SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zanik mięśni w całym ciele po kontuzji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3297

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
12.00 obiad

15;00 owsianka


Cześć!
W związku z kontuzją (zwichnięcie rzepki) od 6 tygodni mam unieruchomioną nogę, chodzę o kulach i bardzo mało się ruszam (tylko po pokoju).
Kilka dni temu z przerażeniem stwierdziłam, że bardzo mocno zanikły mi mięśnie na całym ciele. Nogi i uda to normalne, ale czuję i widzę również bardzo mocno pośladki i brzuch. Z wagi zeszły mi ok. 4 kg.

1. Jak bardzo mam sie przejmować i jak szybko nadrabia się takie zaniki mięśni?
2. Czy moge mieć predyspozycje do szybkiego zaniku mięśni (po 3 tygodniach w stabilizatorze miałam bardzo duży zanik czworogłowego).
3. Przede wszystkim - jak temu zaradzić? Czy ćwiczyc już teraz, na ile sie da (jakieś podpowiedzi, jakie ćwiczenia?), czy odczekać, aż będę w lepszej formie i wtedy nadrabiać (nie wiem, kiedy to bedzie).

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko Pewnie że się da powrót będzie szybszy niż jak od początku dochodziło się do formy , pamięć mieśniuowa i doświadczenie zrobi swoje oczywiscie mozesz podpytac osobe prowadzaca Ciebie czy nie możesz już czegoś wprowadzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Zanik mięśni to choroba ...Ty po prostu schudłeś.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Ok, wszystko jedno, jak to nazwiemy. Po prostu chodzi mi o spadek masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Nie wszystko jedno. Jak po prostu schudłeś tak samo po prostu możesz przytyć. Wystarczy zacząć jeść i trenować.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
krzykacz
Nie wszystko jedno. Jak po prostu schudłeś tak samo po prostu możesz przytyć. Wystarczy zacząć jeść i trenować.


Tak, wiem o tym, że mogę i że trzeba trenowac - to dla mnie oczywiste. Moje pytania były jednak bardziej szczegółowe. BTW, jestem kobietą. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest takie coś jak pamięć mięśniowa więc szybko odrobisz straty,to normalne :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rafa Koralowa
Przede wszystkim - jak temu zaradzić? Czy ćwiczyc już teraz, na ile sie da (jakieś podpowiedzi, jakie ćwiczenia?), czy odczekać, aż będę w lepszej formie i wtedy nadrabiać (nie wiem, kiedy to bedzie).
.


otrzymałaś dalsze wskazówki odnośnie leczenia od lekarza , rehabilitacje itp. ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Rafa Koralowa
krzykacz
Nie wszystko jedno. Jak po prostu schudłeś tak samo po prostu możesz przytyć. Wystarczy zacząć jeść i trenować.


Tak, wiem o tym, że mogę i że trzeba trenowac - to dla mnie oczywiste. Moje pytania były jednak bardziej szczegółowe. BTW, jestem kobietą. :P




Te działy będą pomocne:

https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html

https://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Cały czas jestem w procesie rehabilitacji, gdyż noga nie jest jeszcze sprawna. Z fizjoterapeutą rozmawiam głównie o nodze. Pozostałe części ciała mam w 100% sprawne, tylko mi sflaczały.
Wiem, że jest coś takiego jak pamieć mięśniowa i liczę na to, że mam dobrą pamięć. :P Zastanawiam się jednak, jak to wygląda w praktyce. Dzięki za linki, znam forum, ale informacji na temat, który opisałam, za bardzo nie znalazlam.



Zmieniony przez - Rafa Koralowa w dniu 08/12/2017 15:19:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rafa Koralowa
Cały czas jestem w procesie rehabilitacji, gdyż noga nie jest jeszcze sprawna. Z fizjoterapeutą rozmawiam głównie o nodze. Pozostałe części ciała mam w 100% sprawne, tylko mi sflaczały.


masz teraz jakieś ćwiczenia zlecone do robienia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
BPL-G
masz teraz jakieś ćwiczenia zlecone do robienia ?


Tak. Już ok. 3 tygodnie ćwiczę nogę. Zaczynałam od napisania czworogłowego i wznosów nogi (miałam bardzo mocny zanik). W tej chwili robię już ćwiczenia na stojąco, tj. lekkie przysiady, wejście nogą na schodek (przeniesienie ciężaru), wolny chód w miejscu itp. Ćwiczę ile mi mięsień pozwoli, przeplatając to zimnymi okładami. Mam teraz zgięcie w nodze ok. 100 stopni maks. Noga nadal w stabilizatorze i poruszanie sie o kulach. Zastanawiam sie nad rowerkiem stacjonarnym, jak troszkę zwiększę zgięcie. Widzę z każdym dniem progres, ale mam wrażenie, że ten proces bardzo wolno przebiega i to mnie martwi.
Co do pozostałych mięśni, to zaczęłam robić brzuszki, pompki, ćwiczenia z hantelkami na górną połowę ciała itp. Planuję dodawać kolejne statyczne ćwiczenia w miejscu i w ogóle w najbliższym czasie (jak już wydobrzeję) raczej zrezygnować z treningów z obciążeniem, biegania, treningów typu HIIT itp. na rzecz ćwiczeń kalistenicznych, rowerka, może pilatesu czy jogi, żeby sie powzmacniać w bezpieczny sposób.


Zmieniony przez - Rafa Koralowa w dniu 09/12/2017 12:32:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

leki opiatowe a anabolizm miesni

Następny temat

Zdrowa rozgrzewka

WHEY premium