SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Zaniżony testosteron.

Temat przeniesiony z 'Doping' przez: flex1976
Wysłana -
Witam, mam 25 lat, niedawno byłem u urologa bo chciałem się dowiedzieć co jest ze mną nie tak. Potrafię mieć zaburzenia erekcji po kilka dni pod rząd nawet. Jednym słowem flak, jest dwa razy mniejszy w stanie spoczynku niż normalnie kiedy mam dobry dzień i problemów z erekcją nie ma żadnych. Pobadał trochę, zasugerował wizytę u seksuologa, ewentualnie badania hormonów. Psychicznie czułem się dobrze więc postanowiłem zrobić te drugie. Poza teściem zbadałem między innymi cholesterol, tarczycę, kreatyninę, morfologia była i coś jeszcze, nie pamiętam dokładnie już co ale sporo tego było w każdym razie.

Jak zaprezentowały się wyniki?

Wszystko w normie poza... Teściem. Wynik: 2.34 ng/ml (norma u dorosłych według tych badań to 2.80 - 8.80) a ja mam przecież 25 lat...

W poniedziałek wybieram się ponownie do urologa aby go o tym powiadomić. Teraz pytanie co sugerowalibyście z badań krwi zrobić jeszcze dodatkowo, żeby dwa razy nie lecieć do niego itp?

Dodam jeszcze, że mam nierówny sen, potrafię się budzić w nocy. Mam problemy z koncentracją, skupieniem. Dodatkowo mam wahania nastroju, łatwo potrafię się podk*rwić. Czuję mniejszy popęd seksualny względem kobiet i mam delikatną małą ginekomastię w lewym sutku ale jest bardzo niewielka.

Nigdy nie stosowałem żadnego rodzaju dopingu, teścia, czy czegokolwiek. Nie wiedziałem gdzie dokładnie ten temat umieścić.

Pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wrzuć wyniki badań tutaj
Wysłana -
AspAT 21.5 U/l norma - 0.0 - 50.0
AIAT 18.4 U/l norma - 0.0 - 50.0
Fosfataza alkaliczna 60.4 U/l norma - 40.0 - 129.0
GGTP 8.8 U/l norma - 10.0 - 71.0
Bilirubina całkowita 0.39 mg/dl norma - 0.10 - 1.00
Cholesterol 128.7 mg/dl norma - 140.0 - 200.0
Kreatynina 0.94 mg/dl norma - 0.70 - 1.20
eGFR 103.66 norma - 75.00 - 120.00
TSH 2.45 norma - 0.27 - 4.20
Testosteron 2.34 ng/ml norma - 2.80 - 8.80

Jeszcze kortyzol ale powiedzieli mi, że wyniki kortyzolu będą dopiero we wtorek.

Wcześniej badałem cukier jeszcze i wyszło idealnie po środku, w normie.

Prócz wyników powyżej zrobiłem jeszcze morfologię ale tego chyba podawać nie muszę?
Wysłana -
brakuje kluczowych badań
estradiol
prolaktyna !!
progesteron
lh
fsh
Wysłana -
Dzięki za pomoc. Dokładnie tak się nazywają te badania? Jak tak te wszystkie skróty pozapisuje "fsh" to oni tam będą wiedzieli o co chodzi, tak?
Wysłana -
Oczywiście że będą wiedzieli. Możesz napisać sobie na kartce. Pozdrawiam
Wysłana -
Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze takie pytanie. Czy po aktualnych badaniach można mieć jakieś podejrzenia, że to właśnie problemy z teściem są moim problemem? W jakimś małym procencie?
Wysłana -
na pewno też , kwestia jak reszta wyników
nie brałeś zadnych boosterów itp.?
Wysłana -
Nie, nigdy a problem z erekcją miałem właściwie od wczesnych lat jak byłem jeszcze nastolatkiem ale wtedy o tym nie myślałem jakoś. Dopiero z wiekiem przyszło i zapaliła się lampka, że "o, tutaj jest coś nie w porządku".

Jeszcze spytam jak duży wpływ ma testosteron na redukcję i budowanie masy mięśniowej. Wiem, że jakiś ma ale czy bardzo duży? Nie ukrywam, że od zawsze ciężko mi się zrzucało wagę i redukowało a dietę uprzedzam od razu - miałem dopiętą na 100% jak i ćwiczenia, od bardzo ogarniętej osoby.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-15 15:10:10
Wysłana -
duży wpływ ma na te dwa aspekty testosteron
Wysłana -
Jutro zrobię te badania, które mi podałeś. Dostanę na poniedziałek z rana to akurat pójdę z tym wszystkim do urologa po południu. Obstawiam, że to wina teścia. Jak widzę przykładowo też jakąś ładną kobietę na ulicy to owszem jest na co popatrzeć ale cóż na tym się kończy, nie czuje takiego typowego pożądania itp. a jak widzę reakcję mojego znajomego z którym idę obok wtedy to nie ma nawet co porównywać, haha. Dodatkowo w bardzo późnym wieku zaczęły mi rosnąć włosy na klacie w porównaniu do reszty itd. Można tak wymieniać i wymieniać. Okażę się wszystko albo przynajmniej trochę więcej w poniedziałek.

Jeszcze jedno pytanie, ile około może wynieść mi w kosztach badanie?


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-15 15:34:00
Strona 1 z 8
Dodaj odpowiedź