SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapachy...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 532
Zastanawiam się jak by tu 'uprościć' swoje zapachy. Chodzi o to że używanie kilku kosmetyków o różnych nutach zapachowych prowadzi do niezłego sajgonu ;]
Szampon i odżywka Fructis - już przez sam ten zapach można oszaleć
Balsam Dax Men - kupiłem szukając bezwonnego balsamu do ciała, niestety okazał się niemal tak mocny jak moja poprzednia woda toaletowa - możecie polecić jakiś bezwonny?
Dezodorant, antyperspirant, woda po goleniu Gillette Storm Force - właściwie z wody po goleniu mógłbym zrezygnować, myślę też że nie ma potrzeby używania jednocześnie dezodorantu w spray'u i antyperspirantu w sztyfcie - z czego zrezygnować?
Żel pod prysznic Nivea Energy izotoniczny - zapach na szczęście długo się nie utrzymuje, myślałem o zamianie na żel Storm Force (37 pln) lub pasujący do mojej wody toaletowej (105 pln) - choć szczerze mówiąc oba wydają mi się zbyt drogie :/
Do twarzy używam żelu oczyszczającego Garnier Czysta Skóra - i tu chyba nie ma problemu

Jakieś sugestie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Wszystko zalezy od wielu czynnikow, np. jak sobie radzisz z tym dobieraniem zapachow... W tym co opisales jest chaos. Nie wyobrazam sobie kupienia jakiegokolwiek kosmetyku, czy srodka higieny, bez uprzedniego zorientowania sie w jego zapachu i wlasciwosciach. Higiena, jak wiadomo higiena (tu rozwijac sie nie trzeba), ale zapach, po ocenie wzrokowej, jest kolejnym kryterium oceny czlowieka w czasie pierwszego kontaktu. A jedna z przyjemniejszych w zyciu rzeczy jest gdy uslyszysz zdanie - Ladnie pachiesz... Co to jest?
Pierwszym problemem (lub nie jest nim w ogole) jest zasobnosc portfela. Na co nas stac? Jak wysoko mozemy mierzyc?
Jak juz to ustalimy sami ze soba, pozostaje nam cala masa innych perturbacji.
* Sztyfty - Z gornej pulki Dolce & Gabbana Antiperspirant. Ze sredniej pulki Gilette Col Wave Bezbarwny. W koolce Adidas Team Force (takze Action). Choc to jest naprawde kwestia czysto indywidualna (jak cala reszta).
W ogole srodki zapachowe nie u kazdego zalatuja tak samo.
* Wybor zarowno wszelkich szamponow, jak i roznego rodzaju plynow/zeli pod prysznic/do kapieli zalezy (pomijajac won):
1. od roznych cech wody w danym miescie, jak np. jej twardosc, zasadowosc, zawartosc fluoru itd.
2. Od skladnikow (relaksujace, ujedrniajace, zapachowe itd.).
3. W dwoch roznych miastach, ten sam produkt, moze powodowac rozne stany skory po jego uzyciu. np.:
- Gladkosc;
- Luszczenie.
- Swedzenie.
Pamietam taka sytuacje u mnie w miescie, ze wiele osob po uzyciu legendarnego, pierwszego "2in1", "Wash & Go", dostawali lupiezu.
Co polece?
- Szampony - A do jakich wlosow? Jesli sa uniwersalne to ja polecilbym produkty firmy "La Roche" (np.: La Roche-Posay 125 ml Cena: 41.99 zł). Ale cena mowi sama za siebie. Taniej... H&S. Kobiety maja ten dodatkowy problem, ze dochodzi sprawa koloryzowania i modelowania wlosow. Tutaj niestety ilosc kombinacji znacznie wzrasta.
- Do kapieli - GUCCI Pour Homme Zel do mycia ciala 200ml Cena: 98,80. Z tanszych polecam niektore produkty Adidasa, Route 66, Axe, Gilette.
* Po goleniu - Tez decyzja nie jest prosta. Co na to wplywa:
1. Wrazliwosc skory.
2. Zapach wody po goleniu powinien uzupelniac sie z reszta uzytych srodkow zapachowych. Nie ma problemu, jak mamy cala serie od A do Z. Gorzej, jak kazdy jest z/od innej bajki/producenta. Sa tacy co lubia tylko Old Spice'a, czy Brutala, a inni tylko Kenzo czy Hugo Boss.
3. Pora roku. Niektore zapachy w roznych porach roku inaczej oddzialywuja na zmysl powonienia np. latem sa za "ciezkie".
* Balsam bezwonny? Nawet wazelina ma zapach co dopiero balsamy.
* Twarz przemywac woda mineralna niegazowana.
- Jak mialem sporadyczne problemy z podskorniaczkami na twarzy uzywalem Toniku bezalkoholowego Amway'a.
* Nie ma nic lepszego dla ciala jak sauna z kilkukrotnym zimnym basenem/prysznicem w miedzyczasie.

Poruszyles temat z serii "never ending story".

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2005-10-19 04:00:21

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krem dla faceta

Następny temat

Leki odczulające

WHEY premium