SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiennik dla płatków owsianych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Witam, często spotykam się z opiniami na forum że płatki owsiane w dużych ilościach (około 100g.) powodują problemy trawienne, czy płatki orkiszowe lub żytnie tych problemów nie wywołują? Chodzi mi o to że łatwiej mi czerpać węgle z płatków niż z kasz czy ryżu, czy mógłbym np. rano jadać szejka z 80g. płatków owsianych a na kolacje omleta z jajek i 80g. płatków żytnich/orkiszowych?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Lordwais
Rozumiem ze ta kasze trzeba ugotowac przed spozyciem?


W sensie, że ugotowa to tak. Trzeba. Jednak nie ma konieczności od razu przed spożyciem. Możesz wcześniej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Płatki owsiane mogą powodować problemy trawienne. Tak samo jak i ryż, kasze, czy pieczywo. Nie widzę konieczności ich eliminacji. Warto jednak urozmaicać dietę.

http://m.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-09-28 18:26:04

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 735
Dziwne, ja jem codziennie 100g płatków owsianych i nie mam żadnych problemów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2559 Napisanych postów 2561 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42337
W moim przypadku platki owsiane z rana poteguja apetyt na caly dzien. Nie zauwazylem zadnych innych efektow ubocznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
"mogą" nie od razu muszą owsiane na wiele osób działają (w dużych ilościach) niekorzystnie, pojawiają się wzdęcia, niestrawności, czy przelewanie w brzuchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
blue_hope
"mogą" nie od razu muszą owsiane na wiele osób działają (w dużych ilościach) niekorzystnie, pojawiają się wzdęcia, niestrawności, czy przelewanie w brzuchu.


W takim razie czy mogę zjeść około 80g owsianych rano i 80g żytnich/orkiszowych wieczorem? Chodzi mi o skład, zawartość itp. czy nie będzie to praktycznie tak jakbym zjadł 160g owsianych przez dzień


Zmieniony przez - ajron616 w dniu 2017-09-29 09:50:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zwróć uwagę, że każde płatki, to mimo wszystko produkt przetworzony, warto korzystać z innych, jak od czasu do czasu zdarzy Ci się jeść, nie widzę problemu, ale dobrze sobie dozować, albo wymieniać np. na płatki jaglane, czy gryczane, które aż tak nie obciążają układu pokarmowego.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16530
Dobre pytanie. Ja właśnie po płatkach owsianych jesteś ociężały tzn na brzuchu jest ciężko i czuję że dłużej je trawie.
Jaglane lepsze?

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
blue_hope
Zwróć uwagę, że każde płatki, to mimo wszystko produkt przetworzony, warto korzystać z innych, jak od czasu do czasu zdarzy Ci się jeść, nie widzę problemu, ale dobrze sobie dozować, albo wymieniać np. na płatki jaglane, czy gryczane, które aż tak nie obciążają układu pokarmowego.


To co w takim razie nie jest przetworzone? xD wychodzi na to że chyba wszystko jest, bardzo lubię płatki i chciałbym je jeść codziennie obawiam się tylko tych potencjalnych problemów jelitowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
ajron616
blue_hope
Zwróć uwagę, że każde płatki, to mimo wszystko produkt przetworzony, warto korzystać z innych, jak od czasu do czasu zdarzy Ci się jeść, nie widzę problemu, ale dobrze sobie dozować, albo wymieniać np. na płatki jaglane, czy gryczane, które aż tak nie obciążają układu pokarmowego.


To co w takim razie nie jest przetworzone? xD wychodzi na to że chyba wszystko jest, bardzo lubię płatki i chciałbym je jeść codziennie obawiam się tylko tych potencjalnych problemów jelitowych.


Przecież nikt Ci nie każe ich eliminować, wymieniaj po prostu je na jaglane, orkiszowe czy gryczane, bo po jakimś czasie Ci się znudzą same owsiane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2559 Napisanych postów 2561 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42337
Poszedlem za radami i chcialem zaopatrzec sie w zamienniki platek owsianych, niestety bardzo ciezko je dostac gdziekolwiek. Aktualnie Pani ze sklepu ECO ma mi zamowic chyba gryczane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda podskórna. Wasze opinie!

Następny temat

Redukcja

WHEY premium