SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaniżony testosteron.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 93284 Napisanych postów 362781 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664116
Zalezy od labu plus minus 120-130 zl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Dzięki za pomoc. Zdam może relację jak już będzie po urologu i badaniach krwi i co się w ostateczności okazało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Witam ponownie, sry za podwójny post. Badanie zrobiłem dzisiaj w innym laboratorium, tej samej firmy ale chyba jakimś najważniejszym bo wyniki dostałem jeszcze tego samego dnia więc super.

Oto wyniki, nie mam pojęcia po co to badałem ani nawet nie wiem do czego to się odnosi ale ktoś miał "nosa" bo mam niektóre wyniki poza normami a jak nie poza normą to ledwo, ledwo w normie. Tylko prolaktyna wyszła idealnie prawie po środku normy.

FSH 1.85 mIU/ml norma 1.50 - 12.40
LH 2.36 mIU/ml norma 1.70 - 8.60

Estradiol 6.56 pg/ml norma 7.63 - 42.60
Progesteron 0.09 ng/ml norma 0.20 - 1.40
Prolaktyna 7.82 norma 4.04 - 15.20

Nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na wyniki badań ale dodam, że od 2,5 miesiąca jestem na redukcji bez żadnego dnia luzu, ciągle micha jest trzymana. Jedynie wczoraj, czyli dzień przed badaniami zrobiłem pierwszy taki odstęp i zjadłem na śniadanie kebaba, później wleciały słodycze, cola i popcorn w kinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3964 Napisanych postów 4473 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 182558
Nadmierne i intensywne odchudzanie bardzo znacznie wpływa na wydolność przysadki mózgowej przy produkcji LH i FSH a po wynikach od razu widac ze masz niewydolnosc.

LH reguluje produkcje progesteronu i częściowo wplywa na produkcje testosteronu a wynik masz 2,36 czyli i na przykladzie wyniku progesteronu a jest on niziutki potwierdza niewydolnosc przysadki mózgowej albo podzwgórza.

FSH wplywa na wytwarzanie plemników i stymuluje synteze endogennego testosteronu.

Ja lekarzem nie jestem i nie wiem kto Ci doradzal ale przy takiej redukcji raz na miesiac nalezaloby sie przebadac bo widac hormony masz rozregulowane i to dosc konkrtenie przez wlasnie szybki spadek masy ciala.

Idz do specjalisty i przedstaw mu badania bo nikt na tym forum nie podejmie sie leczenia a jesli podejmie to nie wezmie odpowiedzialnosci za przyszłe skutki zwiazane nawet i z bezpłodnością bo i taki czarny scenariusz moze byc....




Zmieniony przez - SalvatoreLucania w dniu 2016-12-16 16:40:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Tyle, że ja mam dietę i ćwiczenia dopięte od Konia i waga leciała mi powoli. Zacząłem redukcję ważąc około 84/83,5 kg przy wzroście 183 cm (około). Ważyłem się raz na miesiąc. Po pierwszym miesiącu miałem wagę 80,4 kg. Po drugim 78,3 kg więc jakiegoś drastycznego spadku wagi nie miałem.

Badania teścia zrobiłem bo już miałem dość problemów z erekcją i flakiem nawet kilka dni pod rząd. teraz jak widzę te wszystkie wyniki zaczynam rozumieć dlaczego tak ciężko idzie mi od zawsze odchudzanie, lub przybieranie na masie mięśniowej. Mam też delikatne, niewielkie gino w lewym sutku a nigdy żadnego dopingu nie brałem. Bolą mnie też stawy niektóre czasami, problemy z plecami ale nie wiem, czy to ma jakiś związek z tym.

W poniedziałek wybieram się do urologa, który powiedział, żebym sobie tego teścia zbadał chociaż od początku bardziej sugerował seksuologa ale ja od razu czułem, że nie tędy droga. Znam i czuje swoje ciało. Dodatkowo jeszcze te wyniki zrobiłem jakie mi podpowiedział lodzianin. Może dzięki temu też mi więcej doktor powie na wizycie.

Niewydolność przysadki mózgowej albo podwzgórza? Nowotworem chcecie mnie tu straszyć? Miałem dzisiaj lecieć niedługo na trening ale momentalnie wszystkiego mi się odechciało jak to usłyszałem...



Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-16 17:19:31

Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2016-12-16 17:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3964 Napisanych postów 4473 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 182558
Żaden nowotwór stary, bez paniki :)
Niewydolność to stan w którym przez pewne czynniki nasza przysadka nie pracuje tak jak powinna i tyle a czynników jest wiele i nie wiem o Tobie za duzo tylko ze redukowałeś a spadek wagi tez ma znaczenie i jest jednym z czynników.
Lekarz Ci wszystko wyjaśni bo ja to samouk :)
Gdyby byl nowotwór to wyniki mialbys duze gorsze.

Smialo łeb do góry i na trening marsz!!! :)

Imo redukcja dala po dupie Twoim hormonom płciowym i gdybys sie regularnie badal to juz po kilku tygodniach bys wiedzial ze wyniki masz coraz gorsze i odbiegajace od normy i wczesniej dzialal.




Zmieniony przez - SalvatoreLucania w dniu 2016-12-16 17:36:14

Zmieniony przez - SalvatoreLucania w dniu 2016-12-16 17:37:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Dzięki za odpowiedzi. Przestraszyłem się po prostu bo przeczytałem gdzieś przed chwilą, że przyczynami mogą być jakieś guzy w głowie itd. a w mojej rodzinie babcia miała np. raka ale wcześnie wykryła i żyje dalej. Po operacjach, ale żyje. Natomiast syn jej siostry miał nowotwór i już nie żyje. Mojej mamie nic nie dolega, nie bada się ale na nic nie narzeka a już po 50 jest. Dlatego tam się tym przejąłem, genetyka i te sprawy...

Jestem ciekaw jak redukowałbym i masował mając w porządku teścia i inne hormony.. Może się dowiem jak mi specjalista przypisze jakąś terapię hormonalna.

Głównym powodem badań i od czego to wszystko się zaczęło były właśnie zaburzenia erekcji, które mam od dzieciaka, od kiedy pamiętam. Jak młody byłem to o tym nie myślałem ale człowiek starszy już inaczej postępuje. Mam tego dość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3964 Napisanych postów 4473 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 182558
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21754
Powiem tak, jako młody dzieciak nie myślałem o tym w taki sposób. Dopiero wraz z wiekiem przyszło jak i decyzja o tym, że tu coś nie gra i trzeba się za to zabrać bo to nienormalne, że raz jest dobrze a raz nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Wymagasz leczenia, przysadka nie działa należycie. Miałeś jeszczr robione USG jąder, podbrzusza? Niski estradiol to brak popędu, erekcji, wahania nastrojów. Bez leków się nie obędzie, ale trzeba znaleźć przyczyny zaburzen, także lekarz niezwłocznie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wachania siłowe

Następny temat

ból w kregosłupa w odcinku lędzwiowym

Wiecej