podgrzebieniowego

-mięśnia nadgrzebieniowego

-mięśnia obłego mniejszego


Staw barkowy ze względu na swoją złożoną strukturę jest narażony na urazy. Sam mięsień naramienny posiada trzy głowy: głowę przednią, boczną i tylną.
Zapalenie przyczepu to dośc poważna kontuzja i może być spowodowana przeciążeniem, nie dbaniem o prawidłową rozgrzewkę, ukrytymi wadami i przykurczami, co wpływa na ułożenie kości ramiennej. W przypadku zapalenia stosujemy najczęściej tabletki i maści o działaniu przeciwzapalnym. Ważna jest również przerwa, podczas której rejon może sie zregenerować i stan zapalny zaniknąć, zatem ciężkie treningi w tym okresie są zdecydowanie niewskazane. Zachęcam do konsultacji z dobrym fizjoterapeutą, który pomoże dojśc do sprawności.





„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Po pierwsze to tego typu zaburzenia przebiegają często bez obecności stanu zapalnego, a to że coś nazwano na USG zapaleniem nie musi niczego jeszcze przeświadczać. Nawet jeśli ten stan zapalny tam jest to nie wziął się raczej z kosmosu i brak jego obecności niczego nie gwarantuje. Po opanowaniu bólu powinny być podjęte odpowiednie ćwiczenia, tak aby układ ruchu wrócił do sprawności a jednocześnie zidentyfikować ewentualne czynniki, które doprowadziły do dolegliwości. Ćwiczenia tylko i wyłącznie pod okiem dobrego fizjoterapeuty. Dobry ortopeda może zidentyfikować przyczyny zaburzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
ok dziekuje za odpowiedź.

dzisiaj tak jak pisalem bylem na ostatnich zabiegach, potem poszedlem na sale ćwiczeń gdzie porozmawiałem sobie z pania od rehabilitacji na temat tego przyczepu. Pokazałem dokładnie w ktorym miejscu bołało - podobno jest to przyczep "środkowy" i powiedziała ze ból i stan zapalny mogł byc spowodowany po prostu przetrenowaniem (co jest bardzo możliwe bo wtedy tzn w marcu i kwietniu trenowałem dość intensywnie, moze nawet za bardzo). Doradziła ćwiczyc bardzo pomału i stoponiowo i też pomału zwiekszac obciażenie - zaczynajac od prostych cwiczen w domu bez obciążenia.

pytalem jeszcze o lampe solux - powiedziala ze przy stanach zapalnych nie powinno sie jej stosowac? wiec sam juz nie wiem, jedni zalecana Soluxa na stany zapalne, inni odradzają?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Rozgrzewanie (bo to robi ta lampa) jest niewskazane przy stanach zapalnych. Tyle, ze jak pisałem tego stanu może i mogło nie być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
ok, zapytałem na jednym z forum ktore znalazłem z linku z Twojego podpisu i czekam narazie na odpowiedz.

a co sugerujesz robic ? bylem u osoby prowadzacej cwiczenia (napisałem wyzej co mi powiedziala), byłem u fizjoterapeuty i to on mnie wyslal na te 3 zabiegi. wiec nie wiem, pozostaje prywatna wizyta?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
aha, dodam jeszcze ze na USG bylem rownież prywatnie bo termin na darmowe USG mialbym 2 miesiace poźniej. Wydaje mi sie ze osoba ktora robila USG profesjonalnie podeszla do sprawy, na usg bylo widac "jasniejsze" obszary ktore podobno swiadcza o stanie zapalnym - tyle powiedzial lekarz od USG
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Możesz zrobić tak jak powiedziała fizjoterapeutka. TO najprostszy wariant i często skuteczny. Jeśli chcesz mieć większe prawdopodobieństwo sukcesu, to pozostaje prywatna wizyta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
ok, szukałem fizjoterapeuty i okazało sie ze kolezanka jest fizjoterapeutka :)

powiedziała co i jak, na co zwracac potem nawet uwage przy cwiczeniach, jak cwiczyc i wogole fajen porady :)

odnosnie ręki mam płyty dvd z cwiczenami z taśmą thera-band (w poniedziałek sobie kupie już i zaczne ćwiczyć), do tego maście chłodzące, masaże i trzeba jeszcze elektrolity w organiżmie uzupełnić. wieć powinno byc lepiej

dziękuje za pomoc
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Słuchaj ja mam praktycznie to samo, stan zapalny sciegna dwuglowego ramienia.
Mecze sie z tym juz prawie od 3 lat.
Ale Wodyn rozpisal mi plan i po 3 miesiacach cwiczenia jest ogromna poprawa. Jak chcesz to Ci go wkleje.
1

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1272
jasne wklej, napewno sie przyda. Porównam z moimi cwiczeniami (poki co bez rozpiski jeszcze)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Podciąganie
W kazdym powtórzeniu lądujesz na proste nogi na podłodze, czyli ograniczasz rozciagniecie miesni
Rozgrzewka
1.podciąganie na drązku podchwytem ze stania - do brody 5s x 5p

2.podciaganie podchwytem+naprzemienne opuszczanie jednorącz 3s x 6p

3.izometryczne utrzymanie pozycji "w pół" podciągniętej nachwytem na szer barków 5x30sek
4.uginanie mlotkowe siedząc (w środkowym półzakresie) 4s x 12p

Przysiady, skłony i wspięcia
Rozgrzewka
1.przysiady sumo rozgrzewkowe na 50% przysiadu 3s x 10p
2.przysiady sumo (po zaliczeniu na nast tydzien +2,5kg) 5s x 10p
3.wspiecia na palce (wiekszy ciezar niz w siadach i min 40 powt) 3s x 40p
4."dzien dobry" na 50% przysiadu 5s x 15p
5.przysiad przedni (bez forsowania) 3s x 20p

Pompki
Rozstaw delikatnie szerzej niz barki, łokcie ok 45stopni do żeber
połóż na podłodze podwyzszenie - łączna grubosc ok 10cm
Rozgrzewka
1.Pompki tylko do momentu kiedy dotkniesz klatka podwyższenia (ROZGRZEWKA) 5s x 5p
2.pompki z wybiciem - rowniez od dotkniecia podwyzszenia klatka 5s x 5p
3.pompki w zwolnionym tempie - 4 sek do gory i 4 sek do dołu 5s x 10p
4.izometryczne utrzymania ciała 1-2 cm ponad podwyzszeniem 5x40sek


Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-07-20 00:59:53
1

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czerowne plamki na skorze

Następny temat

złamanie goleni

Wiecej